Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:26:28

hejka prosze was pomóżcie....
chodzi o to że mam rente po moim tacie już od ponad 5 lat.... teraz jestem po pierwszym roku studiów...
ale na wrzesień mam dwie poprawki....
i ja chciałam zrezygnować już ze studiów w czerwcu (tak jak moja znajoma która była w podobnej sytuacji)
ale nie zrezygnowałam bo bym musiała zawiesić rentę na 3 miesiące.... (a ta kasa jest nam potrzebna)
i teraz czy jest taka możliwość że jak nie zdam poprawek to żebym poszła teraz do policealnej
(wiem że mogą jeszcze przyjąć bo jest mało osób na kierunku) jest to forma zaoczna..
na piątku i soboty co dwa tygodnie.... i wtedy jak z rentą?? czy ja będę musiała oddawać im tą kasę za trzy miesiące wakacji co dostałam??
Czy po prostu mogę im zawieść jakieś papiery i i tyle;> nie znam się na tym POMÓZCIE PROSZĘ!!!!!!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 18:28 przez ggoossiiaa20.

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:27:23

oj ja się nie znam, ale sprawa ważna, więc podbijam ;)

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:29:27

tez nie pomogę

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:29:42

Również nie mogę pomóc, podbijam!

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:29:57

również podbijam... może akurat któraś z dziewczyn coś Ci podpowie

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:31:02

też mam rente po Tacie i wiem coś na ten temat. jeżeli nie przerwiesz nauki tylko pójdziesz do szkoły policealnej to pieniądze nadal Ci się należą z tym że musisz zanieść do ZUS-u zaświadczenie że chodzisz do szkoły jeśli nie doniesiesz to będziesz musiała im zwracać.

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:31:19

Dziękuję Wam za to że chociaż podbijacie...:) bo to dla mnie jest naprawdę baaardzo ważne.....!!!!

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:31:46

mój były miał coś podobnie. Nie będziesz oddawać, tylko musisz od razu przedłożyć zaświadczenie ze szkoły, że sie uczysz.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:33:04

Ja jak poszłam do policealnej,dostałam zaświadczenie do ZUSU,które wysłałam i rente dostawałam normalnie:P tylko musisz to zrobic szybko.

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:33:59

Cytat
Marzenka123
też mam rente po Tacie i wiem coś na ten temat. jeżeli nie przerwiesz nauki tylko pójdziesz do szkoły policealnej to pieniądze nadal Ci się należą z tym że musisz zanieść do ZUS-u zaświadczenie że chodzisz do szkoły jeśli nie doniesiesz to będziesz musiała im zwracać.
ale to w takim razie nic się nie stanie że ja dopiero im te zaświadczenie że przedłużam naukę bym zawiozła we wrześniu jak nie zdam poprawek???
i to ze to jest forma zaoczna i co dwa tygodnie w weekendy to też sie liczy że mogę rentę dostawac??

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:34:29

nie będziesz musiała nic oddawać, przecież faktycznie do września studentką bylaś, to że zmieniasz szkołę nie ma nic do rzeczy- wwiem, bo sama zmienialam kierunek 3 razy i caly czas dostawałam rentę. Musisz tylko zawieść do ZUS-u zaświadczenie ze szkoly policealnej, że uczysz się u nich i już :)

jestem załamana... pomóżcie!!!

02 wrz 2010 - 18:34:59

Bez wzgledu na to gdzie będziesz się uczyć poki się uczysz ta renta Ci się należy:) Nie mogą Ci jej zabrać..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomóżcie rozwiązać bardzo proszę bradzo ważne