Obecnie rozmawiamy o:

przyczepa campingowa

gorący temat

Opakowania

33 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

hej,
czy ktoś zna te szkoły policealne??? szukałam więcej informacji na necie o
cosinusie, na forach - ale spora część jest z 2007/2008 roku, więc trochę
przeterminowane są... Macie może jakieś świeże uwagi??? koleżanki, które tam
chodzą mi zachwalały, a net nie do końca- wiec jak to jest teraz...

Cudów nie oczekuj, oni nie są po to żeby nauczyć, a wyciągnąć pieniądze, a tobie dać papier bez większego wysiłku.

Cytat
nasty_89
Cudów nie oczekuj, oni nie są po to żeby nauczyć, a wyciągnąć pieniądze, a tobie dać papier bez większego wysiłku.

Święta prawda

Cytat
nasty_89
Cudów nie oczekuj, oni nie są po to żeby nauczyć, a wyciągnąć pieniądze, a tobie dać papier bez większego wysiłku.

a Cosinus nie jest przypadkiem darmowy??

ja czytałam że cosinus jest darmowy

A może jest (choć w takim razie z czego się utrzymują, to chyba prywatne szkółki?), ale poziomu to raczej nie zmieni, pewnie nawet pogorszy, bo idą osoby, które nie będą mieć żadnej motywacji, tylko pójdą, żeby był papier, ewentualnie zaświadczenie do renty rodzinnej mimo, że nic nie będą tam robić..

Cytat
ModTeam
ja czytałam że cosinus jest darmowy

Za moich czasów był darmowy dla bezrobotnych i kogoś jeszcze,ale nie pamiętam dla kogo.Teraz to nie wiem

Cosinus jest w zupełności darmowy. Niektórzy idą po to, aby dostać jakiś zawód, to że szkoła darmowa nie oznacza że dla głupków tak jak to nie którzy uważają. Jak ktoś szedł do publicznej podstawówki to też znaczy że głąb, bo nie ma motywacji na nic więcej? Ja skończyłam zwykłe LO i na razie nie chce iść na studia, bo nie jestem przekonana co do kierunku, który chce robić, więc ide do Cosinusa. Po nim będę miała świadectwo ukończenia szkoły i technika i szybciej znajdę prace, niż osoby które są po studiach, bo wtedy nie mają właściwie nic plus kilkunastu więcej lat nauki.

jak bedziesz kiedys szukac pracy i pokazesz papiery z cosinusa to wybiora i tak osobe ktora uczyła się w innej policealnej, podam przyklad:)
moje dwie kolezanki uczyły sie na masażystkę jedna w cosinusie czy tam zaku a druga w szkole medycznej policealnej:)) staraly sie o prace w jednym zakladzie , jak myslisz ktora dostala prace?:) ludzie nie sa glupi szkoly takie jak cosinus i zak sa dla osob leniwych tak na prawde ktorzy ida na latwizne. a pracodawny wolą takich ktorzy mają wieksze ambicje:) pozdro

Ja chodzę do Cosinusa jako fryzjerka i jestem zadowolona nie powiem fakt faktem jeżeli chodzi o naukę to jest lajcik dla mnie to dobrze bo mi tylko chodzi o to żeby sobie coś tam podłapać jak mamy praktyki i do tej szkoły chodzę tylko sama dla siebie by się czegoś dowiedzieć nauczyć a zależy jeszcze od miejscowości i nauczycieli gdzie uczą bo ja chodzę do Kalisz do szkoły a mam laski w klasie które przyjeżdżają z Łodzi bo tam podobno to ci nauczyciele to jedna wielka porażka i te same opinie słyszałam o Poznaniu. A po za tym uczęszczam na studia dzienne heheh

Cytat
eM91
Cosinus jest w zupełności darmowy. Niektórzy idą po to, aby dostać jakiś zawód, to że szkoła darmowa nie oznacza że dla głupków tak jak to nie którzy uważają. Jak ktoś szedł do publicznej podstawówki to też znaczy że głąb, bo nie ma motywacji na nic więcej? Ja skończyłam zwykłe LO i na razie nie chce iść na studia, bo nie jestem przekonana co do kierunku, który chce robić, więc ide do Cosinusa. Po nim będę miała świadectwo ukończenia szkoły i technika i szybciej znajdę prace, niż osoby które są po studiach, bo wtedy nie mają właściwie nic plus kilkunastu więcej lat nauki.

Heh, jasne.. Jak pójdziesz na jakiś kierunek, którego się nie studiuje, to może i tak, ale Ci co idą np. na administrację to nie myślą w ogóle - po studiach nie ma dla nich pracy, a jak już jest, to wiadomo że wezmą kogoś z wyższym wykształceniem a nie średnim. Myślę, że takie szkółki jako dodatkowy kurs przy studiach to atut, tak samo jak ktoś ma doświadczenie w pracy, ciekawe CV to się przyda. Ale większość osób, która idzie (nie nie mówiąc o jakiś kursach kosmetycznych, gdzie idzie się z 'powołania';) do takich szkół chce łatwym sposobem zdobyć papier.. Mało nauki, sporo osób, które naprawdę się nie przykładają. A poziom dostosowany do ucznia - wolny rynek.

Odradzam darmowe szkoły. Moje dwie koleżanki takie skończyły i nigdzie pracy znaleźć nie mogą.

no niestety, większość zapisywała się tam żeby mieć papier do WKU albo ZUSu..
teraz gdy już wojsko nie ściga zdecydowanie zmalała ilość chętnych, bo nie czarujmy się, ludzie idą tam głównie po to żeby mieć papier jak najmniejszym kosztem. I oni doskonale o tym wiedzą, ale że pewnie płacą im od ilości uczących się, to zależy tym szkołom by jak najwięcej osób się zapisało;]

to ze darmowa to od razu sie pracy nie znajdzie? Bez przesady :) Kwestia nauki nalezy do nas chcesz byc dobra to sie uczysz a jak nie to masz olew moim zdaniem bzdura jest gadanie ze przez takie szkoly nikt nas nie przyjmie :) po studiach ludzie rowniez nie moga pracy znalezc wiec nie ma reguly :)

Cytat
whatsername87
no niestety, większość zapisywała się tam żeby mieć papier do WKU albo ZUSu..
teraz gdy już wojsko nie ściga zdecydowanie zmalała ilość chętnych, bo nie czarujmy się, ludzie idą tam głównie po to żeby mieć papier jak najmniejszym kosztem. I oni doskonale o tym wiedzą, ale że pewnie płacą im od ilości uczących się, to zależy tym szkołom by jak najwięcej osób się zapisało;]

Jeszcze została kwestia rent rodzinnych i innych kwestii finansowych - pewnie alimenty, jakieś zasiłki, rodzinne itd..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak tam poprawka?