Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ekonomia..

16 sty 2010 - 15:09:05

Hej dziewczyny ! Jesteście już moją ostatnią nadzieją.. Otóż facet z ekonomi kazał zrobić nam dwa zadania na zaliczenie.. Zadania mają dotyczyć przedsiębiorstwa monopolistycznego i konkurencyjnego.. Wybrałam sobie dwa zadania, ale problem w tym, że siedzę z nimi w dzień w dzień i nie umiem rozwiązać..A jak już coś tam świta to i tak nie wychodzi.. Jestem tą ekonomią załamana.. śni mi się już po nocy.. Najgorsze, że nikt nie umie mi już pomóc, a te zadania muszę być zrobione na poniedziałek.. Szukałam już nawet wskazówek jak to rozwiązać na internecie i nic.. ; (( Nie wiem już co mam robić.. I otóż tu jest pytanie do Was. Umie któraś z Was ekonomię ? Pomoże mi rozwiązać zadanie ? Ja już naprawdę nie wiem jak mam się do tego zabrać.. Albo czy któraś jest z Was na studiach ekonomicznych i ma jakieś zadania z rozwiązaniami dotyczące monopolu ? Bardzo proszę o pomoc..

1. Funkcja popytu na wyroby przedsiębiosrtwa monopolistycznego ma postać Q = 1000 - 50 P. Koszt krańcowy ponoszony przezto przedsiębiorstwo wynosi 4 zł, niezależnie od wielkości produkcji.
a) oblicz wielkość produkcji zapewniającą temu przedsiębiorstwu maksymalizację zysku w okresie krótkim
b) Oblicz cenę jakąmonopolistaustali na swoje wyroby
c) Jak na wielkość produkcji i cenę wpłynie wzrost kosztu krańcowego do 6 zł
nikt nie umie pomóc ? ; (



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-16 15:28 przez naughty_.

Ekonomia..

17 sty 2010 - 14:13:41

Jak zadał takie zadanie to musialy byc tez na lekcji wzory! Na ekonomi zawsze sa wzory ;) MAsz wzor podstawiasz i wyliczasz.

Ekonomia..

17 sty 2010 - 14:15:19

hmm jestem przyszla ekonomistka ale nie jestesmy jeszcze tak daleko z materialem wiec ci nie pomoge bo nie umiem:(
Ale podbijam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kierunek Bio-Chem