Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:13:12

Hej ! Mam do Was wielka prosbe, bo ja juz dzis tyle lekcji zrobilam, ze nie mysle racjonalnie. Musze napisac jakie sa zagrozenia wynikajace z uprawiania sportu. Wypisalam narazie dwie ; kontuzje i urazy ; ale wiecej juz nie potrafie myslec. Prosze o pomoc !
Jesli umiescilam watek zle - prosze o przeniesienie.

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:15:54

Niezdrowa rywalizacja? hm... nie wiem, brak czasu na nauke? :-) czy chodzi o takie typowo fizyczne?

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:14:19

jezeli ktos ma zawod taki jak rajdowiec czy cos w tymstylu to nawet smierc niestetyy...

duzo jest zalet ale wadd? ;/


szybciej sie poci haha jak widzisz ja tez juz racjonalnie nie mysle;D

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:14:24

jesli sport jest intensywny zbyt albo wyczerpujacy,dlugo trenowany,to na starosc chyba stawy szwankuja...

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:14:45

Hmm, no ja pierwsze na co wpadłam, to możliwość od uzależnienia do różnych środków wspomagających., zdarzało się, że sportowcy umierają od tych wspomagaczy.

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:18:30

myśle, ze i depresja, jak ktos osiąga złe wyniki.

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:19:56

Kontuzje, urazy, niezdrowa rywalizacja - to chyba wszystko. Bo przecież mówi się, że sport to zdrowie, więc nic gorszego niż zdrowe wyrżnięcie się na asfalcie nie grozi xD.

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:18:28

dziekuje ;d tyle mi wystarczy. Fajnie, ze jeszcze sa osoby, ktore jeszcze racjonalnie mysla ;)

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:21:44

Ja bym jeszcze dodała brak czasu na inne rzeczy - jak trenujesz to np. nie możesz imprezować za bardzo, sport to ogromne poświęcenie:)

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:24:41

hmmm rowniez drastyczne diety (jak np. Małysz :P )

zweryfikowana
Posty: 1.368
Ostrzeżenia: 1/5

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:25:16

skręcenia, zwichnięcia, złamania - nie wiem czy to o to kaman? ;o

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:30:02

Ale zagrożenia dotyczące osób uprawiających sport amatorsko czy zawodowcy? Bo to ogromna różnica. Takiego amatora co najwyżej złapie kontuzja. A zawodowca to pomyślmy... Presja otoczenia by wygrywać, niezdrowa rywalizacja, kontuzja jest o wiele bardziej tragiczna niż dla amatora, treningi pochłaniają cały wolny czas. Gdy taka osoba jest młoda brak czasu wolnego szczególnie jest irytujący co może nawet doprowadzić do depresji. Ciągła potrzeba utrzymywania dobrej formy nie tylko poprzez ćwiczenia ale i odpowiednią dietę (aaa! jak tu żyć bez słodyczy?!)

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:31:56

Anoreksja, nie zapomnij o tym. Trenowałam 6 lat lekkatletyke, każdy obóz każde zawody na które przyjerzdzałam widziałam wzrok, komentarze nie tylko zawodników ale i trenerów. Im dziewczyna chudsza tym wiecej wzbudzała "zazdrości". Nie była to może chora zazdrośc, choc zapewne i takie przypadki sie zdarzały. To potenguje chęc do odchudzania.
Na pewnym obozie dziewczyny zjadały spore wysiłki, po czym wymuszały wymioty. Nie było jeszcze jednak choroba ale granica jest cienka i niebezpieczna.
Kolejnym przypadkiem jest przypadek mojej koleżanki, z która mieszkałam w segmencie. Sliczna, zgrabna, wszystkie zazdrościłysmy jej figury ale obóz ten był początkiem jej choroby.... Pół roku później była inna dziewczyna, nie tylko za zewnątrz, cięzko było do niej dotrzec. Pół roku by otrzec się o śmierc...
Zerwania mięsni są czestymi urazami u sprinterów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-02 22:32 przez atakimamkaprys.

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:32:26

wyrzeczenia ,urazy,kontuzje ,poświecony czas, cieżkie wykanczajace treningi ,diety ,badania ,

Banalna praca domowa- pomocy !

02 mar 2010 - 22:34:40

ZAWAŁY, UDARY

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zAWÓD = BŁĄD