Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

3 minuty temu

sklep detailingowy

27 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 7 8 9 -->

Cytat
petite_marta
ucz się po 5 słówek z tłumaczeniami.
jak ogarniesz to kolejne 5, po czym powtórz sobie pierwsze 10, potem dodaj kolejne 5, powtórz 15 etc.

jeżeli się, da to ucz się skojarzeniowo, to daje najlepsze efekty.

no i nie ucz się tylko w 1 stronę (np pl-ang) bo szybciej zapomnisz.

Identycznie się uczę, tylko zamiast po 5 to od razu wkuwam po 10 albo 15. Według mnie najlepszy sposób, w chwilę jestem w stanie nauczyć się setki słówek ;)

najlepiej jest powtarzać je sobie na głos, to naprawdę działa :)

powypisuj sobie te słówka na kartkach i przyklej tam gdzie najczęściej patrzysz. Ja mam na lodówce przed komputerem/biurkiem na ścianie przy łóżku i na drzwiach wejście/wyjście. Gwarant że w końcu wpakują się do głowy. Też pomocne jest nucenie jakieś swojej ulubionej muzyki, oczywiście z tymi słowami. Pozdr.

a ja polecam metode tzw fiszki. Z jednej strony piszesz slowko po angielsku a po drugiej strony karteczki po polsku i potem cwiczysz odkladasz fiszki na 3 kupki "umiem" "powtorze" "nie umiem" polecam! zrobione fiszki mozna dostac w empiku ;)

Ja część czytam sobie na głos po kilka razy, a później pisze na kartce po polsku i dopisuje (z pamięci) po angielsku lub odwrotnie i później resztę, aż nauczę się wszystkich ;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-13 19:46 przez funny.

100 słówek? Przeczytać 3 razy... my mieliśmy po 1000 i dawało się radę... to jest naprawdę niedużo. Najwazniejsze jest pozytywne nastawienie, to połowa sukcesu;P Uwierz, że dasz radę i się nauczysz;)

zrob sobie fiszki.
tniesz kartke z jednej strony zapisujesz po polsku na drugiej w innym jezyku.

Nagraj te słowa na mp3 i ciągle sobie powtarzaj albo ułóż z tyc słowek piosenkę i wpadnie Ci ucho!

Myślę, że w nauce słówek mogłyby pomóc rozmaite nowinki techniczne do nauki języka. Axona ma np specjalna, elektroniczna książkę. Podręcznik jest naprawdę nietypową, a bardzo pomocna przy nauce języka sprawą. Myślę, że właśnie rzeczy w tym stylu są najlepsze. Warto coś takiego sobie kupić.

ja zawsze pisze na tartkach a potem przyklejam po calym pokoju ;d

Ja też korzystam z fiszek. Kiedyś robiłam je sama i na wyciętych kartkach po dwóch stronach pisałam słówka i tłumaczenia, ale niedawno odkryłam fajną stronę - http://fiszkoteka.pl/c/angielski i korzystam z gotowych zestawów, albo wpisuję sama ;)
Znacznie skraca czas nauki no i nie mam już problemu z tysiącem mieszających się kartek! :)

FISZKI! :) Bardzo łatwe do wykonania i poręczne.

Cytat
highhope
hm ja wczoraj nauczylam sie ok 50 z hiszpanskiego dosc prostym sposobem. Usiadlam,wzielam kartke i dlugopis i zapisalam ja cala czytajac kilka slowek a potem piszac je z pamieci i tak w kolko. Moze to glupie ale ja zawsze tak robie , wszystko musze pisac i notowac zeby czegokolwiek sie nauczyc. Ale ja to ja Ty to Ty wiec musisz zastanowic sie jak Tobie najlepiej sie uczy :) zycze powodzenia.

robię dokładnie tak samo :D

niezweryfikowana
Posty: 193
Ostrzeżenia: 4/5

Ja też robię podobnie. Po prostu powtarzam sobie słówka. Wybieram kilka słówek których chce się nauczyć, pisze je na kartce, czytam, powtarzam i tak w kółko. Potem to odstawiam i robię sobie takie fiszki, przyklejam je po mieszkaniu i przypominam sobie słówka robiąć różne czynności :)

często jak ucze sie słówek to kojarze sobie z czymś albo tłumaczenie, albo słówko w innym języku i zapamiętuje ;) albo notuje i pisze kilka razy, powtarzam po kilkanaście razy i też okej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mgr Kryminalistyki Wrocław