Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

regularne posiłki

23 minut temu

dieta organizacja

38 minut temu

przestrzeganie diety

55 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 7 8 9 -->

wkuwać zamiast siedzieć na forum :P

miałas cały weekend ;p szczerze mowiac to ja tak czesto mialam, bo chodzilam do klasy językowej, z tym, ze ja przeczytałam je raz i do tej pory mam je w glowie, ale Pani nam zawsze powtarzala ze slowek powinno uczyc sie 3 dni wczesniej, bo wszystko sie pomiesza ;D

ja uczyłam się słówek poprzez spisywanie ich i tłumaczeń na kartce, jestem wzrokowcem i zapamiętuje to co pisze :)

Cytat
penny_lane
Wyłączyć Szafę;) A serio to jest program Pytacz Master, do ściągnięcia z netu, już przy wprowadzaniu słówek części się nauczysz

Ja używam tego programu :D Bardzo dobry sposób na naukę słówek ^^

ucz się po 5 słówek z tłumaczeniami.
jak ogarniesz to kolejne 5, po czym powtórz sobie pierwsze 10, potem dodaj kolejne 5, powtórz 15 etc.

jeżeli się, da to ucz się skojarzeniowo, to daje najlepsze efekty.

no i nie ucz się tylko w 1 stronę (np pl-ang) bo szybciej zapomnisz.

zwracajcie czasem datę kiedy wątek został założony ;D

Cytat
kasika131991
Na jutro musze nauczyć się ok 100słówek. Znacie jakieś sposoby, dzięki którym będę mogła je szybko zapamiętać?
mi i moim kumpelką wchodziło szybciej jak po piciu wódki hehehehe

hm, u mnie sprawdza się kojarzenie ;p musze sobie słówko z angielskiego skojarzyć z czymś głupim xD i już pamietam ;D nawet jak się ucze lekcję przed angielskim, to w niecale 45 minut, potrafie sie nauczyc tych 100 słówek, porpostu czytam je, i sobie wymyslam skojarzenie, u mnie kucie nie przechodzi ;D

pisz sobie tak dla zartów, jak sie pisze to sie zapamietuje ja bym wolała uczyc sie angola u mnie z tym nie ma problemu ale musze sie uczyc wiazan chemicznych

100 słowek to nie duzo. spokojnie sie nauczysz

100 slowek z angola to pryszcz w sumie wiec tylko wkuć ;P

układaj z nimi zdania, rób przy każdym jakis rysunek, jest mnostwo gier i zabaw na nauke slownictwa ale chyba juz nie masz na to czasu:P
i jeszcze mozesz sobie powiesić przy łożku zeby się na nie patrzeć i wtedy tez zapamietasz;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-13 19:24 przez morbidaniolek.

nigdy na szczeście nie miałam tym problemu... po prostu czytałam sobie i samo wchodziło do głowy

ja miałam prosty sposób - czytałam dotąd aż w końcu sama z pamięci mówiłam i to tak Ci się wbije w głowę że nie zapomnisz już:)

Uczyć się zamiast siedzieć na szafie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mgr Kryminalistyki Wrocław