Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

Zapalenie pęcherza

5 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 7 8 9 -->

100 slowek to malo. sa na pewno jakies ktore juz znasz wiec inne ktorych nie mozesz zapamietac to sobie kojarz z czyms. mi zajmowaloby to do 15 minut bo mam straszna pamiec do tego jezyka. zawsze sobie kojarze z roznymi rzeczami i udaje mi sie zapamietac. a sciaga nie pomoze teraz ang jest potrzebny;p

Ja najlepiej ucze sie jesli sa ponumerowane, mam pamiec wzrokowa

ucz się wszystkich po koleji i zapamietując nastepne powtarzaj wczesniej poprzednie aby nie zapomniec tamtych, tak ja się uczę i zawsze skutkuje :D

ja zawsze robie sobie takie małe karteczki z jednej strony słówko z drugiej tłumaczenie i tak sie ucze

Wystarczą tylko chęci....i pamiętasz wszystko

niezweryfikowana
Posty: 250
Ostrzeżenia: 1/5

Możesz stworzyć sobie jaki plan, albo obrazowe notatki, żeby dzięki skojarzeniom zapamiętać dużo nowych informacji, w krótkim czasie. Technika mapowania myśli jest według mnie dobrym rozwiązaniem, pozwala uporządkować i szybko przswoić dużo rzeczy. Istnieją nawet szkolenia, które uczą tej techniki, zobacz - http://www.mayagency.com.pl/p90.html

do nauki jest dużo fajnych programów - wyświetlają się losowo słówka i trzeba je wpisywać tłumacząc. potem wynik w procentach. 100 słówek to nie jest dużo. na studiach robiło się to już z automata. w szkole Speak Up widziałam swojego czasu ciekawy program do nauki i przyswajania materiału. Ale coś czuję że tak łatwo go się nie znajdzie. Niestety nie pamiętam jak się nazywał.

Miałem do zaliczenia prawie 100 słówek. Nie cierpię angielskiego, ale aby zdać musiałem się nauczyć. Szukałem przeróżnych sposobów. Znalazłem ciekawego e-booka. Pomyślałem, o ni, będę jeszcze inwestował w coś czego nienawidzę? Ale kumple mi jednak również poradzili tego e-booka. I powiem wam, że naprawdę warto było. http://tnij.org/jwqf Jeśli kupicie na pewno tego nie pożałujecie.

czytaj do usrania ;d hahaaah
;ppp ja tak robiłam ewentualnie skojarzenia

co to jest 100 słówek? 40 min powtarzania na głos, w głowie po cichu, kojarzenie, śpiewanie, wymyślanie historyjek i gotowe :)

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 12/5

Witam mi samodzielna nauka jakoś nie wychodzi (za mało motywacji mam chyba) więc szukam jakiegoś dobrego kursu angielskiego. Może znacie jakiś sprawdzony kurs. Na forach można znaleźć sporo pozytywnych opinii o kursie:
nauka angielskiego
jakie jest wasze zdanie ???
Witam mi samodzielna nauka jakoś nie wychodzi (za mało motywacji mam chyba) więc szukam jakiegoś dobrego kursu angielskiego. Może znacie jakiś sprawdzony kurs. Na forach można znaleźć sporo pozytywnych opinii o kursie:
nauka angielskiego
jakie jest wasze zdanie ???

Możesz spróbować, ale z motywacją może być różnie :) Najlepszą motywacją są chyba prywatne korki - jesteś wtedy sama z nauczycielem i czasem głupio się nie nauczyć. Jeśli szkoda Ci kasy na takie od profesjonalnego anglisty, poszukaj jakiegoś studenta filologii angielskiej albo kogoś z FCE lub CAE :)

Jeśli przeprowadzasz taką "akcję" na raz to przepisywanie lub numerowanie może być skuteczne. Faktem jednak jest , że to nie jest dobry patent na naukę języka. Za dużo tu monotonii , no i słówek najlepiej jest się uczyć przy okazji czytania jakiegoś tekstu, żeby potem umieć je użyć w konkretnej sytuacji. Nad samym procesem nauki ktoś jednak powinien czuwać- dlatego kursy językowe mają się dobrze:) Fajną ofertę mają w axon, jeśli się poszuka to znajdzie się idealny dla siebie program

ja potrafiłam sie nauczyc ok 300 słowek z jeden dzien, wiec nie panikuj!

Nie wiem jak Ci pomóc, wystarczyło się wziąć za to 5 dni temu i dziennie po 20 słówek : )

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkam sam! Ich wohne allein