Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:14:55

Jestem teraz w ostatniej klasie gimnazjum i przydałoby się już pomyśleć o tym co dalej. A więc ja myślę o technikum hotelarskim. Co o tym sądzicie ? Może ktoś z Was chodzi do technikum o tym profilu bądź już skończył. Chciałabym wiedzieć kilka rzeczy, a mianowicie:

- jaką trzeba mieć średnią, aby się dostać do takiego technikum i ok ile punktów z testu ?
- jakie są przedmioty ?
- czy jest trudno ?
- czy jeżeli uczyłam się tylko języka niemieckiego i kompletnie nic z niego nie umiem to czy sobie poradzę z nauką języków ?

możecie coś jeszcze napisać.. bardzo proszę o jakieś dłuższe wypowiedzi. z góry dziękuje.

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:17:42

też jestem w ostatniej... myślałam właśnie o tym profilu... bd uważnie śledzić ten wątek;)

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:18:11

u mnie w miescie technikum hotelarskie to najgorsza szkola o najnizszym poziomie:(
niestety nie pomoge:(

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:19:47

Ja jestem w 1 klasie technikum hotelarskiego,więc jeszcze nie za wiele wiem. Jeśli chodzi o punkty i średnią to zależy od szkoły, gdzieś czytałam, że np. przyjmują od średniej 4.0, a jeszcze gdzieś że od 3.0. A z językami to różnie, zależy od nauczyciela. Mi jak na razie się tak średnio podoba, ale nie narzekam. Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć pisz na priv

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:20:53

ja jestem na hotelarstwie , zawodowe są swietne ,uczymy sie np . jak jakos dziwnie składac serwetki,nakrycia do stolu itp fajne rzeczy ;) nie jest trudno mnie doszedl angielski zawodowy czyli slowka zwiazane z zawodem ;) oglnnie dialogi tez . W kazdej szkole sredniej jest inaczej calkiem inaczej niz w gimnazjum .. nie moglam sie przestawic wogole wymagania sa wieksza, kazdy chce by szkola byla jak najlepsza i miala jak najwyzszy poziom ;)

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:21:01

chodziłam do technikum hotelarskiego w Kielcach.
za moich czasów przyjmowali od 100pkt na 200 mozliwych,wiem ze teraz na poprzeczka spadła dużo niżej
z jezykiem niemieckim nie masz sie co martwic, w technikum i tak sobie wybierzesz go jako grugi jezyk obowiazkowy ale na etapie podstawowym.... bo jak wiesz bedziesz zdawala pozniej egzamin zawodowy i bedziesz musiala napisac np list w obcym jezyku sama wybierzesz w ktorym ;] (ale spokojnie nic sie nie dzieje jak go nie zdasz)
przedmioty.... hmm niektore sa beznadziejne bo do niczego nieprzydatne ale ogolnie to nie jest wysoki poziom.(ekonomia, rachunkowosc, tech.informacyjna,zasady zywienia, obsluga konsumenta) masakrunia.... nudy jak nie wiem co i zazwyczaj na wszytskjich przedmiotach mowia o tym samym.
ale nie zaluje. jesli juz od pierwszej klasy bedziesz cwiczyla zadania na zakonczenie szkoly to na pewno sobie poradzisz.

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:21:28

ja wybrałam technikum hotelarskie ;)
i jestem zadowolona
Oczywiście jest o wiele więcej przedmiotów niz w liceum bo dochodzą przedmioty zawodowe
typu marketing, organizacja pracy w hotelarstwie, obsługa konsumenta itp
w gim.uczyłam sie rosyjskiego i przez kilka dobrych lat angielskiego teraz jest jeszcze j.niemiecki zwykły i język niemiecki zawodowy i jet spoko heheh

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:25:57

Ja tyle co skończyłam szkołę hotelarską, to prawda jest duzo przedmiotów zawodowych, ja np. uczyłam sie modułami, nie we wszystkich szkołach tak jest ale mysle ze taki system jest duzo lepszy......oprócz tego dochodza jeszcze jezyki zawodowe niemiecki i angielski, ale to same plusy, zawsze sobie podszkolisz swój język, no i wiadomo hotelarstwo to taki kierunek po którym jest naprawde łatwo znaleźć pracę, czy w hotelu czy w restauracji.....ogólnie:):)

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:32:15

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-16 22:21 przez guuuska.

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:36:45

ja jestemw tech obsługi turystycznej i powiem ci ze jest lepiej niz liceum;)

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:37:48

Ja tak, żeby nie zakładać nowego wątku chciałabym spytać czy są dziewczyny z Torunia, które mogłyby mi coś powiedzieć mniej więcej o liceach w Toruniu?
A co do twojego wątku to nie mam pojęcia ale myślę, że to fajny zawód :)

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Technikum hotelarskie

11 wrz 2010 - 11:46:26

Ja chodziłam do ZS Ekonomiczno-Turystycznych, skończyłam TE, ale mam mnóstwo znajomych z hotelarza. I akurat u mnie w mieście Hotelarz ma najlepszy poziom i jest uważany za jedną z najlepszych szkół. Obowiązkowo są dwa języki, jeden jako zawodowy a drugi normalny, zależy od szkoły jakie to języki, hotelarz u mnie miał angielski jako zawodowy.

Przedmioty są ciekawe np. Kultura zawodu, gdzie własnie uczy się składania serwetek, Gotowanie, zdaje się że marketing albo Przedsiębiorczość czyli coś o prowadzeniu firmy, Hotelarstwo gdzie uczysz się o hotelach, Podstawy rachunkowości, ale to jest w miare łatwo trzeba tylko nauczyć się, po której stronie konta zapisywać jakie operacje i numerów kont =] Więcej niestety nie pamiętam albo nie jestem pewna =]

Zapomniałam dodać, że akurat u mnie w mieście trudniej jest się dostać do Hotelarza niż do innego technikum albo liceum.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-11 11:49 przez reila_.

niezweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

Technikum hotelarskie

12 wrz 2010 - 14:05:26

może ktoś się jeszcze wypowie ?:)

Technikum hotelarskie

12 wrz 2010 - 14:23:06

Chetnie i ja sie wypowiem:)Jestem aktualnie w 3klasie i wypowiem sie jak jest u mnie w miescie.3 lata temu gdy przyszlam do szkoly sredniej wymagano od nas 80pkt,w tym roku obnizyli pułap do 60pkt.Co do przedmiotow to moge powiedziec ze nie jest za łatwo.W tamtym roku mialam 19przedmiotow,chodzilam na popoludniu i naprawde bylo ciezko z nauka,z wyrabianiem sie z nauka.Przedmioty zawodowe sa w miare spoko oprocz ekonomii ktorej osobiscie nie znosze jak wiekszosc mojej klasy.Od podstawowki uczylam sie niemieckiego,szczerze to nienawidze tego jezyka,o wiele łatwiej przyswajam angielski,ucze sie niemieckiego zawodowego i zwyklego.Chcialam sie przepisac na angielski zawodowy po roku ale wych powiedziala ze nie dam rady nadrobic calego roku;/Jesli czujesz sie lepsza np z angielskiego to popros nauczyciela o taki test sprawdzajacy twoje umiejetnosci z tego jezyka,jezeli zaliczysz to bedziesz chodzila na ten angielski czy tam inny jezyk.Przedmioty zawodowe(oprocz obslugi konsumenta) to praktycznie cała teoria,nuda przez wielkie N ale tylko do 2 klasy a dokladniej do praktyk.Co jest fajne w tym zawodzie?Ze mozesz zalapac prace na wakacje jako kelnerka na weselach,cateringach,itp:)Bedac na praktykach w hotelu nauczysz sie obslugiwac gosci,jezeli bedziesz dobra w tym co robisz kierownik hotelu bedzie cie bral na rozne przyjecia :)Dzieki praktykom teraz mam prace,chodze na wesela,cateringi,roznego typu przyjecia .Ale trzeba sie liczyc z tym ze nie w kazdym hotelu bedziesz sie uczyla typowo wszystkiego pod zawod hotelarz(to zalezy od hotelu i personelu).Ale sie rozpisalam;D Moge jeszcze mowic i mowic ale nie bede smiecic forum.Jezeli zamierzasz wiazac przyszlosc cos z hotelarstem,branza turystyczna to idz na hotelarstwo:)W razie pytan pisz na priv

Technikum hotelarskie

18 paź 2010 - 16:18:18

Cześć ; )
No ja właśnie też jestem w III gimnazjum i zastanawiam się nad technikum hotelarskim ;P
Może ktoś z was chodził do hotelarskiego w Tczewie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

LICEUM- WARSZAWA