Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

transportery taśmowe

12 minut temu

sprawdzony stomatolog

16 minut temu

sklep detailingowy

40 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Biologia pomocy !

22 mar 2010 - 19:17:25

zadane.pl tam ci pomogą na pewno

Biologia pomocy !

22 mar 2010 - 20:00:22

homeostaza=utzrymanie rownowagi w organizmei

niezweryfikowana
Posty: 248
Ostrzeżenia: 1/5

Biologia pomocy !

22 mar 2010 - 20:52:38

hmmm niby proste ale nie wiem dlaczego

Biologia pomocy !

22 mar 2010 - 20:54:54

podbijam ;)

zweryfikowana
Posty: 1.157
Ostrzeżenia: 1/5

Biologia pomocy !

22 mar 2010 - 21:15:53

Cytat
jagusia9311
Mozecie mi pomóc z tym zad ?
podkresl te sposrod wymienionych ponizej czynnnikoew ktore zwiekszaja objetosc wydalanego przez czlowieka moczu. Uzasadnij swoja odp.1)intensywna praca fizyczna w czasie upalu 2) przemarzniecie organizmu3) zatrucie pokarmowe zwiazane z wymiotami i biegunka 4) spozycie duzej ilosci swiezego arbuza

wydaje mi sie ze na pewno bedzie to 2 i 4 a co do reszty i dlaczego to nie wiem a wy ?

W ogóle nie odpowiedzieliście jej na pytanie... Zaczełyście od du** str a tak naprawde nie odp na zdanie.
Więc tak...
1 odp - nie zwiększa V wydalanego moczu przez człowieka ponieważ intensywna praca w dodatku gdy jest upał sprawia że człowiek się dużo poci, co powoduje że mało jest wydalanego moczu a co więcej ma on barwę ciemniejszą...
2 odp - myślę że też powinna być podkreślona ale nie umiem wytłumaczyć dlaczego :(
3 odp - zatrucie pok. ...... też sprawia że organizm wydala duże ilości H2O i to powoduje to samo co w odp nr 1.
4odp - spożycie..... w arbuzie znajduą się duże ilości H2O co nawadnia organizm, mocz jest wtedy jasny i więcej go wydalamy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

technik masażysta