Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Jak kobietki dbacie o twarz

24 wrz 2021 - 07:50:16

Hej laseczki - ja mam pytanie do Was odnośnie twarzy, dbacie? Co używacie? Peelingi jakies? Czy tylko krem na noc/dzien? Jestem ciekawa, bo postanowiłam zacząć bardziej dbać o twarz..

niezweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 9/5

Jak kobietki dbacie o twarz

24 wrz 2021 - 08:27:50

Ja stosuję dwuetapowe oczyszczanie wieczorem i to była konkretna rewolucja dla mojej skóry. Poza tym tonik rano i wieczorem, serum wieczorem i krem na noc. Czasem kwasy, płatki złuszczające, 1-2 razy w tygodniu peeling, 1-2 razy w tygodniu maska oczyszczająca, raz w tygodniu maska w płachcie Rano lekkie mleczko i obowiązkowo spf. Ostatnio bardzo podpasował mi taki z Isolari Wiesz, wszystko zależy też od tego jaką masz cerę, bo inna pielęgnacja jest dla skóry tłustej, a inna dla suchej.

Jak kobietki dbacie o twarz

28 wrz 2021 - 19:22:20

dwa razy w tygodniu nakładam maski owocowe power wit .c z bielendy fajnie nawilżają i rozpromieniaja skórę

niezweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 9/5

Jak kobietki dbacie o twarz

01 paź 2021 - 14:19:30

Ja stosuję dwuetapowe oczyszczanie wieczorem i to była konkretna rewolucja dla mojej skóry. Poza tym tonik rano i wieczorem, serum wieczorem i krem na noc. Czasem kwasy, płatki złuszczające, 1-2 razy w tygodniu peeling, 1-2 razy w tygodniu maska oczyszczająca, raz w tygodniu maska w płachcie Rano lekkie mleczko i obowiązkowo spf. Ostatnio bardzo podpasował mi taki z Isolari Wiesz, wszystko zależy też od tego jaką masz cerę, bo inna pielęgnacja jest dla skóry tłustej, a inna dla suchej.

Regularnie chodzę rownież na wodorowe oczyszczanie twarzy https://instytut.bielenda.pl/oferta/kosmetologia-pielegnacja-twarzy-i-ciala/wodorowe-oczyszczanie-skory-twarzy/ Konkretnie tutaj do instytutu Bielendy. Osobiscie jestem bardzo zadowolona z rezultatów zabiegów, skora wyglada o wiele lepiej ;)

Jak kobietki dbacie o twarz

05 paź 2021 - 13:07:56

Chyba nie będę oryginalna jak powiem, że również stosuję dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Chyba nie będę oryginalna jak powiem, że również stosuję dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Nie wiem czemu nie pokazuje calego mojego komentarza, spróbuję jeszcze raz.
Chyba nie będę oryginalna jak powiem, że również stosuję dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Nie mam typowo trądziku, ale mam twarz pełną takiej kaszki/zaskórników i jakiś miesiąc temu stwierdziłam, że koniec i trzeba się za to jakoś wziąć. Obecnie raz w tygodniu stosuję kwas salicylowy Bielendy 40%, ale to dopiero zaczełam w poprzednim tygodniu, więc czas pokaże czy było warto. Ale to już jest raczej dla wprawionych osób bo to nie jest moje pierwsze doświadczenie z kwasami. Dla kogoś kto nie miał jeszcze doświadczenia z kwasami bym raczej polecała je wprowadzać stopniowo na noc, jakieś serum 2% na przykład z kwasem salicylowym itp. i stopniowo zwiększać i oczywiście obowiązkowo kremy SPF w ciągu dnia i nawilżanie. I nie wystraszyć się jak zaczyna wysypywać tylko to po prostu przetrwać bo niestety to co było wcześniej mniej widoczne nagle może wychodzić na wierzch, ale nie u wszystkich tak jest. Najważniejsza jest tutaj cierpliwość bo naprawdę warto czekać na efekty



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-10-05 13:14 przez kasiakk1991.

Jak kobietki dbacie o twarz

13 paź 2021 - 10:06:15

Ja mam bardzo suchą i wrażliwą skórę, więc moja pielęgnacja jest dość intensywna:
- 1 raz w tygodniu peeling enzymatyczny (jestem zakochana w peelingu od Organique z białą glinką)
- codziennie wieczorem: mycie delikatnym żelem do twarzy, potem tonik bezpośrednio na skórę (mam z atomizerem, żeby nie używać wacika), potem serum albo olej (tutaj w zależności od potrzeb: z dzikiej róży, pestek malin, jojoba, arganowy) i na to krem lub maska
- codziennie rano: tonik + delikatny krem na dzień

niezweryfikowana
Posty: 96
Ostrzeżenia: 2/5

Jak kobietki dbacie o twarz

24 lis 2021 - 08:33:21

Grunt to odpowiednia pielęgnacja, bez tego ani rusz. Taka prawda. Bardzo fajną opcją najpierw do oczyszczenia są np pianki do mycia jak tutaj https://kufereknatury.pl/kategoria-produktu/marki/resibo/ 2 razy w tygodniu peeling może być gruboziarnisty albo enzymatyczny. Następna sprawa to nawilżanie.

Jak kobietki dbacie o twarz

03 sty 2022 - 09:18:36

Ja kocham kosmetyki i w takich np. podkładach, zawsze staram się używać tych najlepszych. O tym jak je wybierać znalazłam: https://www.akademiapiekna.com.pl/jak-dobrac-podklad-do-twarzy/ . Co Wy na to?

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Jak kobietki dbacie o twarz

04 sty 2022 - 13:37:00

Ja postawiłam na kuracje witaminowe, a zwłaszcza na retinol. Pierwsze miesiące nie dały jakichś spektakularnych efektów, ale później różnica była naprawdę rewelacyjna. Od tej pory kosmetyki z retinolem zagościły u mnie na stałe. Zwłaszcza serum na noc. Znalazłam fajny artykuł, w którym są przydatne informacje, jak wybrać dobre serum: http://makijaz.net.pl/Dobre-serum-z-retinolem-sprawdz-dlaczego-warto-je-miec/ Ja zaczęłam od kosmetyków z minimalnym stężeniem retinolu, a potem stopniowo włączałam do pielęgnacji silniejsze kosmetyki.

Jak kobietki dbacie o twarz

31 sty 2022 - 12:34:12

Peeling enzymatyczny, maseczki, płyny miceralne no i oczywiscie kremy na dzień i noc :)

niezweryfikowana
Posty: 125
Ostrzeżenia: 1/5

Jak kobietki dbacie o twarz

02 lut 2022 - 10:01:28

Odkąd moja znajoma prowadzi swój salon kosmetyczny to bardziej zaczęłam o siebie dbać i wychodzi m to na dobre. Ostatnio wykonywała mi kwasy https://www.monduniq.pl/pl i powiem wam, że jest po nich świetna różnica. Jeśli zastanawiacie się nad zabiegiem takimi kwasami, to jak najbardziej polecam.

Jak kobietki dbacie o twarz

03 lut 2022 - 22:35:51

Szczerze mówiąc jestem dość leniwa w tej materii. Na dobrą sprawę to ciągle trzeba by coś koło siebie robić. A to depilacje, a to balsamy, a to szczotkowanie, peelingi, maseczki, olejki i tak dalej. Tak więc moje dbanie o twarz ogranicza się do codziennego używania kremu pod oczy i kremów do twarzy (częściej na noc niż na dzień). Używam Kremy Tołpa i wszytsko gra https://tolpa.pl/kobieta/twarz/kremy-do-twarzy.html przynajmniej jak na moje oko. Czasem zrobię sobie peeling, ale to jak mi się zachce, czasem maseczkę - tak samo.

Jak kobietki dbacie o twarz

04 lut 2022 - 11:25:33

Peelingi, kremy, pianki do twarzy :)

Jak kobietki dbacie o twarz

22 lut 2022 - 10:57:23

Bardzo lubię to serum i ostatnio je używam - https://arganove.pl/products/serum-do-twarzy-z-olejem-z-opuncji-figowej. Poza tym maseczki z glinką bardzo dobrze mi się sprawdzają :)

Jak kobietki dbacie o twarz

25 kwi 2022 - 15:03:55

Ja stosuje sprawdzone kosmetyki, które lubi i toleruje moja twarz. Polecam serie blue matcha z bielendy. Na samym początku tonizuje twarz, nakładam serum, a na samym końcu daje krem. Moja cera kocha taką kolejność serce

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyczka Gliwice