Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PROFESJA - szkoła policealna

26 maj 2010 - 10:15:53

Witam was,

Chciałam zapytać czy któraś z was słyszała albo najlepiej uczyła się w szkole PROFESJA i może powiedzieć coś więcej na ten temat?

Interesują mnie głównie te szkoły policealne, nie kursy chociaż też chętnie przeczytam wypowiedzi.

Jak działa ta szkoła, czy jest warta takich pieniędzy, czy po skończeniu takiej 2 letniej szkoły ma się jakieś lepsze perspektywy w znalezieniu pracy?

Skończyłam właśnie liceum i nie chce iśc od razu na studia z tego względu że nie widzę się na żadnym kierunku. A taka policealna szkoła po której będę mieć technika wydaje mi się dość korzystna.
Czytałam w internecie wiele sprzecznych opinii na temat PROFESJI i nie wiem teraz co myśleć dlatego pytam was :)

http://profesja.edu.pl/



i taki PS do pasjonatek fotografii. Wybiera się któraś z was na warsztaty fotograficzne w Krakowie organizowane przez KSA?

PROFESJA - szkoła policealna

26 maj 2010 - 10:21:58

kończyłam kosmetologię w Profesji - dwóletnią, mam tytuł technika i zdałam egzamin państwowy potwierdzający kwalifikację (to tyle plusów, czyli teoretycznie się czegoś nauczyłam, natomiast jeśli chodzi o praktykę to...tragedia...niby tyle godzin, ale na połowie prawie nic nie robiłysmy...) Pewnie zależy od kierunku, przygotowują raczej pod kątem egzaminów, nie pracy... no ale ja nie żałuję bo robiłam szkołę pół-hobbistycznie, zawód mam inny też, a kosmetykabyła mi potrzebna dodatkowo. Za to co do KSA - polecam, polecam i jeszcze raz polecam:)

PROFESJA - szkoła policealna

26 maj 2010 - 10:26:16

magg26 no właśnie ja się zastanawiam nad profesją między kierunkiem marketingowym czyli pod względem przyszłej pracy albo pod względem fotograficznym czyli hobby. Myślę że z takim papierkiem przyjęliby mnie do zakładu fotograficznego w małym mieście i dlatego się waham.

Co do KSA szukam jakiś osób które by były zainteresowane tymi warsztatami i się wybierają bo właśnie się zastanawiam bo brzmią ciekawie ale kurcze nnie jestem z samego Krakowa i chciałabym kogoś z kim bym dojeżdżała sobie i dlatego się jeszcze waham ;p
poza tym nawet nie wiem czy są miejsca jakieś jeszcze na te warsztaty ;p

PROFESJA - szkoła policealna

26 maj 2010 - 10:31:22

Ja bym nie szła do profesji- jeśli miałabym wybór...
Poziom nauczania średni...a jeśli chcesz być dobra w wybranym przez siebie zawodzie sama dodatkowo musisz poszerzać swoja wiedzę. U mnie też było tak jak u poprzedniczki "natomiast jeśli chodzi o praktykę to...tragedia...niby tyle godzin, ale na połowie prawie nic nie robiłyśmy..."... no ale może to też kwestia osób uczących-a mało zatrudniają chyba profesjonalistów w profesji.
Mnie np. uczyła kobitka co licencjata dopiero robiła...

PROFESJA - szkoła policealna

26 maj 2010 - 10:53:47

A w jakich miejscowościach chodziłyście?
Bo chyba też co miasto to inna kadra.
Ja bym szła do Krakowa.
nikt wiece z was?
nie ma nikogo więcej ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-26 16:28 przez kamiqa.

PROFESJA - szkoła policealna

07 cze 2010 - 23:34:33

Chopdzilamdo tej szkoly i odradzam.Co chwile wziekszali opalty a po 1 roku bez zawiadomienia rozwiazali klase z powodu malej ilosci, nie zaaproponowali nic innego. Jakby nie zasttaszanie, klotnie i krzyki to by caly rok poszedl na marne i kasa razem z nim. W gruncie rzeczy wziekszyli o 100% oplaty i klasa pozostala. Lubia gubic dokument, niski poziom nauczania a na niektorych przedmiotach nawet jego brak. Jak chcesz sie czegos nauczyc to odradza.

Wiecej info na priv

PROFESJA - szkoła policealna

15 cze 2010 - 14:05:42

Nie wiem jak u was dziewczyny, ale ja polecam oddział w Elblągu a szczególnie fryzjerstwo, super pracownia i nauczyciele, właśnie się przygotowuje do egzaminów zawodowych, więc trzymajcie kciuki:) Pracuje na profesjonalnych kosmetykach CeCe a osoba która prowadzi z nami pracownie ma wieloletnie doświadczenie w zawodzie i wie o czym mówi.
Z organizacją też jest ok

PROFESJA - szkoła policealna

15 cze 2010 - 14:10:05

uczę się w Profesji
i szczerze powiem, że PIERWSZYY i ostatni raz poszłam do tej szkoły
nauczyciele jak dla WULGARNI i raczej nie mają w zamiarze nauczyć tylko odbębnić pare godzin i tyle
co do OPŁAT - do pierwszego semestru jest git czesne takie jak powinno być, ale w lutym podwyższają nawet o 60-80 zł :/
i w dodatku trzeba zapłacić za LIPIEC :| skoro nauka kończy się w czerwcu

nie polecam
lepiej wybrać coś innego np Żak gdzie przygotowanie jest DUŻO lepsze
oddział Białystok



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-15 14:09 przez maue.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

PROFESJA - szkoła policealna

10 lut 2011 - 11:50:02

dzięki maue za info a miałam się tam zapisać teraz chyba jednak do Żaka się zapiszę



__________________________________

szkoła policealna

PROFESJA - szkoła policealna

24 cze 2011 - 21:02:37

Ja polecam AP Edukację w Krakowie ;)
Wszystko jest jasne, warto zdecydować się na kierunek w promocji bo nie ma ukrytych kosztów!! ;))
Nie będę słodziła, sami zobaczcie ... polecam www.apedukacja.pl
Mają ciekawe kursy wakacyjne w niskich cenach! Moja znajoma zrobiła tam kurs Fotografii Ślubnej, i jest zadowolona w 100% ;)) A ja właśnie zapisałam się do tej szkoły na Kosmetykę ;) Aktualnie I semestr bez czesnego więc trzeba skorzystać ;)) Pozdrawiam

PROFESJA - szkoła policealna

24 cze 2011 - 21:06:17

Mój brat chodził do Profesji w Tarnowie,na socjologię chyba (?) No cóż,jeśli tylko płacisz to przepychają Cię do kolejnego semestru/roku chociaż nic byś nie umiał i nic nie robił. Mój brat przestał chodzić w ogóle,i na zajęcia i na egzaminy a i tak minęło chyba z pół roku zanim go wywalili ;)

PROFESJA - szkoła policealna

04 lip 2011 - 19:45:20

Brryyyy Profesja!
Byłem tam przez pierwszy semestr i nie jest rewelacyjnie. Zajęcia trwają długo, nauczyciele smętni.
Przepisałam się do AP EDUKACJA. I muszę powiedzieć, ze to był dobry wybór.
Chciałem iść do OMEGI ale koleżanka odradziła mi, bo zawiesili jej kierunek i bujała się przez pół roku .....

Jedyne co znam to AP EDUKACJA i ją mogę polecić ;)
narka
mam nadzieję, że pomogłem

PROFESJA - szkoła policealna

04 lip 2011 - 19:49:44

POLECAM SZKOŁĘ "ŻAK" FRYZJERSTWO I KOSMETOLOGIA JEST ZA DARMO I KADRA JEST SUPER (LEGNICA)

PROFESJA - szkoła policealna

04 lip 2011 - 20:36:27

TEB też jest fajny. co prawda sama się tam nie uczyłam, ale sporo moich znajomych i chwalą sobie. ŻAK też jest dobry :)

PROFESJA - szkoła policealna

20 lip 2011 - 15:00:27

Dziewczyny ja polecam Żaka, skończyłam logistykę, mam tytuł technika. Szkoła jest ZA DARMO, nic nie płacicie. Super nauczyciele, dobry poziom. W Poznaniu wszyscy wiedzą, że Żak jest najlepszy. Ale zdecydować musicie same.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

matura ustna