Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

16 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:09:01

Dziewczyny uczę się na maturkę z WOS-u i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to, co to jest nieprawomocny wyrok sądu..:/ wytłumaczycie?:)

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:11:06

tzn ze mozliwe jest jeszcze odwolanie sie od wyroku

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:12:01

można jeszcze zgłosić apelację, odwołać się... tak mi się wydaje,

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:12:25

Cytat
kasiekk91
Dziewczyny uczę się na maturkę z WOS-u i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to, co to jest nieprawomocny wyrok sądu..:/ wytłumaczycie?:)


Hm... może troszkę pomogę.
Miałam sprawę rozwodową 4 lutego a wyrok został uprawomocniony 28 lutego. Więc te 24 dni to chyba jakbyśmy się rozmyślili:)

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:15:50

Cytat
magdalenak11
Cytat
kasiekk91
Dziewczyny uczę się na maturkę z WOS-u i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to, co to jest nieprawomocny wyrok sądu..:/ wytłumaczycie?:)


Hm... może troszkę pomogę.
Miałam sprawę rozwodową 4 lutego a wyrok został uprawomocniony 28 lutego. Więc te 24 dni to chyba jakbyśmy się rozmyślili:)


hmm to chodzi o to, ze np uwazasz ze wyrok jest za wysoki czy cos w tym stylu to mozna sie jeszcze odwolac zeby Sad ponownie mogl rozpatrzec sprawe i ewentualnie zmniejszyc wyrok

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:20:47

Aha, no ale własciwie dziwne byłoby że jest to odwolanie sie od wyroku skoro definicja apelacji brzmi tak:
apelacja-odwołanie od nieprawomocnego wyroku sądu I instancji do wyroku sądu II instancji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-21 19:21 przez kasiekk91.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:26:08

Cytat
kasiekk91
Aha no ale własciwie dziwne byłoby że jest to odwolanie sie od wyroku skoro definicja apelacji brzmi tak:
apelacja-odwołanie od nieprawomocnego wyroku sądu II instancji.

Wyrok nieprawomocny to wyrok nie zatwierdzony przez sąd czyli nieważny.

Czyli jak na mojej sprawie rozwodowej zapadła decyzja o widzeniach ojca z dzieckiem to sędzina wyraźnie nam powiedziała, że te widzenia będą dopiero ważne jak wyrok zostanie uprawomocniony a to będzie za jakieś 3 tygodnie.
I jak jakoś z początkiem marca przyszedł wyrok to była na nim pieczątka z 28 lutego i pisało że wyrok uprawomocniony.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:28:27

chyba coś pomieszałaś, na pewno do wyroku sądu II instancji czy tylko do sądu II instancji? wtedy wszystko ma sens, i dziewczyny maja rację

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:29:15

Wyrok nieprawomocny - niezatwierdzony prawnie i niedziałający jeszcze. Jest wydawany po to, by można było złożyć właśnie apelację.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:29:21

Nieprawomocny czyli nie ma mocy prawnej i masz możliwość odwołania się /złożenia apelacji do sądu wyższej instancji. Jeżeli wyrok jest prawomocny tzn. odbywasz kare i nie masz już możliwości odwołania.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:37:50

Wyrok nieprawomocny, czyli taki od którego można się odwołać do sądu wyższej instancji aż do momentu uprawomocnienia wyroku. Zdajesz maturę z WOS-u i nie wiesz takich podstaw?

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:47:26

hehe dobra jesteś jak zaczynasz się uczyć podstaw 2 tygodnie przed egzaminem. Powodzenia ;p
Poza tym - google nie gryzą.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:52:58

Prosiłam tylko o pomoc. nie o opinię na mój temat. A w googlach nie znalazłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-21 19:55 przez kasiekk91.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak pomysłu