Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

19 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:09:01

Dziewczyny uczę się na maturkę z WOS-u i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to, co to jest nieprawomocny wyrok sądu..:/ wytłumaczycie?:)

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:11:06

tzn ze mozliwe jest jeszcze odwolanie sie od wyroku

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:12:01

można jeszcze zgłosić apelację, odwołać się... tak mi się wydaje,

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:12:25

Cytat
kasiekk91
Dziewczyny uczę się na maturkę z WOS-u i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to, co to jest nieprawomocny wyrok sądu..:/ wytłumaczycie?:)


Hm... może troszkę pomogę.
Miałam sprawę rozwodową 4 lutego a wyrok został uprawomocniony 28 lutego. Więc te 24 dni to chyba jakbyśmy się rozmyślili:)

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:15:50

Cytat
magdalenak11
Cytat
kasiekk91
Dziewczyny uczę się na maturkę z WOS-u i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to, co to jest nieprawomocny wyrok sądu..:/ wytłumaczycie?:)


Hm... może troszkę pomogę.
Miałam sprawę rozwodową 4 lutego a wyrok został uprawomocniony 28 lutego. Więc te 24 dni to chyba jakbyśmy się rozmyślili:)


hmm to chodzi o to, ze np uwazasz ze wyrok jest za wysoki czy cos w tym stylu to mozna sie jeszcze odwolac zeby Sad ponownie mogl rozpatrzec sprawe i ewentualnie zmniejszyc wyrok

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:20:47

Aha, no ale własciwie dziwne byłoby że jest to odwolanie sie od wyroku skoro definicja apelacji brzmi tak:
apelacja-odwołanie od nieprawomocnego wyroku sądu I instancji do wyroku sądu II instancji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-21 19:21 przez kasiekk91.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:26:08

Cytat
kasiekk91
Aha no ale własciwie dziwne byłoby że jest to odwolanie sie od wyroku skoro definicja apelacji brzmi tak:
apelacja-odwołanie od nieprawomocnego wyroku sądu II instancji.

Wyrok nieprawomocny to wyrok nie zatwierdzony przez sąd czyli nieważny.

Czyli jak na mojej sprawie rozwodowej zapadła decyzja o widzeniach ojca z dzieckiem to sędzina wyraźnie nam powiedziała, że te widzenia będą dopiero ważne jak wyrok zostanie uprawomocniony a to będzie za jakieś 3 tygodnie.
I jak jakoś z początkiem marca przyszedł wyrok to była na nim pieczątka z 28 lutego i pisało że wyrok uprawomocniony.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:28:27

chyba coś pomieszałaś, na pewno do wyroku sądu II instancji czy tylko do sądu II instancji? wtedy wszystko ma sens, i dziewczyny maja rację

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:29:15

Wyrok nieprawomocny - niezatwierdzony prawnie i niedziałający jeszcze. Jest wydawany po to, by można było złożyć właśnie apelację.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:29:21

Nieprawomocny czyli nie ma mocy prawnej i masz możliwość odwołania się /złożenia apelacji do sądu wyższej instancji. Jeżeli wyrok jest prawomocny tzn. odbywasz kare i nie masz już możliwości odwołania.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:37:50

Wyrok nieprawomocny, czyli taki od którego można się odwołać do sądu wyższej instancji aż do momentu uprawomocnienia wyroku. Zdajesz maturę z WOS-u i nie wiesz takich podstaw?

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:47:26

hehe dobra jesteś jak zaczynasz się uczyć podstaw 2 tygodnie przed egzaminem. Powodzenia ;p
Poza tym - google nie gryzą.

co to jest nieprawomocny wyrok sądu?

21 kwi 2010 - 19:52:58

Prosiłam tylko o pomoc. nie o opinię na mój temat. A w googlach nie znalazłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-21 19:55 przez kasiekk91.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak pomysłu