Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej!
Od podstawówki męczyłam się z trądzikiem. W liceum było w miarę ok, jednak bez rewelacji. Chodziłam do wieeeeelu lekarzy.. Bralam tabletki ziolowe, antybiotyki, sterydy, mialam wiele masci i kremow. Nic nie pomagalo na dlugo, bo tradzik zawsze wracal. Wszyscy leczyli objawy a nie szukali przyczyny i bawili sie w "to moze zadziala". Majac jakies 19-20 lat Pani ginekolog zaproponowala mi tabletki antykoncepcyjne, ktore miały pomoc mi z trądzikiem. Bylam mloda, troche naiwna i zdesperowana, dlatego sie zgodzilam. Nie mialam żadnych badan, tabletki przepisane w ciemno. Po jakims czasie stan skory sie jednak poprawil. Bylam zachwycona! Jednak gdy przestalam brac tabletki problem ponownie sie pojawil.. Wiec znowu je bralam. Az w koncu odstawilam je calkowocie. Nie biore tabletek jakies 5 miesięcy i jestem załamana. Jestem dorosla osoba z trądzikiem. Przy znajomych wyglądam jak nastolatka. Tradzik na czole glownie i brodzie. Zawsze po nim zostaja mi przebrawienia. Dodatkowo po odstawieniu tabletek mam pelno rozszerzonych porow na nosie, na polikach przy nosie i na czole miedzy brwiami. Jestem załamana. Z miesiąca na miesiąc moja skora wygląda coraz gorzej. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Aktualnie staram sie zluszczac skore peelingiem Nacomi do cery trądzikowej. Uzywam tez jednorazowych recznikow papierowych. Stosuje również masc ichtiolowa i Sudocrem. Makijaz (ktory nakladam gabeczka, myjac ja co kilka dni w delikatnym plynie) zmywam po powrocie do domu mozliwie szybko jak tylko moge. Nie maluje sie tez tak czesto jak kiedyś, chociaż jest mi ciężko. :/ Sataram sie wiazac wlosy, nie dotykać palcami twarzy.. Przez telefon najczęściej rozmawiam przez sluchawko, aby nie dotykać twarzy...
Pewnie wiele z Was napisze, zebym poszla do lekarza.. Ale ja przez wiele lat do nich chodziłam i ZADEN lekarz mi nie pomógł, obojętnie ile pieniędzy zostawiłam lub za jaka kwote przepisal w ciemno lekow.. Bez znaczenia czy na NFZ czy prywatnie. Lekarze sie po prostu bawili w zapisywanie najróżniejszych produktów moim kosztem i zdrowiem. :p
Stad moje pytanie... Czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji, ze po odstawieniu tabletek miala jeszcze gorsza cere? Czy udalo sie jakiejs z Was samodzielnie poprawic stan skory trądzikowej? W jaki sposób? Czego uzywalyscie i jak to wszystko wygladalo? Jakie delikatne kosmetyki mozecie polecić?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-20 22:43 przez olciakxd.

Nie mam problemu zbytniego z trądzikiem ale mam tendencję do naprawdę rozszerzonych porów i jak już mi coś na twarzy wyskoczy to baaaardzo długo się goi. Peelingi mechaniczne stosuję tylko gdy nie mam nic na twarzy poranionego, bakterie łatwo przenieść razem z cząsteczkami ścierającymi, dlatego wolę peelingi enzymatyczne. Kiedy mam na twarzy coś do zagojenia wieczorem dodatkowo kładę po kremie olej z nasion truskawki lub krokosza.
Pory widocznie zmniejszyły mi się odkąd zawsze stosuję schemat: demakijaż, mycie, tonik, ew. serum, krem. Nie pomijam żadnego etapu. Używam kosmetyków naturalnych. Do makijażu używam minerałów lub kremu bb z wysokim filtrem. No i sem. Jeśli śpię za mało, murowane problemy na twarzy. Jedzenie: po czipsach zawsze mi coś wyskakuje. Za to jak wcinam marchew (ale tą dobrą), to skóra wygląda dużo lepiej.

Dziecko, a kto Ci poradził maść ichtiolową? Wyrzuć ją natychmiast przez okno. Można ją stosować przy leczeniu pojedynczych zmian i przez krótki czas.Przy regularnym, jak u Ciebie, stosowaniu może spowodować przesuszenie skóry i podrażnienia. Przy długotrwałym stosowaniu maść ichtiolowa może nawet doprowadzić do martwicy tkanek.
Zacznij od diety. Zadnych słodyczy, octów, ograniczyc sól, żółty ser jest zabójczy :).
A potem znajdź endokrynologa ginekologa i tabletki są po to żeby poprawić jakość życia.
Poza tym regularny seks czyni cuda :).

Właśnie lekarz powiedział, ze wplyw nabialu na stan cery to mit. Tak samo jak słodycze. Pani dermatolog mowila mi, ze to zupełnie nie ma wpływu na stan skóry, ale czytalam wczoraj, ze kilka osob widzi duza poprawe po odstawieniu nabialu i/lub słodyczy...

Cytat
her-ring
Nie mam problemu zbytniego z trądzikiem ale mam tendencję do naprawdę rozszerzonych porów i jak już mi coś na twarzy wyskoczy to baaaardzo długo się goi. Peelingi mechaniczne stosuję tylko gdy nie mam nic na twarzy poranionego, bakterie łatwo przenieść razem z cząsteczkami ścierającymi, dlatego wolę peelingi enzymatyczne. Kiedy mam na twarzy coś do zagojenia wieczorem dodatkowo kładę po kremie olej z nasion truskawki lub krokosza.
Pory widocznie zmniejszyły mi się odkąd zawsze stosuję schemat: demakijaż, mycie, tonik, ew. serum, krem. Nie pomijam żadnego etapu. Używam kosmetyków naturalnych. Do makijażu używam minerałów lub kremu bb z wysokim filtrem. No i sem. Jeśli śpię za mało, murowane problemy na twarzy. Jedzenie: po czipsach zawsze mi coś wyskakuje. Za to jak wcinam marchew (ale tą dobrą), to skóra wygląda dużo lepiej.

Kosmetyki naturalne konkretnej marki bys mogla polecic, czy używasz różnych?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-21 10:11 przez olciakxd.

Sama mam problemy z trądzikiem, także wiem, co czujesz ;/ Podczas studiów chodziłam do wspaniałej dermatolog - dzięki niej skórę miałam niemal idealną. Niestety nie mieszkam już w tym mieście, a problem wrócił. Na pewno pomaga regularne oczyszczanie skóry u kosmetyczki i kwasy migdałowe. Ale trzeba trafić na naprawdę dobrą kosmetyczkę, żeby nie pogorszyła stanu skóry, co mi się kiedyś niestety zdarzyło. W moim przypadku odpadają kosmetyki do cery trądzikowej, które wysuszają skórę, po nich jest jeszcze gorzej.

Cytat
fekete
Sama mam problemy z trądzikiem, także wiem, co czujesz ;/ Podczas studiów chodziłam do wspaniałej dermatolog - dzięki niej skórę miałam niemal idealną. Niestety nie mieszkam już w tym mieście, a problem wrócił. Na pewno pomaga regularne oczyszczanie skóry u kosmetyczki i kwasy migdałowe. Ale trzeba trafić na naprawdę dobrą kosmetyczkę, żeby nie pogorszyła stanu skóry, co mi się kiedyś niestety zdarzyło. W moim przypadku odpadają kosmetyki do cery trądzikowej, które wysuszają skórę, po nich jest jeszcze gorzej.

Pamiętasz czym leczyla Cie ta dermatolog?

U mnie niestety tez po kazdym leczeniu u dermatologa problem w koncu wracał. :/

ja mam super peparat na trądzik tyle że jestt to preprat robiony na recepte jest to płyn z antybiotykiem jest genialny stosowałam go ja , potem mój brat a teraz corka i powiem ze nie ma nic lepszego, nanosi sie go punktowo. zgadzam sie z @Alicja70 dieta jest bardzo wazna, tak samo jak pielegnacja np. maski z glinki. wizyta u endokrynologa tez wazna bo po odstawieniu tabletek hormony masz w rozsypce.

Cytat
agata74
ja mam super peparat na trądzik tyle że jestt to preprat robiony na recepte jest to płyn z antybiotykiem jest genialny stosowałam go ja , potem mój brat a teraz corka i powiem ze nie ma nic lepszego, nanosi sie go punktowo. zgadzam sie z @Alicja70 dieta jest bardzo wazna, tak samo jak pielegnacja np. maski z glinki. wizyta u endokrynologa tez wazna bo po odstawieniu tabletek hormony masz w rozsypce.
no właśnie sprawdz hormony zrób badania a nie w ciemno zły

przede wszystkim zrób badania
coś z hormonami nie tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-22 07:34 przez banach.

Cytat
olciakxd

Sama mam problemy z trądzikiem, także wiem, co czujesz ;/ Podczas studiów chodziłam do wspaniałej dermatolog - dzięki niej skórę miałam niemal idealną. Niestety nie mieszkam już w tym mieście, a problem wrócił. Na pewno pomaga regularne oczyszczanie skóry u kosmetyczki i kwasy migdałowe. Ale trzeba trafić na naprawdę dobrą kosmetyczkę, żeby nie pogorszyła stanu skóry, co mi się kiedyś niestety zdarzyło. W moim przypadku odpadają kosmetyki do cery trądzikowej, które wysuszają skórę, po nich jest jeszcze gorzej.

Pamiętasz czym leczyla Cie ta dermatolog?

U mnie niestety tez po kazdym leczeniu u dermatologa problem w koncu wracał. :/

Większość to były maści na receptę i takie "papki" robione wg jej przepisu w aptece. Ale oprócz tego pamiętam, że kazała mi raz na 3 miesiące oczyszczać skórę u kosmetyczki, używać na noc żelu Cicaplast La Roche-Posay - jest naprawdę dobry wg mnie i myć twarz emulsją Cetaphil, żeby jak najbardziej łagodzić skórę. Teraz jak mam większy wysyp ratuję się olejem kokosowym wymieszanym z kurkumą - stosuję to jako maseczkę wieczorem. Kurkuma farbuje wszystko dookoła, więc po zmyciu maseczki ciepłą wodą wycieram twarz ręcznikiem papierowym i nie przejmuję się, że skóra jest nadal żółta tylko wklepuję krem i idę spać ;)


Ale fakt, lepiej, żebyś zrobiła sobie badania, mi co prawda hormony zawsze wychodzą ok, więc przyczyna musi leżeć gdzie indziej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-22 09:55 przez fekete.

z naturalnych srodków to moge polecic herbatke z bratka i napar z łopianu albo tabletki
http://www.domzdrowia.pl/produkt/bratek-z-lopianem-30-kaps-56982

Cytat
olciakxd
Hej!
Od podstawówki męczyłam się z trądzikiem. W liceum było w miarę ok, jednak bez rewelacji. Chodziłam do wieeeeelu lekarzy.. Bralam tabletki ziolowe, antybiotyki, sterydy, mialam wiele masci i kremow. Nic nie pomagalo na dlugo, bo tradzik zawsze wracal. Wszyscy leczyli objawy a nie szukali przyczyny i bawili sie w "to moze zadziala". Majac jakies 19-20 lat Pani ginekolog zaproponowala mi tabletki antykoncepcyjne, ktore miały pomoc mi z trądzikiem. Bylam mloda, troche naiwna i zdesperowana, dlatego sie zgodzilam. Nie mialam żadnych badan, tabletki przepisane w ciemno. Po jakims czasie stan skory sie jednak poprawil. Bylam zachwycona! Jednak gdy przestalam brac tabletki problem ponownie sie pojawil.. Wiec znowu je bralam. Az w koncu odstawilam je calkowocie. Nie biore tabletek jakies 5 miesięcy i jestem załamana. Jestem dorosla osoba z trądzikiem. Przy znajomych wyglądam jak nastolatka. Tradzik na czole glownie i brodzie. Zawsze po nim zostaja mi przebrawienia. Dodatkowo po odstawieniu tabletek mam pelno rozszerzonych porow na nosie, na polikach przy nosie i na czole miedzy brwiami. Jestem załamana. Z miesiąca na miesiąc moja skora wygląda coraz gorzej. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Aktualnie staram sie zluszczac skore peelingiem Nacomi do cery trądzikowej. Uzywam tez jednorazowych recznikow papierowych. Stosuje również masc ichtiolowa i Sudocrem. Makijaz (ktory nakladam gabeczka, myjac ja co kilka dni w delikatnym plynie) zmywam po powrocie do domu mozliwie szybko jak tylko moge. Nie maluje sie tez tak czesto jak kiedyś, chociaż jest mi ciężko. :/ Sataram sie wiazac wlosy, nie dotykać palcami twarzy.. Przez telefon najczęściej rozmawiam przez sluchawko, aby nie dotykać twarzy...
Pewnie wiele z Was napisze, zebym poszla do lekarza.. Ale ja przez wiele lat do nich chodziłam i ZADEN lekarz mi nie pomógł, obojętnie ile pieniędzy zostawiłam lub za jaka kwote przepisal w ciemno lekow.. Bez znaczenia czy na NFZ czy prywatnie. Lekarze sie po prostu bawili w zapisywanie najróżniejszych produktów moim kosztem i zdrowiem. :p
Stad moje pytanie... Czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji, ze po odstawieniu tabletek miala jeszcze gorsza cere? Czy udalo sie jakiejs z Was samodzielnie poprawic stan skory trądzikowej? W jaki sposób? Czego uzywalyscie i jak to wszystko wygladalo? Jakie delikatne kosmetyki mozecie polecić?

przeczytałam do połowy. polecę ci po pierwsze wizytę u dietetyka dobrego skąd jesteś???napisz do mnie prywatnie, mojej fryzjerki córkę wyleczyła dieta uwaga bogata w tłuszcze:) maż sie zmaga ostatnio z wypryskami i zakupił kremy naturalne polskiej marki nie bedę tu robiła reklamy dla zainteresowanych zapraszam prywatnie, bardzo łagodzi skórę i pomaga juz po kilku dniach a wiadomo kosmetyki działają po czasie ale warto zakupic te kremy i co najlepsze koszt to 30zł za krem a jest naturalny!!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Cytat
olciakxd
Czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji, ze po odstawieniu tabletek miala jeszcze gorsza cere? Czy udalo sie jakiejs z Was samodzielnie poprawic stan skory trądzikowej? W jaki sposób? Czego uzywalyscie i jak to wszystko wygladalo? Jakie delikatne kosmetyki mozecie polecić?

Ja tak miałam, że po odstawieniu tabletek było chwilowe pogorszenie, ale dalej chodziłam do dermatologa, ale tabsów już nie brałam. Z tego co pamiętam to po ok. pół roku dermatolog pozwolił mi iść do kosmetyczki, ale oczyszczanie twarzy miało być wyłącznie "łyżeczkowe" i maski po oczyszczaniu ziołowe. Po ok. 1,5 miesiąca, w razie potrzeby powtórka z tego oczyszczania. Z leków jakie brałam to były specyfiki robione. Całe leczenie z lekarzem trwało ok. roku.
Teraz, już po dość długim czasie, nie widzę jakiegoś powrotu. Czasami coś tam wyskoczy, ale to jest dosłownie pryszcz i nie tykam, bo samo znika. Na początku, zaraz po lekarzu, starałam się używać kosmetyków do mycia twarzy bez mydła. Teraz też czasami używam. Stosuję też wodę termalną do przemywania twarzy.
Jedynie czego nie jem to fastfoody, za wyjątkiem zapiekanki i hot-doga od czasu do czasu nie tykam się tego żarcia, bo po nim mam twarz tłustą jak nie wiem.
Ogólnie można powiedzieć, że jestem w tej grupie osób, które powiedzą, że lekarz dermatolog to podstawa i bez jego wiedzy nic nie powinno się robić w przypadku takiego problemu jakiego dotyczy ten wątek.

Cytat
banach

ja mam super peparat na trądzik tyle że jestt to preprat robiony na recepte jest to płyn z antybiotykiem jest genialny stosowałam go ja , potem mój brat a teraz corka i powiem ze nie ma nic lepszego, nanosi sie go punktowo. zgadzam sie z @Alicja70 dieta jest bardzo wazna, tak samo jak pielegnacja np. maski z glinki. wizyta u endokrynologa tez wazna bo po odstawieniu tabletek hormony masz w rozsypce. no właśnie sprawdz hormony zrób badania a nie w ciemno zły

przede wszystkim zrób badania
coś z hormonami nie tak

O tym wiem, ze hormony by wypadalo zbadac (chociaz nigdy zaden lekarz mi o tym nie powiedzial a wyczytalam to w necie i kolezanka mi opowiadała, ktora ma taki sam problem) jednak do lekarza na wizyte musze poczekac troche, tego nie zmienie, a z dnia na dzień mnie to przeraza po prostu i jak moge sprobowac zrobic cos sama, to lepiej niz siedziec i tylko narzekać. :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-22 21:59 przez olciakxd.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Cytat
olciakxd
... a z dnia na dzień mnie to przeraza po prostu i jak moge sprobowac zrobic cos sama, to lepiej niz siedziec i tylko narzekać. :(

Obyś tylko nie pogorszyła stanu skóry, bo takie samoleczenie może doprowadzić do jakiego zapalania skóry i masowego wysypu ropnych wyprysków.
W tym przypadku lepiej narzekać i czekać na wizytę, tym bardziej, że masz już doświadczenie, że niewiele takie samo-pomaganie.

Cytat
malmie

... a z dnia na dzień mnie to przeraza po prostu i jak moge sprobowac zrobic cos sama, to lepiej niz siedziec i tylko narzekać. :(

Obyś tylko nie pogorszyła stanu skóry, bo takie samoleczenie może doprowadzić do jakiego zapalania skóry i masowego wysypu ropnych wyprysków.
W tym przypadku lepiej narzekać i czekać na wizytę, tym bardziej, że masz już doświadczenie, że niewiele takie samo-pomaganie.
jak bedzie piła bratka czy łopian to sobie nie zaszkodzi gorzej jak bedzie czyms pacykowac buzię

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak rozwiązać umowę lidera avon z ranstad