Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Sklep internetowy

30 minut temu

Biznes

34 minut temu

tabernakula sklep

53 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia na kierunku dietetyka

02 wrz 2010 - 18:18:37

Czy ktoś studiuje z Was dietetykę?Jeśli tak to bym chciała się dowiedzieć czy jest dużo materiału do nauki,czy zajęcia są ciekawe itd?
Chyba nikt :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 18:33 przez sweetgirl88.

Studia na kierunku dietetyka

03 wrz 2010 - 18:12:08

Też bym chciała dowiedziec sie czegos o tym kierunku.

Studia na kierunku dietetyka

03 wrz 2010 - 18:16:27

Jeżeli masz konto na gronie (grono.net) to wyszukaj grono uczelni, na której chcesz studiować i tam poszukaj informacji. Na pewno ktoś Ci pomoże :)

Studia na kierunku dietetyka

04 wrz 2010 - 09:11:18

ja bym chciała sie dowiedziec , gdzie są UCZELNIE w ogole z dostępną dietetyką , bo chciałabym złoży na wrześniową rekrutację ale już chyba wszedzie pozajmowane :( tzn znalazłam w Warszawie za 7,500 tyś za rok , ale mnie nie stac .. ;p

zweryfikowana
Posty: 1.206
Ostrzeżenia: 1/5

Studia na kierunku dietetyka

04 wrz 2010 - 09:22:08

Cytat
karolinka1108
ja bym chciała sie dowiedziec , gdzie są UCZELNIE w ogole z dostępną dietetyką , bo chciałabym złoży na wrześniową rekrutację ale już chyba wszedzie pozajmowane :( tzn znalazłam w Warszawie za 7,500 tyś za rok , ale mnie nie stac .. ;p


na pewno są gdzieś na Śląsku, wiem bo sama się interesowałam tym, ale wybrałam fizjoterapię:)

Studia na kierunku dietetyka

04 wrz 2010 - 09:33:31

Ja skończyłam te studia - na początku przeżyjesz szok jeśli będziesz studiować na Akademii Medycznej - bo pierwszy rok to praktycznie same przedmioty ogólnomedyczne takie jak ma również medycyna, farmacja czy biotechnologia na I roku czyli anatomia, fizjologia, biochemia, biofizyka itp. Później robi się przyjemniej, jest dość ciężka chemia, ale ogólnie można przeżyć.

Studia na kierunku dietetyka

04 wrz 2010 - 10:42:30

Cytat
kozia18
Cytat
karolinka1108
ja bym chciała sie dowiedziec , gdzie są UCZELNIE w ogole z dostępną dietetyką , bo chciałabym złoży na wrześniową rekrutację ale już chyba wszedzie pozajmowane :( tzn znalazłam w Warszawie za 7,500 tyś za rok , ale mnie nie stac .. ;p


na pewno są gdzieś na Śląsku, wiem bo sama się interesowałam tym, ale wybrałam fizjoterapię:)

oj daleko;d jestem z warmińsko mazurskiego :p

Studia na kierunku dietetyka

04 wrz 2010 - 10:49:03

Ale po co chcesz iść na dietetykę? Zmarnowane lata... pracy w branży nie znajdziesz, chyba że będziesz próbowała otworzyć własny gabinet, choć z tego, co czytałam kiedyś w Newsweeku do tego wystarczy kurs.

Jeśli chodzi o Śląski Uniwersytet Medyczny, to dietetyka jest na wydziale w Bytomiu, ale nie sądzę, żeby jeszcze trwała tam rekrutacja.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-04 10:51 przez wkroplidzdzu.

Studia na kierunku dietetyka

04 wrz 2010 - 18:27:28

Od października zaczynam odnowę biologiczną z dietetyką,z zawodu jestem kosmetyczką i chcę otworzyć własne SPA.Mam nadzieję,że mi się uda :) A dietetykę miałam już prędzej w szkole kosmetycznej,ale to były tylko podstawy a na studiach będzie już ta ogólna.Najbardziej boję się chemii ;/

Studia na kierunku dietetyka

05 wrz 2010 - 13:13:32

Dietetyka jest na UWMie w Olsztynie :)

Studia na kierunku dietetyka

05 wrz 2010 - 13:52:19

Planowałam pójść na dietetykę na UWM-ie,tylko,że tam odbywa się w trybie stacjonarnym i w takiej sytuacji wybrałam OSW.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:09:55

Cytat
sweetgirl88
Planowałam pójść na dietetykę na UWM-ie,tylko,że tam odbywa się w trybie stacjonarnym i w takiej sytuacji wybrałam OSW.

właśnie nie ma zaocznej :/
Cytat
wkroplidzdzu
Ale po co chcesz iść na dietetykę? Zmarnowane lata... pracy w branży nie znajdziesz, chyba że będziesz próbowała otworzyć własny gabinet, choć z tego, co czytałam kiedyś w Newsweeku do tego wystarczy kurs.


a co lepiej skonczyc pedagogike i klepac biede ? po pedagogice już w ogole nic nie mozna , bo ciagle nauczycieli zwalniają a swojego raczej nic sie nie otworzy ;] chyba że korepetycje w domu dla dzieci ?!:|



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-06 08:11 przez karolinka1108.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:15:43

Ja skończyłam dietetykę na UM w Łodzi. Nauki strasznie dużo, a pracy nie ma.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:20:07

a co lepiej skonczyc pedagogike i klepac biede ? po pedagogice już w ogole nic nie mozna , bo ciagle nauczycieli zwalniają a swojego raczej nic sie nie otworzy ;] chyba że korepetycje w domu dla dzieci ?!:|[/quote]


---->
zgadzam się z tym co napisałaś, ale chciałam zapytać jakie masz na myśli korepetycje po samej pedagogice?
Żeby uczyć w szkole konkretnego przedmiotu trzeba studiować także konkretny przedmiot, np. biologię , geografię itd ;)
Po samej pedagogice można pracować w przedszkolu, zostać pedagogiem w szkole... (zależy od wybranej specjalności).

A wracając do tematu - dietetyka jest na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie chciałam w tym roku składać, ale zrezygnowałam... Ponadto na Uniwersytecie Przyrodniczym także w Lublinie jest taki kierunek jak Technologia Żywności i Żywienia ze specjalnością właśnie - dietetyka . ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-06 08:21 przez paaatii7.

Studia na kierunku dietetyka

06 wrz 2010 - 08:25:55

Cytat
paaatii7
a co lepiej skonczyc pedagogike i klepac biede ? po pedagogice już w ogole nic nie mozna , bo ciagle nauczycieli zwalniają a swojego raczej nic sie nie otworzy ;] chyba że korepetycje w domu dla dzieci ?!:|


---->
zgadzam się z tym co napisałaś, ale chciałam zapytać jakie masz na myśli korepetycje po samej pedagogice?
Żeby uczyć w szkole konkretnego przedmiotu trzeba studiować także konkretny przedmiot, np. biologię , geografię itd ;)
Po samej pedagogice można pracować w przedszkolu, zostać pedagogiem w szkole... (zależy od wybranej specjalności).[/quote]

no wlasnie , chodzi mi o korepetycje dla maluchów , czyli wszystko , polski matematyka , itp itd , to co jest po pedagogice wczesnoszkolnej ;))
chociaż to jest bardzo rzadko praktykowane , a zwłaszcza u mnie gdzie w miescie mieszka 30tyś ludzi ...
Cytat
witka
Ja skończyłam dietetykę na UM w Łodzi. Nauki strasznie dużo, a pracy nie ma.


nie ma pracy ? i to w Łodzi ? ja bym otwierała swój gabinet .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-06 08:27 przez karolinka1108.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jestem załamana... pomóżcie!!!