Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

ja mysle o ekonomii na ue wroclaw a wy?

Rybołóstwo& Kłusownictwo;)

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
owieczka_ow
myślałam o kosmetologii,
ale u mnie ciężko z chemią :(


czy dziewczyny które studiowały albo studiują mogłyby mi co nie co opowiedzieć??

ja również o tym myślałam tyle że u mnie z chemią tragedia tak więc chyba nici z kosmetologii...

slyszalam ze kosmtologia jest bardzo ciezka...

Cytat
diablik
Cytat
abotak
Cytat
kayte
mogę ze swojej strony szczerze polecić PRAWO - ciekawy kierunek, przyda się każdemu, w końcu "nieznajomość prawa szkodzi", a i daje szerokie perspektywy ;)

prawo i szerokie perspektywy?!? jak masz znajomości w tej branży, to tak. A jeśli jesteś "nikim", to możesz pomarzyć o pracy po studiach prawniczych.

Same studia tu nic nie dają, później jeszcze aplikację trzeba zrobić, a TUTAJ bez znajomości się nie da. Cóż z tego, że mnóstwo moich znajomych ma egzamin na aplikację zrobiony, jak nikt nie chce zostać ich "opiekunem", bo już synkowi znajomego obiecali?

Coś w tym jest. Córka znajomego skończyła prawo i 3 lata nic. Potem tata załatwił jej "pracę" jako asystentka notariusza - za 400zł! Jednak dziewczyna poszła, żeby zdobyć chociaż doświadczenie. Mój kuzyn po prawie i administracji też po znajomości dostał pracę a i tak kokosów nie ma.


Nie do końca - jak ktoś jest dobry, skończy dobrą uczelnię ma ogromne szanse.. Tyle, że jest masa studentów z prywatnych szkółek, po których na aplikację dostaje się 0/1 osób.. Poza tym - prawo to nie tylko kancelarie, sądy.. Niejednokrotnie słyszałam od osób po prawie, że może nie pracują tak jak chcieli, ale mają o wiele lepiej.. Teraz prawie każda duża firma ma swoje działy prawne.. Więc perspektyw jest o wiele więcej niż się wydaje. Fakt - trzeba być dobrym. Trzeba mieć wiedzę, umiejętności, siłę przebicia.
Cytat
Kaarolaajnaa
ja mysle o ekonomii na ue wroclaw a wy?

Jak to mówi się we Wrocławiu - trzeba się bardzo starać, albo umrzeć żeby nie skończyć ue..


DSW - płacisz, nic nie robisz.. Tak 3 lata. Jak czasem otworzysz książki, lub zrobisz lepsze notatki, to dostaniesz stypendium nawet.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-10 16:28 przez nasty_89.

Cytat
kasia_616
Cytat
owieczka_ow
myślałam o kosmetologii,
ale u mnie ciężko z chemią :(


czy dziewczyny które studiowały albo studiują mogłyby mi co nie co opowiedzieć??

ja również o tym myślałam tyle że u mnie z chemią tragedia tak więc chyba nici z kosmetologii...


dlatego pomyślałam, że mogłabym iść na początek na technika usług kosmetycznych, wiadomo studia a technikum to nie to samo ale bardzo zbliżone, tam bym sprawdziła siebie, czy tak na serio nadawałabym się do tego, czy ta chemia będzie aż tak mnie prześladowała, potem praca i studia zaoczne, ale sama nie wiem czy to wszystko jest opłacalne... razem aż 5 lat nauki, jak tylko o tym pomyśle - ciary xP :P

Co do budownictwa, to ogólnie mówi się, że lepsze jest na politechnice krakowskiej niż na AGH



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 16:32 przez Keira.

zweryfikowana
Posty: 201
Ostrzeżenia: 5/5

Ja osobiścię mam w planach iśc na grafikę, dla mnie bardzo ciekawy kierunek, nie wiem czy dla Ciebie też by był. :)

A co myślicie o Inżynierii Środowiska? Był ktoś na tym? U nas jest kierunek dofinansowany- 20% uczniów stypendium 1000 zł miesięcznie dlatego zastanawiam się czy się nie skusić xD A w sumie chciałam iść na ochronę środowiska a to podobne kierunki... Zastanawiam się jeszcze nad informatyką, ale nie wiem czy sobie poradzę...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Prawo i brak perspektyw? Dobre... ;)
Zaraz się dowiem, że nie opłaca się iść na medycynę, bo też nie ma perspektyw.

Znam wielu prawników, przede wszystkim z mojej rodziny więc mam, że tak powiem - żywy dowód na to, że warto studiować prawo niezależnie od tego, czy ma się znajomości czy nie. Mam oczywiście na myśli uczelnie państwowe.
I nie trzeba aplikacji do tego, aby dobrze zarabiać.
Nie widziałam jeszcze bezrobotnego prawnika, a naprawdę mam z ludźmi po tych studiach do czynienia.
Prawo nie ukierunkowuje tylko do tego, aby skończyć aplikację i to jeden z niewielu kierunków studiów, które kształcą w tak szerokim zakresie.
Prócz przedmiotów typowo prawniczych jest mnóstwo socjologii, politologii, ekonomii, etyki. Jeden z najbardziej ogólnych kierunków, po którym możesz być nie tylko prawnikiem, ale jak wyżej - socjologiem, politologiem, historykiem etc.

A jaką mamy sytuację w naszym kraju pod względem zatrudnienia - każdy wie.
Nie zawsze po studiach dostaje się wymarzoną pracę i to nie tylko po prawie.

Nie wiem, jak można wypowiadać się o jakimś kierunku studiów nie mając z nim kompletnie styczności (w sensie studiowania).

Ja studiuję prawo i osobiście bardzo polecam ten kierunek. Momentami bywa ciężko, ale naprawdę warto.

Studiuje ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIE PRODUKCJI- STEROWANIE SYSTEMAMI PRZEMYSŁOWYMI .
Ale gdyym miała możliwość to bym szła do AKADEMII MORSKIEJ na nawigacje w prawdzie dostałam się ale mieszkam na dolnym śląsku i nie stać mnie było.

Ja jestem na fizjoterapi na AWFie, ale średnio mi się podoba...Za dużo jak dla mnie tego wf. Wiem, że to WF, no ale bez przesady.
Teraz chce zrezygnować i nie wiem jak powiedzieć o tym w domu;/

A zamierzam iść na Medyczne Studium Zawodowe na Masaż. Bardzo dobra szkoła.
I zaocznie na finanse i rachunkowość

Cytat
nasty_89
Cytat
diablik
Cytat
abotak
Cytat
kayte
mogę ze swojej strony szczerze polecić PRAWO - ciekawy kierunek, przyda się każdemu, w końcu "nieznajomość prawa szkodzi", a i daje szerokie perspektywy ;)

prawo i szerokie perspektywy?!? jak masz znajomości w tej branży, to tak. A jeśli jesteś "nikim", to możesz pomarzyć o pracy po studiach prawniczych.

Same studia tu nic nie dają, później jeszcze aplikację trzeba zrobić, a TUTAJ bez znajomości się nie da. Cóż z tego, że mnóstwo moich znajomych ma egzamin na aplikację zrobiony, jak nikt nie chce zostać ich "opiekunem", bo już synkowi znajomego obiecali?

Coś w tym jest. Córka znajomego skończyła prawo i 3 lata nic. Potem tata załatwił jej "pracę" jako asystentka notariusza - za 400zł! Jednak dziewczyna poszła, żeby zdobyć chociaż doświadczenie. Mój kuzyn po prawie i administracji też po znajomości dostał pracę a i tak kokosów nie ma.


Nie do końca - jak ktoś jest dobry, skończy dobrą uczelnię ma ogromne szanse.. Tyle, że jest masa studentów z prywatnych szkółek, po których na aplikację dostaje się 0/1 osób.. Poza tym - prawo to nie tylko kancelarie, sądy.. Niejednokrotnie słyszałam od osób po prawie, że może nie pracują tak jak chcieli, ale mają o wiele lepiej.. Teraz prawie każda duża firma ma swoje działy prawne.. Więc perspektyw jest o wiele więcej niż się wydaje. Fakt - trzeba być dobrym. Trzeba mieć wiedzę, umiejętności, siłę przebicia.
Cytat
Kaarolaajnaa
ja mysle o ekonomii na ue wroclaw a wy?

Jak to mówi się we Wrocławiu - trzeba się bardzo starać, albo umrzeć żeby nie skończyć ue..


DSW - płacisz, nic nie robisz.. Tak 3 lata. Jak czasem otworzysz książki, lub zrobisz lepsze notatki, to dostaniesz stypendium nawet.

Czyli DSW lipa :( lepiej się tam nie wybierać ?
A zna może któraś z Was we Wrocławiu jakąś dobrą uczelnie z kierunkiem pedagogika edukacja wczesnoszolna i wychowanie przedszkolne ??
:)
:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 13:01 przez filipinka1313.

Cytat
filipinka1313
Cytat
nasty_89
Cytat
diablik
Cytat
abotak
Cytat
kayte
mogę ze swojej strony szczerze polecić PRAWO - ciekawy kierunek, przyda się każdemu, w końcu "nieznajomość prawa szkodzi", a i daje szerokie perspektywy ;)

prawo i szerokie perspektywy?!? jak masz znajomości w tej branży, to tak. A jeśli jesteś "nikim", to możesz pomarzyć o pracy po studiach prawniczych.

Same studia tu nic nie dają, później jeszcze aplikację trzeba zrobić, a TUTAJ bez znajomości się nie da. Cóż z tego, że mnóstwo moich znajomych ma egzamin na aplikację zrobiony, jak nikt nie chce zostać ich "opiekunem", bo już synkowi znajomego obiecali?

Coś w tym jest. Córka znajomego skończyła prawo i 3 lata nic. Potem tata załatwił jej "pracę" jako asystentka notariusza - za 400zł! Jednak dziewczyna poszła, żeby zdobyć chociaż doświadczenie. Mój kuzyn po prawie i administracji też po znajomości dostał pracę a i tak kokosów nie ma.


Nie do końca - jak ktoś jest dobry, skończy dobrą uczelnię ma ogromne szanse.. Tyle, że jest masa studentów z prywatnych szkółek, po których na aplikację dostaje się 0/1 osób.. Poza tym - prawo to nie tylko kancelarie, sądy.. Niejednokrotnie słyszałam od osób po prawie, że może nie pracują tak jak chcieli, ale mają o wiele lepiej.. Teraz prawie każda duża firma ma swoje działy prawne.. Więc perspektyw jest o wiele więcej niż się wydaje. Fakt - trzeba być dobrym. Trzeba mieć wiedzę, umiejętności, siłę przebicia.
Cytat
Kaarolaajnaa
ja mysle o ekonomii na ue wroclaw a wy?

Jak to mówi się we Wrocławiu - trzeba się bardzo starać, albo umrzeć żeby nie skończyć ue..


DSW - płacisz, nic nie robisz.. Tak 3 lata. Jak czasem otworzysz książki, lub zrobisz lepsze notatki, to dostaniesz stypendium nawet.

Czyli DSW lipa :( lepiej się tam nie wybierać ?
A zna może któraś z Was we Wrocławiu jakąś dobrą uczelnie z kierunkiem pedagogika edukacja wczesnoszolna i wychowanie przedszkolne ??
:)

:)

Jeżeli już, to próbuj na uniwerek - zawsze to inny poziom.

Na DSW mówią dolnośląska szkoła wypoczynku.. naprawdę, znajomi, którzy tam nie robią nic..

Studiuję ;)
Kończę właśnie 4 semestr .. Zbliża się egzamin z bankowości brrr! Jak to przejdę , przejdę wszystko :D
Kierunek szczerze polecam !! :)

Cytat
lirycznecudo
Cytat
kas2104
FINANSE I BANKOWOŚĆ ( RACHUNKOWOŚĆ ) - to jest to !! :D
Studiujesz to, czy dopiero się wybierasz?


Studiuję ;) Kończę 4 semestr ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-11 19:13 przez kas2104.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetologia