Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 7 8 9 -->
zweryfikowana
Super Moderator
Posty: 9.131

Szafa to najlepszy demotywator do nauki :)

mam dobry sposób... proszę się nie śmiac;) w ciągu dnia (nie całego oczywiście;)) nauczyłam się 120. a więc bierzesz kartki na pierwszej zapisujesz angielskie słówko i polski odpowiednik. na drugiej samo angielskie znaczenie, wycinasz i wrzucasz do pudełka.robisz to z wszystkimi 4 słówkami(cały czas staraj się zapamiętac pisownię słówka). na trzeciej kartce z przodu piszesz polskie znaczenia słówek,z tyłu angielskie. odwracasz 3 kartkę i z pamięci piszesz angielskie znaczenie, jak napiszesz odwracasz i piszesz polskie. potem sprawdzasz czy nie zrobiłaś błędu, jeśli tak pisz 20 razy błędnie zapisanie słowo(oczywiście mówię o angielskim odpowiedniku). następnie znów na 1 kartce piszesz 4 słowa.... i tak dalej spróbuj naprawdę. może trochę nie zrozumiale napisałam ale się starałam. bym zapomniała. gdy zapiszesz całą 1 kartkę weź pudełko wyciągaj po jednej karteczce i sprawdzaj czy znasz odpowiednik;) powodzenia!!! w razie wątpliwości pisz

Ok dzięki za rady! Najlepszym wyjściem chyba jest wyłączyć kompa:) Więc idę do nauki!

ja zaznaczam jakimś kolorem te których nie umiem a później jakoś tak wzrokowo zapamiętuje, gdzie były na kartce :P

zweryfikowana
Posty: 638
Ostrzeżenia: 4/5

ja przyznam sie ze jestem maniaczką jesli chodzi o idealne ściagi,wiec literowka na sciadze i przepisuje i takie cos mi pomaga bo tyle razy przepisuje ze wkońcu musze to zapamietac:D

Poszukaj sobie w necie program Profesor Henry Słownictwo, możesz wprowadzić swoje słówka i bardzo szybko się w nim nauczysz:) Do tego wrzuć Sesję, albo Plusssz Activ i na pewno wkujesz:)

wes sobie czysty zeszyt,kolorowy i zwykly dlugopis
najpier zapisz te slowka kolorowym dlugopisem i nastepnie ich znaczenie zwyklym dlugopisem
a pozniej je ponumeruj i powtarzaj i zakrywaj,powtarzaj i zakrywaj (zakrywaj angielskie)
mi to bardzo pomaga 100 slowek ucze sie w 1 h

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Rany 100 słówek? Dziewczyno na studiach 10 książek(po kilkaset stron) do wkucia w tydzień (sesja), oto jest wyzwanie :)))

1.Przeczytaj sobie 3 razy, zapamiętaj co łatwiejsze, przerwa.
2 Znowu czytasz, starając się dopowiadać, te które już pamiętasz.
3. Powtarzasz z pamięci, zaznaczasz błędne lub niezapamiętane.
4. Przerwa. Powtarzasz czynność 2.
5.Przerwa.
6. Powtarzasz tuż przed zaśnięciem, a zeszyt wkładasz pod poduszkę (podobno przynosi szczęście)
7. Najważniejsze wysypiasz się.
8. Jeszcze ważniesze, następnym razem bierzesz się dwa dni wcześniej :)))

zamykaj szafe i zmykaj się uczyć kochana:)

ja robię tzw fiszki. na małych karteczkach pisze z jednej strony po polsku a z drugiej po (w moim wypadku) niemiecku. to słowka co umiesz to odkładasz a tych co nie to dalej powtarzasz;) troche roboty przy pisaniu,ale łatwiej się nauczysz :)

zweryfikowana
Posty: 474
Ostrzeżenia: 1/5

Ja sobie słówka zawsze z czymś kojarzę, albo układam Historyjki. Niezawodny sposób ! ;)

przefarbuj blond włosy..to działa!!!

przepisz sobie je ze 3 razy (recznie koniecznie!) i przy okazji z czyms kojarz raczej nie uda ci sie ze wszystkimi ale duzo wiecej niz przez nomalne wkuwanie

1. zejść z szafy i innych stronek. a najlepiej wyłączyć kompa
2. zapamiętywać skojarzeniami
3. pisać sobie te trudniejsze
4. zrobić sobie mini test-napisz sobie po polsku a potem zakryj słowka i pisz po angielsku i potem te błedne przepisz na kartke i znow sobie zrób test i tak aż do skutku
5. albo po prostu napisz ściągę

niezweryfikowana
Posty: 370
Ostrzeżenia: 2/5

Ale przy pomocy komputera tez doskonale można się uczyć angielskiego. Jest wiele elektronicznych pomocy naukowych, które mogą poprawić poziom nauki np. elektroniczna książka. Słyszałam, że mają coś takiego w Axonie, myślę, że to niezły pomóc, bo przy pomocy takich rzeczy można się naprawdę łatwiej czegoś nauczyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezentacje klas ! pomocy