Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 7 8 9 -->

wkuwać zamiast siedzieć na forum :P

miałas cały weekend ;p szczerze mowiac to ja tak czesto mialam, bo chodzilam do klasy językowej, z tym, ze ja przeczytałam je raz i do tej pory mam je w glowie, ale Pani nam zawsze powtarzala ze slowek powinno uczyc sie 3 dni wczesniej, bo wszystko sie pomiesza ;D

ja uczyłam się słówek poprzez spisywanie ich i tłumaczeń na kartce, jestem wzrokowcem i zapamiętuje to co pisze :)

Cytat
penny_lane
Wyłączyć Szafę;) A serio to jest program Pytacz Master, do ściągnięcia z netu, już przy wprowadzaniu słówek części się nauczysz

Ja używam tego programu :D Bardzo dobry sposób na naukę słówek ^^

ucz się po 5 słówek z tłumaczeniami.
jak ogarniesz to kolejne 5, po czym powtórz sobie pierwsze 10, potem dodaj kolejne 5, powtórz 15 etc.

jeżeli się, da to ucz się skojarzeniowo, to daje najlepsze efekty.

no i nie ucz się tylko w 1 stronę (np pl-ang) bo szybciej zapomnisz.

zwracajcie czasem datę kiedy wątek został założony ;D

Cytat
kasika131991
Na jutro musze nauczyć się ok 100słówek. Znacie jakieś sposoby, dzięki którym będę mogła je szybko zapamiętać?
mi i moim kumpelką wchodziło szybciej jak po piciu wódki hehehehe

hm, u mnie sprawdza się kojarzenie ;p musze sobie słówko z angielskiego skojarzyć z czymś głupim xD i już pamietam ;D nawet jak się ucze lekcję przed angielskim, to w niecale 45 minut, potrafie sie nauczyc tych 100 słówek, porpostu czytam je, i sobie wymyslam skojarzenie, u mnie kucie nie przechodzi ;D

pisz sobie tak dla zartów, jak sie pisze to sie zapamietuje ja bym wolała uczyc sie angola u mnie z tym nie ma problemu ale musze sie uczyc wiazan chemicznych

100 słowek to nie duzo. spokojnie sie nauczysz

100 slowek z angola to pryszcz w sumie wiec tylko wkuć ;P

układaj z nimi zdania, rób przy każdym jakis rysunek, jest mnostwo gier i zabaw na nauke slownictwa ale chyba juz nie masz na to czasu:P
i jeszcze mozesz sobie powiesić przy łożku zeby się na nie patrzeć i wtedy tez zapamietasz;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-13 19:24 przez morbidaniolek.

nigdy na szczeście nie miałam tym problemu... po prostu czytałam sobie i samo wchodziło do głowy

ja miałam prosty sposób - czytałam dotąd aż w końcu sama z pamięci mówiłam i to tak Ci się wbije w głowę że nie zapomnisz już:)

Uczyć się zamiast siedzieć na szafie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mgr Kryminalistyki Wrocław