Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Piperine forte opinie

9.07 o 2:34

Aktywne użytkowniczki

Cytat
FeelTheSame
ja jestem po wizażu i stylizacji paznokci w TEB Edukacja. kierunek zaoczny i trwal rok ;) platny okolo 200zl miesiecznie. szkola super, same praktyki! duza wiedza. teraz ide do tej samej szkoly na technika uslug kosmetycznych na dwa lata i tryb dzienny. czesne 0zł. tez wiem ze jest tam bardzo duzo praktyki, dlatego nie mysle o studiach gdzie jest sama teoria :p

TEB Edukacja? Chyba sobie żartujesz. Byłam tam 2 miesiące i zrezygnowałam. Wcale tak dobrze to nie wygląda jak to opisujesz. Praktyku ok., ale czym je odrabiać. Bałagan w sekretariacie, niemili nauczyciele. Dla mnie koszmar.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze na tablecie.

Ja obecnie jestem na III roku kosmetologii (WSIiZ - nie polecam). Zaczynając szkolę liczylam chocby na troche praktyki, jednak sie przeliczylam, od stycznia postanowilam pojsc na studium zaocznie, zeby chociaz troche wdrazyc sie w kosmetyke/kosmetologie, poniewaz na studiach tylko biochemia, biofizyka, mikrobiologia etc., wszystko to co mnie nie interesowalo, bylo ciezko, poniewaz mialam prace i nielatwo bylo wszystko pogodzic, jednak dalam rade i jestem bardzo dumna. Ze studium wynioslam duzo wiedzy praktycznej ale tylko z zakresu kosmetyki podstawowej, aczkolwiek wiecej niz ze studiow. Byc mize trafilam na zla uczelnie, minimalna ilosc praktyki, sprzet po jednym na 20 osob, wszystko wyliczane do do sztuki, na studium mielismy wszystkiego full! jednak studium to nie jest to co chcialam ale na start wystarczy, nie zaluje ani troche, ze je zaczelam, bo jak pisalam, wdrazylo mnie to bardzo w podstawy z zakresu kosmetyki. Niedlugo ukoncze studia, dojda kursy, seminaria, szkolenia i wiedza sie sama poszerza, wystarczy chciec.

Wybór dobrej uczelni jest problemem, z którym borykamy się zawsze kończąc szkołę średnią. Najważniejszymi argumentami są przede wszystkim renoma oraz poziom nauczania.
W zasadzie na kierunku kosmetologii to pozostają dwie uczelnie, albo WSP na ul. Kaleńska 3 lub WSR. Z tych dwóch uczelni zdecydowanie lepszą moim zdaniem jest ta pierwsza. Oczywiście Sami musicie to ocenić, ale Moim zdaniem WSP jest bliżej studentów niż WSR.

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Uczelnia... to zależy co chcecie robić.Jeśli celem jest praca jako kosmetyczka to na prawdę całkowicie pozbawione sensu jest chodzenie 5 lat na studia, bo dużo więcej konkretów nauczycie się w ciągu kilku miesięcy studiów.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

5 letnie studia z kosmetologii dobrze sobie robić zaocznie zeby nie marnować czasu, można w tym czasie normalnie pracowac i nabywać już umiejętności kosmetyczki i robić sobie jakieś ciekawe kursy np w Artystycznej Alternatywie są kursy wizażu, charakteryzacji, stylizacji i sporo innych, które są o niebo lepsze niż długie teoretyczne studia.

Ja polecam szkołę policealną cosinus. Tam masz technik usług kosmetycznych w 2 lata

Ja robię policealkę i mamy dużo praktyki więc polecam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-24 09:01 przez agamiszczynska.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chaos, w co podążać dalej?