Obecnie rozmawiamy o:

elektryka sklep

gorący temat

polecany dentysta

37 minut temu

wakacje last minute

58 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIEMIECKI tekst-tłumaczenie

11 maj 2010 - 19:30:05

Hej;)
Mam mały problem : muszę na niemiecki napisać jak spędzam dzień. Niby napisałam,ale chciałabym,zeby ktos kto umie niemiecki sprawdził mi to i poprawił błędy. Może być na forum,albo na priv.
Oto tekst :
Ich stehe auf zu f€nf siebte musi być za piętnaście siódma), dann gehe ich mich waschen. Uber siebte Uhr zehn ich mache Frustuck udn ich ziehe mir an, (następnie) wasche ich Zahne. Uber achte ich fahre zu Schule. Gewohnlich habe ich sieben Lektionen. Am Nachmittag gehe ich nach Hause. Dann erhole ich mich, (następnie) Hausaufgeden machen ich um die 17 Uhr. Ich mache Hausaufgaben von siebzehnte zu achte. Am Abend ich treffe mit Freunden. Wir spazieren gehen. Um (wpół do 21) ich esse und ich gehe baden. dann betrache ich Augenblicke das Fernsehen und ich gehe die Lektion fur den nachsten Tag wiederholen. Herum um (23) ich gehe schlafen.
Prosze o poprawienie blędów i napisanie godzin. Tu nie chodzi o poprawność taką wizualną,tylko skladnia itp. bo to jest tekst do młwienia;)

NIEMIECKI tekst-tłumaczenie

11 maj 2010 - 19:39:02

A to ma być w czasie przeszłym? Bo Ty w teraźniejszym piszesz
Ich stehe um 7.15 (funfzehn Minuten nach sieben) auf, dann gehe ich mich waschen. (nie pamiętam szyku dokladnie). Um sieben Uhr mache ich Fruhstuck und ich ziehe mich an, nachher wasche ich die Zahne. Vor acht Uhr fahre ich in die Schule (?). Gewohnlich habe ich sieben Lektionen. Nachmittag gehe ich nach Hause. Dann erhole ich mich, nachher mache ich Hausaufgaben um die 17 Uhr. Ich mache Hausaufgaben von funf bis acht Uhr. Am Abend treffe ich mit Freunden. Wir spazieren gehen. Um halb neun esse ich und gehe baden. Dann betrache ich Augenblicke das Fernsehen und ich gehe die Lektion fur den nachsten Tag wiederholen. Herum um elf ich gehe schlafen.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 19:50 przez moni_kab.

NIEMIECKI tekst-tłumaczenie

11 maj 2010 - 19:42:06

Tom a być na zasadzie : wstaje o 6:45, potem idę się umyć. O 7:10 robię śniadanie i się ubieram, następnie myje zęby. O 7:30 jadę do szkoły. Zazwyczaj mam 7 lekcji. Po południu idę di domu. Potem odpoczywam, następnie koło godz. 17 odrabiam lekcje....
pomóżcie.. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 19:46 przez xxoluskaxx.

NIEMIECKI tekst-tłumaczenie

11 maj 2010 - 19:51:50

Nie wiem czy dobrze
chygba nie do końca

NIEMIECKI tekst-tłumaczenie

11 maj 2010 - 20:13:43

Ich stehe zu f€nf siebte auf musi być za piętnaście siódma), dann gehe ich wasche mich . Uber zehn siebte mache ich das Frustuck udn ziehe ich mir an, dannach putze ich Zahne. Uber achte fahre ich in die Schule. Gewohnlich habe ich sieben Lektionen. Am Nachmittag gehe ich nach Hause zuruck. Dann erhole ich mich, Spater mache ich Hausaufgaben. . Am Abend treffe ich mich mit meinen Freunden. Wir gehen spazieren . Um halb (wpół do 21) esse [/b]ich[/b] und gehe ich baden. dann betrache ich Augenblicke das Fernsehen und gehe ichdie Lektion fur den nachsten Tag [/b]wiederhole[/b]. Herum um dreiundzwanzigste gehe ich schlafe.


Poprawiłam Ci na tyle ile umiałam. Uczę się dopiero niemieckiego 2 rok, więc nie wszystkiego jestem pewna. Musiasz pamiętać o zmianie pozycji czasownika po spójnikach i ja zaczynasz zdanie od czegoś innego niż od osoby. To co jest na "grubo" miałaś według mnie źle, ale nie jestem pewna;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 20:14 przez PralkaNoego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

FIZYKA! Błagam pomóżcie!