Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 14:24:29

Co sądzicie o rocznym policealnym studium? Np. takim jakie jest w Business School w Warszawie? Zdałam maturę, ale zanim zdecyduję się na studiowanie czegoś chciałabym sobie wszystko poukładać. Nie chcę przez rok przerwy nic nie robić, studium nie jest drogie, bo około 150zł, jest dużo kierunków. Ktoś z Was kończył roczne? Bo po dwuletnim ma się akredytację Ministerstwa Edukacji, a po rocznym nie, bo realizuje on program autorski szkoły. Co to znaczy? Warto coś takiego skończyć? Przez ten rok chciałam zarobić sobie na studia za rok i ogarnąć przeprowadzkę do nowego miasta ;)

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 14:31:36

Cytat
Truskawciaa
Co sądzicie o rocznym policealnym studium? Np. takim jakie jest w Business School w Warszawie? Zdałam maturę, ale zanim zdecyduję się na studiowanie czegoś chciałabym sobie wszystko poukładać. Nie chcę przez rok przerwy nic nie robić, studium nie jest drogie, bo około 150zł, jest dużo kierunków. Ktoś z Was kończył roczne? Bo po dwuletnim ma się akredytację Ministerstwa Edukacji, a po rocznym nie, bo realizuje on program autorski szkoły. Co to znaczy? Warto coś takiego skończyć? Przez ten rok chciałam zarobić sobie na studia za rok i ogarnąć przeprowadzkę do nowego miasta ;)

No ja własnie mam taki zamiar..
Narazie odkładam na studia a chcę coś robić przez ten rok miec przy okazji zniżki tid. Myślałam o kierunkach fryzjerstwo/kosmetyka.
Idziesz ze mna:)??
Szkola w 100 % darmowa.

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 14:39:14

Do jakiej szkoły idziesz? :)
Ja właśnie się zastanawiam nad kierunkiem, bo jest ich dużo.
Zbieram opinie czy roczne studium jest warte zachodu i w ogóle przydatne :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 14:35 przez Truskawciaa.

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 14:41:27

Heh ja Ci powiem tak miałam identyczne plany jak Ty. A skończyło się tak, że w międzyczasie znalazłam tylko dorywczą pracę (jako hostessa) co i tak kolidowało mi ze szkołą bo uczyłam się zaocznie. Skończyłam studium na kierunku wizaż i stylizacja, zrobiłam pracę dyplomową i zdałam egzamin końcowy na 6. Ale na studia się nie wybrałam, bo akurat w mieście do którego chciałam iść na studia akurat w tym roku nie powstał kierunek na który zamierzałam iść. Na studia zaocznie nie poszłam bo mnie nie stać. Postanowiłam więc iść dalej w tym kierunku, który zaczęłam, ale to też kosztuje bo są to przeważnie szkoły prywatne.

A więc roczne studium policealne jest dobre tylko dlatego, że wprowadza do jakiegoś tam zawodu, specjalizacji. Poznajesz wszystkie podstawy i po ukończeniu możesz stwierdzić czy ci się to podoba, czy dobrze się w tym czujesz i czy chcesz się tym zajmować. Szczerze to po rocznym studium pracy nie znajdziesz, bo pracodawcy uważają to za nic. Chociaż zdziwiłam się bo w kierunku który ja skończyłam znalazłam bym bez trudu pracę gdybym tylko miała jakieś praktyki a tak to wałek, ja sama nie czuję się jeszcze na siłach, żeby iść np na staż bo chciałabym najpierw zdobyć trochę więcej wiedzy i umiejętności a co najważniejsze dyplomów i certyfikatów potem zdobyć praktykę a później rozejrzeć się za pracą :) Ale niestety potrzebne są pieniądze :(

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 14:46:18

Cytat
Truskawciaa
Do jakiej szkoły idziesz? :)
Ja właśnie się zastanawiam nad kierunkiem, bo jest ich dużo.
Zbieram opinie czy roczne studium jest warte zachodu i w ogóle przydatne :)

Tak jak mówi Szafowiczka z góry- idziesz juz w kierunku czegoś co Cię interesuje. W dodatku moja opinia jest taka, że szkoła jest za darmo więc rezygnujesz kiedy ci się podoba i nie jestes w plecy. ja ide na środmiesciu jakas mniej znana niz cosinus czy progress .
wybralam te kierunki bo jest zapotrzebowanie moze cos mi da ten dyplomik.

Aha pod koniec szkoły są praktyki :) bo sie dowiadywałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 14:48 przez olugusia.

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 15:44:17

ja jeszcze nie wiem jaki kierunek, nie jestem nawet do konca przekonana do tego pomyslu :) w Warszawie mysle, ze ze znalezieniem jakiejs pracy na ten rok nie bedzie problemu, a chce zarobic wlasnie na przyszle studia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 15:45 przez Truskawciaa.

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 15:55:36

Witam:)Ja tez mam takie plany:)Myslę o kierunku psychologia i socjologia w Krakowie w szkole "OMEGA" :)

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 16:07:16

Ja zaczynam od września policealne roczne studium na kierunku wizaż i stylizacja w Poznaniu razem z praktykami. Wydaje mi się, że będzie git :D I przyda się to w przyszłości.

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 16:49:22

a idziecie do tego studium w ramach przerwy przed studiami czy macie już coś skończone? :) jestem ciekawa ile osób ma takie plany jak moje

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 18:11:50

tego typu kursy są bardzo przydatne..przynajmniej od razu ma się jakiś zawód w ręku, np. po ukończeniu kursu wizażu w pro-activ w Warszawie ma się wiedzę, dyplom i od razu można otwierać swoją działalność ;) teraz na wizażystów czy fryzjerów jest chyba największe zapotrzebowanie na rynku pracy

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 19:15:10

Truskawciaa Ja w przerwie przed studiami:)

zweryfikowana
Posty: 2.578
Ostrzeżenia: 1/5

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 19:55:49

Taka szkoła to strata pieniędzy. Nikt Cie do pracy po rocznej szkole nie przyjmie, chyba że po prostu chcesz koniecznie się gdzieś uczyć to idź...

Roczne policealne studium

15 lip 2010 - 20:13:52

Titina --> a Slyszalas moze o darmowych szkolach??:>Typu "Cosinus"??:>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 20:17 przez karolinka1.

Roczne policealne studium

16 lip 2010 - 11:37:28

Cytat
karolinka1
Titina --> a Slyszalas moze o darmowych szkolach??:>Typu "Cosinus"??:>

a co chcesz wiedzieć??? teraz w czerwcu skończyłam reklamę w Cosinusie.

Roczne policealne studium

16 lip 2010 - 13:16:03

tez tak chce , ale ja matury nie zdałam niestety , poprawkę mam w sierpniu , i zdaję do olsztyna na ochronę fizyczną osób i mienia ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY geodezja czy psychologia