Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Ja sobie rozwieszałam zawsze po mieszkaniu na karteczkach i same mi wchodziły do głowy ;]

Ja zawsze dziele je i po pięć się uczę potem powtarzam te pięć, później następne pięć i powtarzam z tamtymi wcześniejszymi i jakoś zawsze mi to pomagało ;)

naucz się tych łatwiejszych nawet, a trudniejsze zaznacz kolorami, łatwiej się zapamiętuje :)

ja musze wszystkie slowka sobie z czyms kojarzyc ;)

Cytat
wkroplidzdzu
Ale w czym problem? 100 słówek to góra pół godziny SUMIENNEJ nauki. Wypisz ze dwa razy i już.

chyba troche przesadzasz

Ja zazwyczaj zakrywałam sobie część słówek a później drugą lub je przepisywałam. Często uczyłam się na głoś ale jest to jednak bardzo męczące i nauczyłam się w końcu uczyć się w myślach ;P Fajnym sposobem są fiszki lub karteczki kolorowe porozwieszane w różnych miejscach. Systematyczność też ma znaczenie. Poprzez powtarzanie - nawet fragmentów - lepiej zapamiętujemy. No i na dłużej.

ja zawsze zapisuje sobie ok. 10 razy na kartce, np. - bialy - white, white, white, white... i w ten sposob zapamietuje, ale nie wiem czy Tobie pomoze;)

zweryfikowana
Posty: 594
Ostrzeżenia: 1/5

na małycvh karteczkach napisz po jednej stronie po polsku, a po drugiej po angielsku :D

wpisz ang test w google i pierwszy link, ja sie na tym uczylam

Napisz je sobie na kartce po dwóch stronach ( po jednej angielskie a po drugiej tłumaczenie) i najpierw sobie je parę razy przeczytaj a potem zasłoń tę stronę angielską i patrz czy potrafisz przetłumaczyć z polskiego. I tak ćwicz do skutku :) Mi to bardzoz pomaga i około 100 słówek potrafię w jakieś 20 minut zapamiętać :)

ja wypisywalam sobie wszystkie slowka po ang i po polsku studiowalam to caly wieczor, potem odpoczynek za 2 godz zajrzalam, z rana tez a na sprawdzianie wyobrazalam sobie w ktorym miejscu znajodowalo sie slowko i juz je znalam :) zawsze dostawalam 5 :)

Fiszki fiszki i jeszcze raz fiszki !

Dzięki nim przeszłam na 5 całe liceum. Nie straszne mi były ani czasowniki nieregularne ani żadne inne słówka. W sumie to nie wiem jak ja bym poszła na studia bez fiszek :D

niezweryfikowana
Posty: 269
Ostrzeżenia: 2/5

wow ile sposobów na to, żeby się nauczyć słówek, ale moim zdaniem dobrze się jest zapisać na kurs:) z tego co wiem w axon świetnie prowadzą zajęcia. Może i ja się skuszę na zajęcia u nich.

czytac... i te ktore sie nie zapamieta pprzepisywac az wejda do glowy:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

EGZAMIN ZAWODOWY, WYNIKI