Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:32:27

Cytat
karolinka1108
Cytat
paaatii7
a co lepiej skonczyc pedagogike i klepac biede ? po pedagogice już w ogole nic nie mozna , bo ciagle nauczycieli zwalniają a swojego raczej nic sie nie otworzy ;] chyba że korepetycje w domu dla dzieci ?!:|


---->
zgadzam się z tym co napisałaś, ale chciałam zapytać jakie masz na myśli korepetycje po samej pedagogice?
Żeby uczyć w szkole konkretnego przedmiotu trzeba studiować także konkretny przedmiot, np. biologię , geografię itd ;)
Po samej pedagogice można pracować w przedszkolu, zostać pedagogiem w szkole... (zależy od wybranej specjalności).

no wlasnie , chodzi mi o korepetycje dla maluchów , czyli wszystko , polski matematyka , itp itd , to co jest po pedagogice wczesnoszkolnej ;))
chociaż to jest bardzo rzadko praktykowane , a zwłaszcza u mnie gdzie w miescie mieszka 30tyś ludzi ...
Cytat
witka
Ja skończyłam dietetykę na UM w Łodzi. Nauki strasznie dużo, a pracy nie ma.


nie ma pracy ? i to w Łodzi ? ja bym otwierała swój gabinet .[/quote]

Oj tak, bardzo rzadko zdarzają się korki u takich maluchów i myślę, że jak rodzic decyduje się na tego typu zajęcia - wybiera wyspecjalizowanego nauczyciela...
Tak jak napisałam także chciałam iść na dietetykę na UM, ale każdy mi to odradzał... i wybrałam geografię. ;)
Ciekawe czy to lepszy wybór.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:33:29

to nie takie proste zeby otworzyc swoj gabinet, ale moze kiedys:) aktualnie zaczynam kosmetologię i poźniej spróbuje to jakoś połączyć

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:34:57

Cytat
witka
to nie takie proste zeby otworzyc swoj gabinet, ale moze kiedys:) aktualnie zaczynam kosmetologię i poźniej spróbuje to jakoś połączyć

Bardzo dobry pomysł, proponuję małe SPA ;)

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:44:47

Cytat
witka
to nie takie proste zeby otworzyc swoj gabinet, ale moze kiedys:) aktualnie zaczynam kosmetologię i poźniej spróbuje to jakoś połączyć

SPA świetny pomysl :)

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:46:40

Dietetyka jest na pewno na SGGW- dziennie i zaocznie.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:49:39

Cytat
Ethlenn
Dietetyka jest na pewno na SGGW- dziennie i zaocznie.


brak wolnych miejsc na rekrutację wrześniową.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:59:57

Cytat
karolinka1108
Cytat
Ethlenn
Dietetyka jest na pewno na SGGW- dziennie i zaocznie.


brak wolnych miejsc na rekrutację wrześniową.

Może będą prowadzić rekrutację w styczniu.

zweryfikowana
Posty: 1.045
Ostrzeżenia: 1/5

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 09:07:29

sama dietetyka to nie wiem
ale w olsztynie na OSW jest odnowa biologiczna z dietetyka ja akurat jestem na kosmetologii stosowanej ale wydzial zdrowie publiczne wiec ten sam
zajecia mamy praktycznie takie same tylko kilkoma sie roznimy no i wiecej na dietetyce jest zywienia i dietetyki niz u mnie i sa trudniejsze cwiczenia tzn u mnie byly spoko ale mnie to nie interesuje a dietetyka sie bardziej zaglebiala w to :)

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 09:13:34

studiuje dietetyke w bydgoszczy. jestem na zaocznych za rok place 4 700 , ale w tym chyba podskoczy do 5 tys ;/
w bydgoszczy dietetyka jest na collegium medicum i Bydgoskiej szkole wyzszej - jestem na BSw.
jestem po pierwszym roku. ktos tutaj pisal ze maly szok na 1 roku. fakt - nauki troche jest, ale dasz rade:) najgorsza jest biochemia ;/ nienawidze :D:P

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 09:13:39

Cytat
paaatii7
Cytat
karolinka1108
Cytat
Ethlenn
Dietetyka jest na pewno na SGGW- dziennie i zaocznie.


brak wolnych miejsc na rekrutację wrześniową.

Może będą prowadzić rekrutację w styczniu.

na czym polega rekrutacja styczniowa ? jak nie zaczynam w październiku to coś bede musiała zaliczac dodatkowo ?

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 09:15:02

Wiesz co, nie mam pojęcia ale jestem pewna, że niektóre uczelnie przeprowadzają rekrutacje w styczniu. NA PEWNO ;)

Studia na kierunku dietetyka

14 sty 2011 - 14:39:38

Witam,

od tego roku dietetykę można studiować w Poznaniu także w Wyższej Szkole Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej. W ramach tego kierunku będą dostępne 3 specjalności – dietetyka kliniczna, dietetyka w odnowie biologicznej oraz dietetyka w sporcie. Studiując u nas dietetykę zdobędziecie zaawansowaną wiedzę i umiejętności z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego. Nauczycie się zasad przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet oraz zapoznacie się z profilaktyką chorób żywieniowo-zależnych. Z myślą o przyszłych studentach zaplanowaliśmy zaplecze kliniczne, umożliwiające odbycie profesjonalnych praktyk oraz współpracę z wybranymi grupami pracowników służby zdrowia.

Absolwenci dietetyki mają więc wiele możliwości zawodowego rozwoju. Mogą pracować między innymi w zakładach żywienia zbiorowego, instytucjach i ośrodkach naukowo-badawczych, poradniach dietetycznych i medycznych, organizacjach konsumenckich oraz placówkach sportowych. Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pozdrawiam serdecznie,
Luiza Kalupa, Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu

Studia na kierunku dietetyka

14 sty 2011 - 14:46:45

Aktualnie w Polsce nie ma przepisów które normowały by funkcjonowanie dietetyków czy przedsiębiorstw udzielających porad dietetycznych - więc każdy bez żadnych konsekwencji może otworzyć coś takiego...

Studia na kierunku dietetyka

22 maj 2018 - 21:12:36

w Warszawie jest MUM, w przyszłości mają tam otworzyć dietetykę, ale jeszcze nie wiem, kiedy.

Studia na kierunku dietetyka

03 wrz 2018 - 16:08:48

Wątek umarł, a ja bym chętnie posłuchała o dietetyce w Warszawie, jaki jest poziom itd. Moja kuzynka się wybiera i nie wiem jak jej doradzić.
:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc pinie poszukiwana egzamin matma:)))