Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

23 minut temu

motywacja na diecie

57 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ktoś jeszcze coś podpowie? bo ciekawy wątek, dużo mi pomógł i trochę zmotywował ;)

Piszę w Wordzie, podstawa to zgromadzenie materiałów (książki, artykuły, a jeśli linki z internetu, to wiarygodne a nie np. cytaty z bloga pani Wiesi z Wąchocka :P). Wymogi formalne pracy powinnaś mieć podane na stronie uczelni; u mnie jest wszystko dokładnie opisane, począwszy od wielkości czcionki i interlinii, kończąc na sposobie wstawiania przypisów. Poza tym zrób plan ramowy - rozdziały i podrozdziały pracy, dodatkowo na początku będzie wstęp, na końcu zakończenie. U mnie pisanie pracy wygląda w ten sposób, że wiadomości znalezione w książkach staram się sformułować w inny sposob (tutaj przydatny okazuje się słownik synonimów)' z tego co powiedziała moja promotorka, na etapie licencjatu nie musisz starać się za wszelką cenę wymyślać nowych teorii itd. bo to głównie praca odtwórcza, umiejętność korzystania z materiałów itp.
Co do promotora, to jeśli jeszcze możesz to uciekaj od niego, a jeśli chcesz zostać to musisz wykazać się dużą samodyscypliną. Wyznacz sobie deadline napisania 1 rozdziału, potem kolejnych i trzymaj się tego kurczowo, bo bez tego ciężko ruszyć z czymkolwiek.
Powodzenia :)

EDIT <głupek> dopiero teraz spojrzałam na datę 1 postu ;D
Ale nic, może komuś chociaż pomogę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-02 01:27 przez alexis24.

Cytat
justa6
przede mną tez pisanie i niewiem jak się zabrac za szukanie literatury
W bibliotece mojego uniwerku można wyszukiwać tagami, u Ciebie też powinno się tak dać. Poza tym net to skarbnica wiedzy, szukaj w google wpisując potrzebne frazy, np. "wpływ działań człowieka na ekosystem książka". Poza tym zależnie od tego na jaki temat piszesz pracę weź jakąś dobrą encyklopedię i wyszukaj hasła np. "ekosystem" i dobrze wykorzystaj definicję, szukaj powiązanych słów, zwrotów może synonimów itd. Popatrz na źródła definicji (przypisy). W ten sposób na pewno zbierzesz odpowiednią literaturę;)

co studiujesz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-04 08:46 przez chichi1.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Temat widzę odgrzany, to i ja powiem coś od siebie. Może nie będę oryginalna, ale jak wielu skorzystałam z pomocy profesjonalistów - mianowicie serwisu pracedyplomowe edu pl. Z tym, że ja napisałam własną pracę, nie potrafiłabym oddać cudzej. Zasięgnęłam wzoru, inspiracji, dowiedziałam się jak sporządzić porządny konspekt, bibliografię, czego nie umieszczać itp. Czasem warto skorzystać z cudzej pomocy.

Cytat
justa6
przede mną tez pisanie i niewiem jak się zabrac za szukanie literatury

ja też muszę zacząć pisać pracę lic. i to jak najszybciej ;/ co do literatury to promotor podsunął mi pozycje z których najlepiej korzystać

Ja polecam pamia ktora mi pisala prace wziela nie duzo a prace napisala dobrze bo nie mialam prawie zsdnych poprawek no i bylo nie drogo quote=biedronkaa]
Dziewczyny proszę Was o wskazówki jak zabrać się do pisania pracy licencjackiej?
Mam beznadziejnego promotora, który w ogóle nie robi spotkań- seminariów, mamy totalny luz przez co kompletnie nie wiem ja ta praca ma wyglądać.
Znajoma mówi, że pisze pracę sklejając ją z książek i przekształca informacje z internetu.
Przepisuje fragment książki...fragment od siebie/z internetu... fragment kolejnej książki itd.

Wiecie może jak się robi przypisy?
Piszecie ją w Wordzie, czy jakimś specjalnym programie.

Dzięki za wszystkie informacje.[/quote]

Pełno literatury mozna znalezc w formie cyfrowej w sieci, np. na chomiku jets pelno skanow ksiazek naukowych.

Najlepiej znalezc sobie temat ktory po prostu cie ciekawi, reszta przyjdzie sama.

Wybierasz temt, sprawdzasz czy bedzie o nim odpowiednio duzo materialow, rozpisujesz sobie hipoteze do udowodnienia, potem mniej wiecej co ma byc w rozdzialach a potem piszesz.

Do magisterki czy innej dyplomowej pracy to już trzeba mieć kogoś kto będzie w stanie ją dobrze napisać więc śledzenie serwisów takich jak https://piszemyprace.com/ będzie wskazane. Tam są autorzy, którzy różnymi tematami się mogą zająć więc szansa na to, że znajdzie się takiego autora rośnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nauka języka