Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

Ładna biżuteria

godzinę temu

świetna restauracja

dzisiaj o 11:19

Biżuteria na prezent

dzisiaj o 10:24

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

IMO najlepiej zaczac od wstępnego spisu treści (rozdziały, podrozdziały), w oparciu o który będziesz pisała pracę, później zapoznac się z materialami -żeby było łatwiej możesz w poszczególnych podrozdziałach od razu przy lekturze wpisywac cytaty (później z cześci zrezygnujesz, częś napiszesz swoimi słowami); cytaty zaznaczasz tak jak wczesniej dziewczyny pisały (Imię, Nazwisko, [w:] Tytuł, Wydawnictwo, rok wydania, strona - jeśli cytujesz 1szy raz, jeśli kolejny i masz tylko jedną ksiązkę danego autora - Imię, Nazwisko, op. cit. strona, jeśli kilka, Imię Nazwisko, tytuł, strona), jeśli korzystasz z neta w klejasz link i podajesz datę, jeśli przytaczasz czyjś pogląd swoimi slowami lub z nim polemizujesz możesz zaznaczyc to w przypisach pisząc tak też/analogicznie, zob. również bądź odpowiednio /odmiennie Imię, Nazwisko ...wg tego samego klucza co przy zwykłym cytacie;

Pod koniec możesz napisac wstęp i zakończenie (każde po 1,5 - 4 str), w których odpowiednio piszesz o czym będzie praca i dlaczego oraz o czym była praca i co z tego wynika;

Jeśli praca jest humanistyczna - chętnie Ci pomogę bądź udzielę dalszych wskazowek (np. co do bibliografii) na prv :)

a ja chcialabym Was dziewczyny zapytać jak poslugiwać się w pracy artykułami z ustaw - pisać tak jak idzie słowo w słowo w artykule i zrobić przypis czy napisac ze art ten a ten okresla i tu słowo w słowo czy można zmieniać kolejność i treść?
Np (tutaj wymyslam)
Art. 15 ustawy o pisaniu prac dyplomowych
1. Praca licencjacka powinna zawierać:
1)spis treści
2) wstęp
3) przedstawienie tematu
4) Podsumowanie
5) Wnioski

I chce przedstawic temat : pracę licencjacką pisze każdy student chcący uzyskać wykształcenie wyższe. Art. 15 ustawy o pisaniu prac dyplomowych okresla z jakich elementów powinna skladać się praca licencjacka tj. spis treści, wstęp, przedstawienie tematu, podsumowanie oraz wnioski (i tu przypis z dokładnymi danymi ustawy dz.u. itp)
czy też można ten art. zacytować dosłownie czy też jeśli istnieje taka mozliwość (bo w tym moim przykladzie jest akurat konieczna taka kolejnośc) pozmieniac kolejnosc podpunktów???

Liczę na Wasze porady i z góry dziękuję za pomoc.

Cytat
annuanti
a ja chcialabym Was dziewczyny zapytać jak poslugiwać się w pracy artykułami z ustaw - pisać tak jak idzie słowo w słowo w artykule i zrobić przypis czy napisac ze art ten a ten okresla i tu słowo w słowo czy można zmieniać kolejność i treść?
Np (tutaj wymyslam)
Art. 15 ustawy o pisaniu prac dyplomowych
1. Praca licencjacka powinna zawierać:
1)spis treści
2) wstęp
3) przedstawienie tematu
4) Podsumowanie
5) Wnioski

I chce przedstawic temat : pracę licencjacką pisze każdy student chcący uzyskać wykształcenie wyższe. Art. 15 ustawy o pisaniu prac dyplomowych okresla z jakich elementów powinna skladać się praca licencjacka tj. spis treści, wstęp, przedstawienie tematu, podsumowanie oraz wnioski (i tu przypis z dokładnymi danymi ustawy dz.u. itp)
czy też można ten art. zacytować dosłownie czy też jeśli istnieje taka mozliwość (bo w tym moim przykladzie jest akurat konieczna taka kolejnośc) pozmieniac kolejnosc podpunktów???

Liczę na Wasze porady i z góry dziękuję za pomoc.


Przepisy możesz cytowac zarówno dosłownie jak i opisywac je swoimi słowami;możesz zmieniac treśc podpunktów, ale nie powinna np. pisac, że litera a) z ustawy to litera d w Twojej pracy :)

metody cytowania przepisów są dwie (w każdym razie ja z tyloma się zetknęłam ;) ) :

1. podając pełną nazwe ustawy i publikator w tekście pracy np. według art. 00 ustawy z dnia....... o czyms tam bardzo ważnym (Dz.U. z 0000 r, Nr 00, poz. 00, z późn. zm, dalej jako ustawa o czymś tam - i tu skrócona nazwa ustawy jaka bedziesz sie posługiwac w dalszej części pracy)

2. podając pełną nazwe ustawy, publikator i skrót w słowniczku na początku (tak jak jest to np. w książkach wydawanych przez CH Beck) i w samej pracy używając tylko skrótu

Ja zazwyczaj jak cytowałam gdzieś dosłownie przepis to albo zaznaczałam cytowaną częśc kursywą, albo brałam w cudzysłów i zaznaczałam kursywą - zalezy od wymagan promotora i uczelni :)

Te same zasady odnoszą się do cytowania innych aktów prawnych :)

woman_in_black właśnie o to mi chodzilo, dziękuję bardzo za odpowiedz :))

Piszesz normalnie w wordzie
Pomyśl jaki temat cię interesuje.
ustal plan pracy.
Idź do promotora, niech zatwierdzi plan pracy
pomyśl, do jakich wniosków chcesz dojść i rób badania w tym kierunku
Rozmiar pracy zalezy od kierunku i wymagań promotora - zapytaj go o to wprost - nie ma powodu, by bać się i zwlekać, wal prosto z mostu a jak nie dostajesz pomocy, to sie jej domagaj. Możesz np chodzić do niego na dyżury i truć mu dupę póki jej nie ruszy i ci nie pomoże.
Pracę złóż mu najlepiej 2 miesiące przed planowaną obroną i trop go, by ją przeczytał i zostawił swoje uwagi. Wnieś poprawki i delikatnie zapytaj promotora, z jakiego zakresu materiału moga paść pytania na obronie. Tyle

Cytat
woman_in_black
Cytat
annuanti
a ja chcialabym Was dziewczyny zapytać jak poslugiwać się w pracy artykułami z ustaw - pisać tak jak idzie słowo w słowo w artykule i zrobić przypis czy napisac ze art ten a ten okresla i tu słowo w słowo czy można zmieniać kolejność i treść?
Np (tutaj wymyslam)
Art. 15 ustawy o pisaniu prac dyplomowych
1. Praca licencjacka powinna zawierać:
1)spis treści
2) wstęp
3) przedstawienie tematu
4) Podsumowanie
5) Wnioski

I chce przedstawic temat : pracę licencjacką pisze każdy student chcący uzyskać wykształcenie wyższe. Art. 15 ustawy o pisaniu prac dyplomowych okresla z jakich elementów powinna skladać się praca licencjacka tj. spis treści, wstęp, przedstawienie tematu, podsumowanie oraz wnioski (i tu przypis z dokładnymi danymi ustawy dz.u. itp)
czy też można ten art. zacytować dosłownie czy też jeśli istnieje taka mozliwość (bo w tym moim przykladzie jest akurat konieczna taka kolejnośc) pozmieniac kolejnosc podpunktów???

Liczę na Wasze porady i z góry dziękuję za pomoc.


Przepisy możesz cytowac zarówno dosłownie jak i opisywac je swoimi słowami;możesz zmieniac treśc podpunktów, ale nie powinna np. pisac, że litera a) z ustawy to litera d w Twojej pracy :)

metody cytowania przepisów są dwie (w każdym razie ja z tyloma się zetknęłam ;) ) :

1. podając pełną nazwe ustawy i publikator w tekście pracy np. według art. 00 ustawy z dnia....... o czyms tam bardzo ważnym (Dz.U. z 0000 r, Nr 00, poz. 00, z późn. zm, dalej jako ustawa o czymś tam - i tu skrócona nazwa ustawy jaka bedziesz sie posługiwac w dalszej części pracy)

2. podając pełną nazwe ustawy, publikator i skrót w słowniczku na początku (tak jak jest to np. w książkach wydawanych przez CH Beck) i w samej pracy używając tylko skrótu

Ja zazwyczaj jak cytowałam gdzieś dosłownie przepis to albo zaznaczałam cytowaną częśc kursywą, albo brałam w cudzysłów i zaznaczałam kursywą - zalezy od wymagan promotora i uczelni :)

Te same zasady odnoszą się do cytowania innych aktów prawnych :)
przepis to może być na marchewkę z groszkiem. PRZYpisy. Przypis a cytat to różne rzeczy. Przypis to źródło cytatu. Inaczej się podaje książki, artykuły z gazet i in. Najlepiej poprosić promotora o wzór przypisów. Albo - wziąć pierwszą lepszą książkę, spojrzeć na ostatnią stronę i zobaczyć, jak są robione przypisy.

Standardowo jest to
imię autora nazwisko autora: tytuł książki, t 1, s. 228

lub, jeśli mamy do czynienia ze zbiorem:
imię nazwisko: tytuł artykułu [w:] tytuł książki, pod red. imię nazwisko redaktora, s. 3334

i tak dalej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 23:37 przez puchuskubatek.

a ja się pochwalę, właśnie dziś się obroniłam. Jestem z siebie bardzo dumna :)

aha, na końcu pracy musisz podać bibliografię. Jeśli twój promotor nie jest w stanie ci to wyjaśnić, to idź do sekretariatu i zapytaj. Zazwyczaj są wzorce, do których powinnaś się dostosować i są one uzależnione od uczelni

Cytat
jaelithe
a ja się pochwalę, właśnie dziś się obroniłam. Jestem z siebie bardzo dumna :)
no i wielkie gratulaaaaaaaacjeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Ja pomagam też siostrze w pisaniu pracy, z tym, że pisze ona z zarządzania jakością. Na szczęście udało się kupić ebook Jak napisać pracę dyplomową z zarządzania jakością, który to wiele nam ułatwił. Trzymajcie kciuki.

Hej!

Proponuję Tobie wejście na strony na których możecie przeczytać już przygotowane prace. Mi bardzo pomogła strona :

http://www.eprace.edu.pl/.

Umieszczane są tam pracę z różnych kategorii , ale z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie.

Ile to razy szukałaś wcześniej w Internecie jakiejś informacji, która jest zawarta w twojej pracy?

Korzystanie z treści prac jest możliwe pod warunkiem zachowania praw autorskich autorów. Oznacza to, że korzystać można na przykład tak jak z treści książek drukowanych. Powołując się na pracę należy zachować nazwiska autorów (o ile są upublicznione) oraz adres portalu www.eprace.edu.pl .

Życzę powodzenia :)!

też mam promotora niezbyt pomocnego i utknęłam w martwym punkcie... masakra

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-23 18:51 przez carolina582.

przede mną tez pisanie i niewiem jak się zabrac za szukanie literatury

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chemia