Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 paź 2009 - 20:27:45

Cytat
motylek1987
Hej:)Ja jestem na 4 roku ped. wczesnoszkolnej...wiesz uwazam, ze powinas pomyslec nad tym co chcesz robic, poniewaz te dwie specjalnosci maja kompletnie inne przedmioty oraz inny zawod na przyszlosc...Wczesnoszkolna to praca w szkole z dziecmi lb w przedszkolu, opiekuncza natomiast to praca na swietlicy, opieka osob niepelnosprawnych, pracaw domu dziecka w osrodkach opiekunczych niezaleznie od wieku...Jak dla mnie to 2 rozne strony...Zastanow sie czy lubisz dzieci, czy masz do nich cierpliwosc, czy lubisz spiewac, malowac, ale milosc do dzieci jest u najwazniejsza...bo do takich maluszkow trzeba miec cieply glos, usmiech, serce; do starszych tez...ale dzieci zauwazaja twoj strach, twoja zlosc...Wybor nalezy do ciebie:)A mozna wiedziec na jakim teraz jestes kierunku?Jesli chodzi o latwosc czy trudosc to wiem juz po rozmowach z wieloma osobami ze zawsze znajdzie si wyladowa ktory "pomoze studentom" miec wakacje z ksiazka:D

Jestem teraz na kulturoznawstwie :) nie ma to raczej zwiazku z pedagogika ale i tak mam dylemat co chce w koncu robic... Jedna moja czesc mowi zeby zostac na tym kierunku na ktorym jestem, druga czesc natomiast ze bardziej odpowiadalby mi kierunek po ktorym bede miala duzy kontakt z ludzmi :) nie wazne czy sa dorosli czy sa to dzieci :) Nie odpowiada mi taka " sucha" praca jak np praca w biurze. Chcialabym Pracowac tak zeby miec jakis wplyw na ludzi. Zebym im cos dala od siebie :)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

03 wrz 2010 - 15:21:29

Również zastanawiam się nad tym kierunkiem, ponieważ bardzo kocham dzieci ;) Tylko bardzo się boje, ze nie znajdę pracy po tym kierunku. Jakie są jeszcze ciekawe specjalizacje, bo myślę o opiekuńczo-wychowawczej i wczesnoszkolnej z językiem angielskim. A mogę się zapytać gdzie studiujecie? ;)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

03 wrz 2010 - 15:23:26

ja poszłam i załuję bo to nie jest moje marzenie. jest ciężko
ale Ty może polubisz

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 11:33:06

idź na przedszkolne z wczesnoszkolnym. nie wybieraj opiekuńczo-wychowawczej nic po tym nie masz !!!

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 11:39:32

pedagogow w naszym kraju coraz wiecej, droga autorko zatanow sie tez nad perspektywami znalezienia pracy etc. . bo w koncu nie po to sie konczy studia zeby siedziec na kasie (z calym szacunkiem do ludzi zarabiajacych tak)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 11:49:23

Majcia ma racje, pedagogów jest coraz wiecej ale dzieci coraz mniej...Jestem na 3 roku pedagogiki ze specjalizacją praca socjalna. Szczerze obawiam sie ze po tym kierunku nie znajde poprostu pracy. Znam wiele osób które skonczyły pedagogikę i sa bezrobotne badz pracują w zawodzie który nie ma absolutnie nic wspolnego z wykształceniem..Dlatego oprócz pedagogiki studiuje jeszcze zaocznie kosmetologie,zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedno z drugim nie ma absolutnie nic wspolenego ale trzeba byc wszechstronnym:)Pozdrawiam Wszytskie obecne i niedoszłe panie pedagog:)!

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 11:55:24

odradzam, jest duże prawdopodobieństwo że skończysz na kasie w supermarkecie:)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 11:59:48

Cytat
martita182
Witam wszystkich

Myślę nad zmianą kierunku studiów a konkretniej na zmianę na Pedagogikę . Dokładnie na wczesnoszkolną lub opiekuńczo-wychowawczą. Czy któraś z Was to studiuje? Jeśli tak to doradźcie mi dziewczyny. Czy jest to trudny kierunek ? Którą pedagogikę wybrać ? :)

Z góry dziękuję za pomoc

Ja pedagogike specjalna (opieka i wychowanie z profilaktyka uzaleznien)
heh moze zastanow sie co chcesz studiowac bo pytanie "czy jest to trudny kierunek" jest dziwne,
przepraszam Cie ale zastanawia mnie to... kazdy kto zaklada watek na temat studiow zadaje to pytanie, a ja myslalam ze studiuje sie bo chce sie pracowac w Zawodzie ktory nas fascynuje a nie dlatego ze jst latwy, chyba ze zle zinterpretowalam to przepraszam.

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 12:15:58

Ja właśnie zmieniłam kierunek na pedagogikę wczesnoszkolną. Zawsze o tym marzyłam, ale słuchałam innych.
Wkońcu będe robić to co najbardziej lubię i uczyć się rzeczy, które naprawdę mnie interesują:)

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 12:24:07

po pierwsze to nastaw się na to, że skończenie studiów to nie koniec nauki, jeśli chcesz "trwać' w tym zawodzie (np. nauczyciel wych przedszkolnego czy tez kształcenie zintegrowane) to czekają Cię kursy, szkolenia, ja zaczynam kolejną podyplomówkę, i nie wiem czy ostatnią

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 12:31:18

Cytat
emimka
ja studiuje pedagogike z doradztwem zawodowym i wspomaganie rodziny..;)i bardzo sobie to chwale;)
ja skończyłam andragogikę i teraz kończę doradztwo zawodowe i personalne i cieszę się, że nie poszłam tak jak większość na reso i wczesnoszkolną

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

25 wrz 2010 - 12:32:15

ja studiowałam (obroniłam już prace lic) pedagogikę tylko że specjalną o specjalizacji opiekuńczo-wychowawczej i resocjalizacji. Ciesze się, że to tylko 3 lata były bo teraz uświadomiłam sobie, że tak naprawdę nie chce już pracować w tym zawodzie. Praktyki mnie wykończyły. Wspominam je strasznie. I fakt z pracą też nie jest łatwo. Sama pracuje w zawodzie mało związanym z pedagogiką specjalną już nie mówiąc o resocjalizacji czy ped. opiekuńczo-wychowawczej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-25 12:35 przez annkka88.

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 2/5

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

14 mar 2018 - 21:42:56

Moja siostra na mgr uzupełniających doszła do wniosku, że nei chce być pedagogiem i po obronie mgr poszła na kurs psychoterapii. Studiowała we Wrocku i tam w jakiejś fundacji robi kurs, który trwa prawie tyle co same studia, ale po tym praca raczej pewna (i w ramach NFZ można terapię prowadzić i prywatny gabinet mieć).

PEDAGOGIKA - iść czy nie ?

12 gru 2022 - 14:59:59

Napiszę tak: czasy się zmieniają, ale na pedagogikę zawsze warto iść. Pracuję w miejscu, w którym do pracy przychodzą ludzie w zasadzie przede wszystkim po pedagogice właśnie i mogą u nas znaleźć naprawdę sensowne i dobrze płatne zajęcie. Widzę natomiast, że zmienia się sposób studiowania i teraz dużo osób wybiera uczelnie o wysokim poziomie, ale oferujące wygodne studiowanie online np. WSKZ. To dobrze, bo trzeba iść z duchem czasu :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SIWE VS. SZARE