Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->
zweryfikowana
Posty: 1.136
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
kamila_88
A studiuje ktos z was na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie?Słyszałyście opinie, czy jest ciężko, czy łatwo jest się dostac itd?

o własnie, tez chciałabym tam isc :) na ekonomie lub stosunki miedzynarodowe. Co polecacie ?

po socjologii jest ciężko znaleść prace w zawodzie ( to jest marzenie) wie bo sama mam z tym kłopot :( za duzo już jest socjologów...

sama mam ten sam problem... wiem tylko ze takie kierunki jak pedagogika czy socjologia, stosunki międzynarodowe nie są dochodowymi kierunkami, każdy idzie na to bo są modne ale nie ma po tym pracy... może ktoś studiuje BUDOWNICTWO LUB ARCHITEKTURE i podzieli się wrażeniami???

moja koleżanka studiuje rachunkowość na UE i nie narzeka. może organizacja nieciekawa ale uczelnia spoko :)
co do AGH lub PK... wszystko tak na prawde zależy od wykładowcy a nie od uczelni... sama wiem jak jest. jedni nie wymagają dużo inni tyle że mozna ręce załamać... wielu moich znajomych studiuje na tych uczelniach i każdy mówi tak samo :)

Cytat
siehankowa
Cytat
filipinka1313
Cytat
kiciaa1
studjuje ktoś może na Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie?? na specjalności wychowanie przedszkolne?

również wybieram się na ten kierunek tylko że we Wrocławiu :) studiuje może któraś z wasz DSW we Wrocławiu na tym kierunku ?

kończyłam pedagogike specjalną na DSW we Wrocku;) z tym ze Resocjalizacje:) a teraz wybieram się na UW na Kryminalistykę:))

i jaką masz opinie o tej uczelni ?? ciężko jest ?

ja z wyborem nie mam problemu bo od ok 2 lat jestem zdecydowana na BUDOWNICTWO i nic innego nie wchodzi w gre. Nie mam kierunku alternatywnego;/ mam wielka, wielka nadzieje ze sie dostane. Jesli nie to nie bede wiedziala co mam ze soba zrobic;/

Cytat
abotak
dziewczyny, powiedzcie mi, czemu Was tak ciągnie na te prywatne uczelnie? Ja osobiście nie mam dobrego doświadczenia z nimi, tak samo moi znajomi. Oprócz tego, że jest bogata, to nie wnosi za wiele, zajęcia są kiepskie, a mimo, iż kierunek wydaje się ciekawy, to później okazuje się, że zrobili go tylko po to, aby ściągnąć ludzi.

Kilkoro moich znajomych tak samo jak ja jest na pedagogice, tylko, że ja jestem na UW oni na prywatnych szkołach (studiuję zaocznie, muszę się sama utrzymywać). I oni są zdziwieni, ile my mamy rzeczy i jakie trudne. Godzin mają mniej i ogólnie zaliczenia u nich to tak naprawdę ma tylko nazwę poprawną. Nie mówię, że zawsze i wszędzie tak jest, ale ja z takimi opiniami się spotkałam.

Poza tym no... pamiętam, że jak miałam 16 lat to znajomym ze szkoły mojego brata (chodził do prywatnej), którzy byli na drugim, trzecim roku prace zaliczeniowe pisałam... No sorry...

I zauważyłam jeszcze jedną zależność - kiedy na jakieś stanowisko startują dwie osoby po takich samych studiach, jedna jest z prywatnej szkoły, z lepszym wynikiem a druga z państwowej z gorszym wynikiem to i tak wezmą tę z państwowej szkoły...


wole prywatna bo :
1 ) jest wiele ciekawszych kierunków niz na państwowej
2 ) wykładowcy na prywatnej nie traktują cie jak ŚMIECI ( czesto to sie zdarza na państwowych !!
To ze ktoś skończył PaŃstowe czy Prywatne nie ma żadnego znaczenia ! przypomiała mi sie mała anegdotka jak wychodzilismy z gimnazuj i były testy do LO i ja miałam 120 punktów na liscie kolezanka zdobyła 60 i OBIE sie dostalismy do najlepszego w naszym miescie ! Po prostu Trzeba byc dobrym !!!!!

niezweryfikowana
Posty: 368
Ostrzeżenia: 2/5

Ja w tym roku kończe licencjat z ekonomii-spec bankowość. Chciałabym II stopień zrobic na Uniwersytecie ekonomicznym ale boję się ze nie dam Sobie rady;/

czy któras z was chce isć na Filologię Germańską? J amam takie plany, a potem tlumacz symultaniczn... TYlko strasznie ciężko się dotać... Kierunek naprawdę fajny, perspektywa jest wiec tez polecam, zawsze potem można dawać korki, być tłumaczem przysięgłym bądz symultanicznym... A w osoateczności - szkoła i nauczycil ;p

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
czekolada230
Cytat
abotak
dziewczyny, powiedzcie mi, czemu Was tak ciągnie na te prywatne uczelnie? Ja osobiście nie mam dobrego doświadczenia z nimi, tak samo moi znajomi. Oprócz tego, że jest bogata, to nie wnosi za wiele, zajęcia są kiepskie, a mimo, iż kierunek wydaje się ciekawy, to później okazuje się, że zrobili go tylko po to, aby ściągnąć ludzi.

Kilkoro moich znajomych tak samo jak ja jest na pedagogice, tylko, że ja jestem na UW oni na prywatnych szkołach (studiuję zaocznie, muszę się sama utrzymywać). I oni są zdziwieni, ile my mamy rzeczy i jakie trudne. Godzin mają mniej i ogólnie zaliczenia u nich to tak naprawdę ma tylko nazwę poprawną. Nie mówię, że zawsze i wszędzie tak jest, ale ja z takimi opiniami się spotkałam.

Poza tym no... pamiętam, że jak miałam 16 lat to znajomym ze szkoły mojego brata (chodził do prywatnej), którzy byli na drugim, trzecim roku prace zaliczeniowe pisałam... No sorry...

I zauważyłam jeszcze jedną zależność - kiedy na jakieś stanowisko startują dwie osoby po takich samych studiach, jedna jest z prywatnej szkoły, z lepszym wynikiem a druga z państwowej z gorszym wynikiem to i tak wezmą tę z państwowej szkoły...


wole prywatna bo :
1 ) jest wiele ciekawszych kierunków niz na państwowej
2 ) wykładowcy na prywatnej nie traktują cie jak ŚMIECI ( czesto to sie zdarza na państwowych !!
To ze ktoś skończył PaŃstowe czy Prywatne nie ma żadnego znaczenia ! przypomiała mi sie mała anegdotka jak wychodzilismy z gimnazuj i były testy do LO i ja miałam 120 punktów na liscie kolezanka zdobyła 60 i OBIE sie dostalismy do najlepszego w naszym miescie ! Po prostu Trzeba byc dobrym !!!!!

cóż, miałam doświadczenie OSOBISTE i z uczelniami prywatnymi i z państwowymi i muszę stwierdzić, że na państwowych bardziej mi się podoba. A również płace, bo studiuję zaocznie. I to nie prawda, że traktują studentów jak śmieci (skąd takie zdanie u Ciebie?)

No i z pracą niestety nadal tak jest, uwierz...

mam po prostu doświadczenia z państwowymi :) każdy człowiek ma inne zdanie ale ja jestem za tym by iść na to co Cię interesuje a nie patrzeć czy to państwowa czy prywatna ;}

A może któraś studiuje architekturę wnętrz? :)

ja się wybieram na architekturę ale ciężko się tam dostać;/ niby osób na miejsce nie jest zawrotnie wiele ale konkurencja jest ostra bo jeśli decydujesz się na arch to nie masz alternatywnego kierunku (rysunek rysunek rysunek...) co do architektury wnętrz: też jest sporo chętnych, chyba trzeba mieć tam teczkę o ile pamiętam...

Tam gdzie ja się wybieram nie trzeba teczki. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej przyjmą nawet tego co się minął z powołaniem, niestety :)

myślałam o kosmetologii,
ale u mnie ciężko z chemią :(


czy dziewczyny które studiowały albo studiują mogłyby mi co nie co opowiedzieć??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niemiecki-matura;)