Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:05:50

Czesc dziewczyny!!

Moj chlopak w tym roku zacznie studiowac mechatronike i szuka roznych informacji o tym jak jest na tych studiach na jego kieunku. Chce mu pomoc i pytam was o to samo. Moze ktoras z was studiuje ten kierunek albo macie takich znajomych? Z gory dzieki za odp :)

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:11:58

podobno to jeden z najbardziej opłacalnych kierunków. bardzo łatwo po nim znaleźć pracę, a zarobki na początek oscylują wokół 2,5-3 tys złotych

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:19:30

ja ja ja ;)

Ja studiuję, mechatronika i mechanika to w tym momencie najlepsze kierunki za politechnice.
Jest baaardzo ciężko dużo matematyki, fizyki, dodatkowo mechanika techniczna( samo liczenie) mechanika płynów itp. Sporo osób odpada po 1 semestrze, jeszcze wiecej po 1 roku.

Ale mój rok jest super i strasznie mi się podoba;)

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:22:49

Może i opłacalne ale bardzo ciężkie. Mój narzeczony studiował ten kierunek ale niestety nie dał sobie rady. Do końca pierwszego semestru nie dochodzi nawet 50 % osób.Dużo osób rezygnuje. Sama osobiście patrzyłam w jego notatki - to było coś okropnie trudnego. Dlatego radzę- jeśli nie jest dobry nawet bardzo dobry z matematyki, rysunku to niech nie zaczyna. Mój narzeczony z liceum był dobry z maty, ale na studiach ta mata- to kolos.....Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:26:53

Cytat
Martynka20
Może i opłacalne ale bardzo ciężkie. Mój narzeczony studiował ten kierunek ale niestety nie dał sobie rady. Do końca pierwszego semestru nie dochodzi nawet 50 % osób.Dużo osób rezygnuje. Sama osobiście patrzyłam w jego notatki - to było coś okropnie trudnego. Dlatego radzę- jeśli nie jest dobry nawet bardzo dobry z matematyki, rysunku to niech nie zaczyna. Mój narzeczony z liceum był dobry z maty, ale na studiach ta mata- to kolos.....Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem.


Bez przesady, jak ktoś chce studiować to studiuje a jak ma wszystko gdzieś to odpada po 1 semestrze, owszem rysunek jest straszny ale przecież po coś są godziny dodatkowe czy konsultacje.
I oczywiście bardzo dużo osób jest przyjmowanych na 1 rok bo każdy wie ze spora cześć zrezygnuje, ale nie dam sobie wmówić że ponad 50% przed 1 semestrem.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:28:27

Dzięki za pomocne wypowiedzi, czekam na dalsze :) klaudio, a jakie przedmioty są na mechatronice na pierwszym roku?

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:29:56

Cytat
klaudia270
Cytat
Martynka20
Może i opłacalne ale bardzo ciężkie. Mój narzeczony studiował ten kierunek ale niestety nie dał sobie rady. Do końca pierwszego semestru nie dochodzi nawet 50 % osób.Dużo osób rezygnuje. Sama osobiście patrzyłam w jego notatki - to było coś okropnie trudnego. Dlatego radzę- jeśli nie jest dobry nawet bardzo dobry z matematyki, rysunku to niech nie zaczyna. Mój narzeczony z liceum był dobry z maty, ale na studiach ta mata- to kolos.....Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem.


Bez przesady, jak ktoś chce studiować to studiuje a jak ma wszystko gdzieś to odpada po 1 semestrze, owszem rysunek jest straszny ale przecież po coś są godziny dodatkowe czy konsultacje.
I oczywiście bardzo dużo osób jest przyjmowanych na 1 rok bo każdy wie ze spora cześć zrezygnuje, ale nie dam sobie wmówić że ponad 50% przed 1 semestrem.

No wiesz zależy gdzie studiujesz i w jakim mieście. Tylko podkreśliłam, że jeśli nie jest z maty dobry to lepiej niech nie zaczyna studiów.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:39:20

mial 3 w lo, ale w szkole mial dosc wysoki poziom to nde wiem.. a rysowac tez za bardzo ne potrafi ;p

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:43:17

no nie chodzi tu a talnet plastyczny ale o to że dostanie współrzędne 3 punktów i musi z nich zrobić rysynek;)

A mature z matemtyki?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-15 08:44 przez klaudia270.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:44:20

Moja siostra jest i ma 1000 zł stypendium :O

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:47:30

Cytat
blondilandryna
mial 3 w lo, ale w szkole mial dosc wysoki poziom to nde wiem.. a rysowac tez za bardzo ne potrafi ;p

Mój miał 4 i nie był żadnym leniem ani w lo ani na studiach. Co sugerowała koleżanka powyżej. Uczył się pilnie, ale po prostu wymagania i poziom tych studiów go przerósł. Miał w grupie ok 90 osób. A na koniec 1 roku zostało już ok. 25 osób. A bez problemu na takie studia się dostał. Dobrze się uczył w liceum - ale na tym kierunku po prostu było za dużo matematyki, jakiś rysunków, budowy różnych maszyn itp. z którymi po prostu po pewnym czasie przestał sobie radzić. Twój chłopak musi się bardzo zastanowić. Bo jak to chłopaki - tam im się nie chce uczyć, później się nauczę itp... Na tym kierunku nie ma mowy o olewaniu. Olejesz raz i zrobisz sobie braki, których później nie jesteś wstanie nadrobić.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:50:56

Cytat
klaudia270
no nie chodzi tu a talnet plastyczny ale o to że dostanie współrzędne 3 punktów i musi z nich zrobić rysynek;)

A mature z matemtyki?

a mozesz napisac cos wiecej o tym rysunnku?

z matmy P mial 86 a z R 52
Cytat
ulusia4605
Moja siostra jest i ma 1000 zł stypendium :O

ulusia a w jakim miescie jest takie stypendium? :O

Cytat
Martynka20
Na tym kierunku nie ma mowy o olewaniu.

moj powiedzial ze na studiach wezmie sie ostro do nauki ;)

w co osobiscie nie wierze ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-15 08:51 przez blondilandryna.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:53:54

Ja nigdy matmetatyki nie umiałam, ale wziełam się do roboty w liceum bo wiedziałam ze chcę iśc na politechnikę.

Niech Twoj chłopak próbuje skoro się dostał nie ma nic so stracenia. Jak go będzie to interesowało to da sobie radę.
Mam na roku kolegę który z tego kierunku gdzies w dęblinie czy okolicach wyleciał przez matme,a le ten kierunek jest tak opłacalny że zaczął znów z nami studiować i idzie mu bardzo dobrze, bo ma dobrą motywację, zarabiać ok 4 tys.
No więc rysuenk u nas polega na tym w semestrze musisz oddać idealnie zrobionych 10 rysunków. na koniec jest kolokwium, gdzie Ci już nikt nie pomaga wiadomo. tu masz link
A co do stypendium to jeżeli kierunke jest bardzo potrzebny pracodawcom z danego regionu np. firmie załóżmy ferrari są potrzebni projektanci to oni opłacają takie stypendia dla najlepszych załóżmy 20 osób, i te osoby o ile się nie pogorszą mają tam od razu pracę.
CO roku są praktyki ja miałam np w PZL gdzie składano śmigłowce, tam sobie też wszystko oglądasz douczasz się a np w 3 roku studiów możesz isc na staż



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-15 08:59 przez klaudia270.

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 08:58:31

Mój chłopak też mówił że będzie się uczył no ale.... Niech Twoj bardzo dobrze się zastanowi. A gdzie on chce to studiować? Miasto i uczelnia?

zweryfikowana
Posty: 497
Ostrzeżenia: 1/5

Studia na kierunku mechatronika

15 wrz 2010 - 09:04:10

też słyszałam ze to dość cięzki kierunek - dużo przedmiotów scisłych (matmy zwłaszcza)

ale jeśli chłopak chce, interesuje go to, widzi sie na tym kierunku to czemu miałby nie sprobowac? jak nie sprobuje, to nie będzie wiedział, czy da radę czy nie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nasze tematy prac licencjackich/magisterskich