Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 4/5

Zasinienia pod oczami

01 mar 2017 - 11:13:18

Borykam się zasinieniami pod oczami. Wygląda to okropnie. W ciągu dnia co prawda zakrywam to korektorem, ale najgorsze jest to, że sama źle się z tym czuję... Bez makijażu wyglądam staro, ponuro, jak byłabym chora. JEstem w stanie wydac na zabieg czy kosmetyk nawet dużą sumę, ale żeby było to skuteczne. Co byście polecili?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-15 09:59 przez moderator.

Zasinienia pod oczami

01 mar 2017 - 11:37:26

Najpierw sprawdz czy nie sa spowodowane choroba

Choroby i zaburzenia, przy który mogą wystąpić cienie pod oczami

Anemia
Sińce pod oczami, bladość skóry i śluzówek mogą świadczyć o niedokrwistości, która często jest objawem niedożywienia. Towarzyszącymi objawami są: brak apetytu, osłabienie, zaburzenia koncentracji, bóle i zawroty głowy, przyspieszone bicie serca. Przy takich objawach koniecznie należy wykonać morfologię krwi.

Choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego
Cienie pod oczami przybierające barwę żółtą mogą świadczyć o schorzeniach powyższych narządów. Jeżeli dodatkowo czujemy gorzki smak w ustach, mamy wzdęcia i gazy, mdłości, pojawia się ból głowy (szczególnie nad oczami) lub między łopatkami, występuje zmęczenie i bezsenność – należy skonsultować te objawy z lekarzem.

Zapalenie skórno-mięśniowe (DM)
Jednym z charakterystycznych objawów tej choroby jest fiołkowy rumień z obrzękiem w okolicy oczodołów (rzekome okulary). Towarzyszy temu osłabienie mięśni w obrębie bioder, barków i karku, osłabienie mięśni oddechowych. Występuje przy tym ogólne osłabienie, podwyższona temperatura i spadek masy ciała.

Choroby tarczycy
Sińce pod oczami mogą wystąpić zarówno przy nadczynności, jak i przy niedoczynności tarczycy. Przy niedoczynności dodatkowo występuje uczucie zimna, zmęczenia, senność, depresja, zaburzenia pamięci, spowolnienie pracy serca, sucha skóra oraz łamliwość paznokci. Przy nadczynności pojawia się kołatanie serca, duszność, uczucie nadmiernego ciepła i nerwowość.

Choroby trzustki
Ciemne zabarwienie kącików oczu może świadczyć o niewłaściwej pracy trzustki. Typowym objawem chorób trzustki jest ból brzucha. Niestety, trzustka jest organem, który późno "daje znać" o nieprawidłowym funkcjonowaniu i zwykle choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Choroby nerek
Cienie pod oczami mogą być objawem złej pracy nerek. Jeżeli dodatkowo występuje opuchlizna (twarzy, stóp, kolan), ból w okolicy lędźwiowej, bezsenność, zmęczenie - konieczna jest wizyta u lekarza.

Zapalenie błony śluzowej nosa
Sińce pod oczami w tym przypadku są wynikiem zastoju krwi żylnej, który jest spowodowany obrzękiem błon śluzowych. Powstają tzw. cienie alergiczne.

Cukrzyca
Cukrzyca również może powodować pojawienie się sińców pod oczami. Chory odczuwa również wzmożone pragnienie, osłabienie, ma częstomocz. Niekontrolowana cukrzyca prowadzi do uszkodzenia wielu narządów.

Alergie
Sińce pod oczami pojawiające się okresowo mogą świadczyć o uczuleniu wziewnym lub pokarmowym. Należy zaobserwować, w jakich okresach się pojawiają lub po spożyciu, jakich pokarmów.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Zasinienia pod oczami

01 mar 2017 - 13:42:50

moja siostra jak miała takie zasinienia pod oczami okazłao się ze ma lmblie. Warto wykonać morfologię ale i badania na pasożyty

Zasinienia pod oczami

01 mar 2017 - 14:19:02

Ja mam tak czesto ze zmeczenia, niewyspania i praca przed kompem. Polecam silveco krem pod oczy na since za 29zl w naturze lub na allegro, zmniejszaja sie cienie

Zasinienia pod oczami

01 mar 2017 - 19:18:27

tez tak mam ale u mnie taka uroda

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Zasinienia pod oczami

01 mar 2017 - 19:22:12

Ja również borykam się czasami z takim problemem. Jedynym ratunkiem jest chyba zmiana stylu życia z biernego na bardziej aktywny.

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 2/5

Zasinienia pod oczami

03 mar 2017 - 11:22:13

Cytat
lauraa3
Borykam się zasinieniami pod oczami. Wygląda to okropnie. W ciągu dnia co prawda zakrywam to korektorem, ale najgorsze jest to, że sama źle się z tym czuję... Bez makijażu wyglądam staro, ponuro, jak byłabym chora. JEstem w stanie wydac na zabieg czy kosmetyk nawet dużą sumę, ale żeby było to skuteczne. Co byście polecili? czy to https://www.fenice.pl/index.php?view=product_entry&id=147 ktoś stosował? bo kosmetyczka mi polecała, a wolałabym wysłuchać też innych opinii

Nie znam tego kosmetyku, ale patrząc na skład, to musi działać. W tym serum, jest wszystko, co powinno zlikwidowac cienie. :)

Zasinienia pod oczami

27 kwi 2017 - 22:07:44

Czy ktoś stosował ten kosmetyk, o który pyta lauraa3? Też poszukuję jakiegoś specyfiku, który poradzi sobie z tym problemem...

Zasinienia pod oczami

11 maj 2017 - 14:49:43

@marlendz - własnie byłam ciekawa zdania kogoś, kto te składy umie przeanalizować. ja potrzebuję silnie rozjaśniającego kosmetyku - to wydaje mi się bardziej sensowne niż nakłądanie kilku warst korektora. Muszę zamówić to serum.

niezweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 5/5

Zasinienia pod oczami

12 maj 2017 - 18:51:32

takie zasinienia wynikają z przemęczenia i złej diety. Należałoby najpierw zmienić coś w tym zakresie

Zasinienia pod oczami

12 maj 2017 - 19:01:45

czy ktos wreszcie może odpowiedzieć co zrobić aby zatuszować te niedogodności ??

Zasinienia pod oczami

12 maj 2017 - 19:25:57

Cytat
banach
czy ktos wreszcie może odpowiedzieć co zrobić aby zatuszować te niedogodności ??
polecam ci bloga Magdy ona tez z tym sie boryka polecam tez jej filmiki na youtube http://mrslashes.pl/ https://www.youtube.com/channel/UCZ0kUc4nqwv4jmwNYehMWVQ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-12 19:29 przez agata74.

Zasinienia pod oczami

13 maj 2017 - 14:53:19

Z tuszowaniem nie chcę radzić,bo nie wiem do końca,jak to wygląda.

Taki "efekt" może być wynikiem tocznia układowego-badania się przydadzą.
(przeciwciała ANA)
U mnie nie wykazały od razu,ale...po pewnym czasie.

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

Zasinienia pod oczami

09 lip 2018 - 22:11:31

Tak, przede wszystkim trzeba zbadać zdrowie ale jesli po prostu taka wasza uroda to dobry korektor pod oczy i tyle. I może preparaty z witamina K bo uszczelnia naczynka krwionośne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki AVON katalog do 21.03