Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Na jutro musze nauczyć się ok 100słówek. Znacie jakieś sposoby, dzięki którym będę mogła je szybko zapamiętać?

po numeruj je sobie i pamietaj po cyferkach;p

taki mały żarcik;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-25 21:57 przez emilianka1981.

Amfetamina ;D haha
zartuje ja np jak piszę sobie ściągę (normalnie nie na komputerze), To wtedy zapamiętuję wiekszosc;)

hm ... chyba nie ma co kombinować ;D tylko siadać z tyłkiem przy biurku i kuć :D ja przynajmniej nie mam żadnego sposobu na słówka :) tzn.jak jest ich mało do nauczenia to robie sobie takie mini karteczki - z jednej strony pisze slowko po angielsku,z drugiej tlumaczenie - i przekladam je ;) ale przy 100 słowkach to nie ma co się bawic w te karteczki ;D
powodzenia w nauce !

hm ja wczoraj nauczylam sie ok 50 z hiszpanskiego dosc prostym sposobem. Usiadlam,wzielam kartke i dlugopis i zapisalam ja cala czytajac kilka slowek a potem piszac je z pamieci i tak w kolko. Moze to glupie ale ja zawsze tak robie , wszystko musze pisac i notowac zeby czegokolwiek sie nauczyc. Ale ja to ja Ty to Ty wiec musisz zastanowic sie jak Tobie najlepiej sie uczy :) zycze powodzenia.

wypisuj sobie je wszystkie i staraj się zapamiętać, wypisuj z pamięci jak najwięcej, układaj zdania z nimi ;)

wyjdz z Szafy i wyłącz kompa :D

nie siedziec na szafie tylko isc i sie uczyc:):D

jeśli jesteś wzrokowcem to wypisz sobie gdzieś słowka, czytaj je i potem się sprawdzaj. Ja się tak często uczę i nie raz nie znam jego tłumaczenia na polski, ale wiem w którym miejscu jest na kartce. Więc cos źle się uczę.

Zejsc z szafy.pl i kuć,kuć,kuć.;D Ja w sumie tez jak już Ktos wyzej napisal, szybciej sie ucze jak przepisuje slowka kilka razy, ale niewiem czy i na Ciebie to bedzie dzialac.;) Powodzenia.;D

Wyłączyć Szafę;) A serio to jest program Pytacz Master, do ściągnięcia z netu, już przy wprowadzaniu słówek części się nauczysz

Cytat
highhope
hm ja wczoraj nauczylam sie ok 50 z hiszpanskiego dosc prostym sposobem. Usiadlam,wzielam kartke i dlugopis i zapisalam ja cala czytajac kilka slowek a potem piszac je z pamieci i tak w kolko. Moze to glupie ale ja zawsze tak robie , wszystko musze pisac i notowac zeby czegokolwiek sie nauczyc. Ale ja to ja Ty to Ty wiec musisz zastanowic sie jak Tobie najlepiej sie uczy :) zycze powodzenia.

tez tak sie ucze słowek. Dla mnie to idealna metoda

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

Uczyć się zamiast siedzieć na szafie ;)

Ale w czym problem? 100 słówek to góra pół godziny SUMIENNEJ nauki. Wypisz ze dwa razy i już.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-25 22:10 przez wkroplidzdzu.

Cytat
jotpe
Amfetamina ;D haha
zartuje ja np jak piszę sobie ściągę (normalnie nie na komputerze), To wtedy zapamiętuję wiekszosc;)


hahah oba sposoby są dobre xD
mozna tez sobie je jakoś kojarzyć, lepiej działa :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezentacje klas ! pomocy