Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

39 minut temu

szkoła nauki jazdy

40 minut temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 08:52:23

Witam wszystkich

Myślę nad zmianą kierunku studiów a konkretniej na zmianę na Pedagogikę . Dokładnie na wczesnoszkolną lub opiekuńczo-wychowawczą. Czy któraś z Was to studiuje? Jeśli tak to doradźcie mi dziewczyny. Czy jest to trudny kierunek ? Którą pedagogikę wybrać ? :)

Z góry dziękuję za pomoc

zweryfikowana
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 08:56:50

ja studiuję wychowanie przedszkolne, natomiast zajęcia mam wraz z opiekuńczo-wychowawczą. Profil jako taki jest bardzo fajny, natomiast musisz się zastanowić co chcesz robić.. czy uczyć w szkole, czy też spełniać się w inny sposób. Studia nie są najtrudniejsze, jednak do najprostszych nie należą. Trzeba to naprawdę czuć.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:01:49

Hej:)Ja jestem na 4 roku ped. wczesnoszkolnej...wiesz uwazam, ze powinas pomyslec nad tym co chcesz robic, poniewaz te dwie specjalnosci maja kompletnie inne przedmioty oraz inny zawod na przyszlosc...Wczesnoszkolna to praca w szkole z dziecmi lb w przedszkolu, opiekuncza natomiast to praca na swietlicy, opieka osob niepelnosprawnych, pracaw domu dziecka w osrodkach opiekunczych niezaleznie od wieku...Jak dla mnie to 2 rozne strony...Zastanow sie czy lubisz dzieci, czy masz do nich cierpliwosc, czy lubisz spiewac, malowac, ale milosc do dzieci jest u najwazniejsza...bo do takich maluszkow trzeba miec cieply glos, usmiech, serce; do starszych tez...ale dzieci zauwazaja twoj strach, twoja zlosc...Wybor nalezy do ciebie:)A mozna wiedziec na jakim teraz jestes kierunku?Jesli chodzi o latwosc czy trudosc to wiem juz po rozmowach z wieloma osobami ze zawsze znajdzie si wyladowa ktory "pomoze studentom" miec wakacje z ksiazka:D

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:03:10

STUDIOW SIE NIE WYBIERA POD WARUNKIEM ZE SA ŁATWE TYLKO WYBIERA SIE TO CO SIE LUB I O CZYM SIE MARZY:)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:06:05

ja studiuje pedagogike z doradztwem zawodowym i wspomaganie rodziny..;)i bardzo sobie to chwale;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-25 09:09 przez emimka.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:07:38

Cytat
motylek1987
Hej:)Ja jestem na 4 roku ped. wczesnoszkolnej...wiesz uwazam, ze powinas pomyslec nad tym co chcesz robic, poniewaz te dwie specjalnosci maja kompletnie inne przedmioty oraz inny zawod na przyszlosc...Wczesnoszkolna to praca w szkole z dziecmi lb w przedszkolu, opiekuncza natomiast to praca na swietlicy, opieka osob niepelnosprawnych, pracaw domu dziecka w osrodkach opiekunczych niezaleznie od wieku...Jak dla mnie to 2 rozne strony...Zastanow sie czy lubisz dzieci, czy masz do nich cierpliwosc, czy lubisz spiewac, malowac, ale milosc do dzieci jest u najwazniejsza...bo do takich maluszkow trzeba miec cieply glos, usmiech, serce; do starszych tez...ale dzieci zauwazaja twoj strach, twoja zlosc...Wybor nalezy do ciebie:)A mozna wiedziec na jakim teraz jestes kierunku?Jesli chodzi o latwosc czy trudosc to wiem juz po rozmowach z wieloma osobami ze zawsze znajdzie si wyladowa ktory "pomoze studentom" miec wakacje z ksiazka:D


Ja jestem własnie na 1 roku wczesnoszkolnej i pedagogiki przedszkolnej i jak narazie maskrycznie ale dopiero miałam jeden zjazd . bedzie dobrze zapewne. Czy masz moze jakies niepotrzebne ksiazki ???

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:11:10

Ja sie jeszcze ucze w szkole sredniej i mam peagogike 4x w tygodniu... i jak wiem ze ona jest to odechciewa mi sie isc do szkoly. Nie lubie tego przedmiotu... wrrr .

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:13:16

Hmm...ksiazek nie kupuja, nigdy nie kupowalam:)zawsze cos kseruje lub wypozyczam...zreszta nie ma takich przedmiotw, ktore potrzebowalyby ksiazek:) Wy idziecie innym trybem nauczania teraz...pewnie idziecie za nowa podstawa programowa...ja za stara chodz teraz mamy to zmieniac:) Na 4 roku jest o wiele lzej...3 lata sa takie sobie...a 4i 5 to muzyka, plastyka, praktyki...
Ja np nie lubie historii i przedmioty, ktore mialy z nia lacznosc to sie strasznie meczylam, a tak to przedmioty sa dziwne na 2 pierwszych latach:) Logika, filozofia, historia wychowania bleee...:)
Przepraszam za moje bledy, ale mam problemy z klawiatura:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-25 09:22 przez motylek1987.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:26:44

Ja jestem na pierwszym roku wych. przedszkolnego z edukacją wczesnoszkolną i nie narzekam:) Podoba mi się ten kierunek i mając do wyboru to i opiekuńczo-wychowawczą to zostałabym przy moim kierunku. Ciężko nie jest jak narazie. Ciekawe przedmioty ( no może poza przedmiotem Podstawy wiedzy o rozwoju;p ) , juz za 2tyg będę mieć zajęcia z dziećmi :) Ale to Ty musisz zdecydować, ja już od dawna chciałam iść na ten kierunek :)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:29:30

ja również uczę się pedagogiki, jestem na 4 roku Pedagogiki ze specjalnością : Edukacja medialna z projektowaniem graficznym :) Nie narzekam na ten kierunek, interesuje mnie to i idzie się do przodu. A jak wiadomo zawsze trzeba się troszkę pouczyć :P

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:34:07

Cytat
emimka
ja studiuje pedagogike z doradztwem zawodowym i wspomaganie rodziny..;)i bardzo sobie to chwale;)
ja mam licencjat z Oświaty samorządowej i doradztwa zawodowego. Ale praca?? no cóż... tam gdzie kończyłam studia i mieszkałam był jeden doradca zawodowy na całe miasto- w Urzędzie Pracy. Więc my nie mieliśmy szans na zatrudnienie jako doradca-to było 4 lata temu. teraz wiem, że w szkołach pozatrudniali doradców.

Co do tematu i pytania założycielki to zgadzam się z Panią która napisała, że idzie się na takie studia które dadzą wymarzony zawód a nie pod kątem łatwo czy trudno ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-25 09:35 przez niuniaf4.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:41:24

Ja jestem na pedagogice opiekunczej i na pedagogice resocjalizacyjnej :) I mam do tego takie podejscie, ze jesli cos mi sie nie uda, lub bede chciala zrezygnować to jest to kierunek na ktorym nauczylam sie wiele rzeczy dla siebie (jako przyszlej matki) jak postepowac i w ogole wszystko :))

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 09:58:17

ja skonczylam licencjat z opiekunczo-wychowawczej.
teraz robie magisterke z wczesnoszkolnej i przedszkolnej z edukacja terapuetyczna.
kierunki bardzo przyjemne dla osob, ktore chca w przyszlosci pracowac z dziecmi/mlodzieza.
studia jak to studia. bywaja przedmioty latwiejsza jak i te trudniejsze. nie ma na to reguly.
najlepszym sprawdzianem na to czy chce sie wykonywac ta prace sa praktyki. ja swoje odbylam w
specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym. po nich "zakochalam sie" i nie wyobrazam sobie bym mogla robic w zyciu cos innego.
dlatego planuje zrobic podyplomowke z oligofrenopedagogiki by moc dalej pracowac z dziecmi niepelnosprawnymi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-25 10:16 przez magdorira.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 10:06:37

Jestem nauczycielką w przedszkolu integracyjnym, skończyłam wczesnoszkolną z przedszkolną oraz oligofrenopedagogikę w tej chwili zaczynam surdotyflopedagogikę - jeżeli chodzi o wybór polecam taki kierunek w którym jest brak nauczycieli - najlepiej zrobić rozeznanie w swoim mieście, najważniejsze jest to czy jesteś pewna że chcesz pracować jako nauczyciel z dziećmi? Czy pewna będziesz swojego wyboru - nie można wybierać kierunków bo są łatwe - najważniejsze w czymś się dobrze czujesz - ja wybrałam pracę z dziećmi niepełnosprawnymi sama zresztą mam takie dziecko może dlatego poszłam w tym kierunku, ale wiem jedno zawsze to kochałam - zawsze kochałam pracę z dziećmi!
Musisz zdecydować co lubisz robić w życiu!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-25 10:08 przez mmmmam.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 10:11:18

Cytat
niuniaf4
Cytat
emimka
ja studiuje pedagogike z doradztwem zawodowym i wspomaganie rodziny..;)i bardzo sobie to chwale;)
ja mam licencjat z Oświaty samorządowej i doradztwa zawodowego. Ale praca?? no cóż... tam gdzie kończyłam studia i mieszkałam był jeden doradca zawodowy na całe miasto- w Urzędzie Pracy. Więc my nie mieliśmy szans na zatrudnienie jako doradca-to było 4 lata temu. teraz wiem, że w szkołach pozatrudniali doradców.






ja zrobilam dokladne rozeznanie, mysle ze z znalezieniem pracy nie powinno byc duzych problemow;)oprocz urzedow pracy, mozna dostrac zatrudnienia w OHP-ach, urzedach gminy, zostac head hunter'em ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-25 10:12 przez emimka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nowa szkoła-nowi znajomi