Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mocno przetłuszczające się włosy

09 paź 2016 - 17:03:11

Co polecacie na unormowanie wydzielania łoju? Moje włosy przetłuszczają się w kilka godzin, grzywka po jednym dotknięciu wygląda jak niemyta przez 3 dni...
Doradzicie mi jakie szampony do włosów stosować? A może jakieś płukanki?
Nie znam się... POMOCY:o

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 18:30 przez adriana218.

Mocno przetłuszczające się włosy

09 paź 2016 - 18:33:24

Chętnie dołączę sie do pytania, bo mam ten sam problem. Stosowalam juz wiele różnych środków,ale żaden nie przyniósł porzadany efekt. Może ktoś podsunie mi jakiś nowy pomysł?:)

Mocno przetłuszczające się włosy

11 paź 2016 - 18:30:25

Halo, halo!
Nikt nas nie poratuje bye ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 18:31 przez adriana218.

Mocno przetłuszczające się włosy

11 paź 2016 - 19:16:30

Dziewczyny na przetłuszczające się włosy super są płukanki np z cytryny (pół cytryny na szklankę wody), z octu jabłkowego (ok pół łyżki na szklankę wody - ja robię "na oko" ;), z szałwii też jest super.

A i żeby rozwiać wątpliwości, co do codziennego mycia włosów mega przetłuszczających się...to wręcz należy je myć codziennie (mimo, że są zwolennicy cierpienia i chodzenia z mega tłustymi), a po to żeby łój nie zatykał cebulek, które nie mają jak "oddychać" i włoski mogą wtedy zacząć wypadać.

Dobrze też byłoby pójść z problemem do lekarza (endokrynolog, dermatolog)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 19:23 przez Agulinka.

Mocno przetłuszczające się włosy

11 paź 2016 - 19:27:07

spróbujcie też przejść na szampony dla dzieci - nie podrażniają tak skóry głowy i uspokaja się ona

Mocno przetłuszczające się włosy

11 paź 2016 - 19:52:10

czasem brak witamin z grupy b i magnezu powoduje własnie przetłuszczanie sie włosów

Mocno przetłuszczające się włosy

12 paź 2016 - 15:28:26

Bardzo dobry jest szampon Selsun Blue. Można go kupić w aptece.

Mocno przetłuszczające się włosy

12 paź 2016 - 17:11:28

Też polecam zrobić badania krwi i hormony, bo to podstawa przy takich objawach.
Mnie się włosy przetłuszczały, ale okazało się, że taka ich uroda. Przeszło mi jak zaczęłam używać delikatnego szamponu (babydream z Rossmanna). Początkowo nie umiałam się na niego przestawić, miałam wrażenie, że włosy są niedomyte, że się słabo pieni, ale po okresie przejściowym jestem bardzo zadowolona. Do tego zaczęłam używać olejków naturalnych do włosów (jako odżywki), też początkowo było "dziwnie", ale się przestawiłam. Włosy mam o wiele zdrowsze i mniej się przetłuszczają. Jedna tylko uwaga: jeśli używacie dużo środków do stylizacji włosów to taki delikatny szampon może nie wystarczyć (i trzeba ograniczyć te środki stylizujące, lub raz w tygodniu porządniej umyć włosy innym szamponem)
Ale przy zaburzeniach hormonalnych to pomoże tylko uregulowanie hormonów. W ciąży jak mi wyszła nadczynność tarczycy miałam taką masakrę z włosami, bo wypadały i były ciągle tłuste, że raz dziennie mycie nie wystarczało, to trudno było o poprawę. Zmiana szamponu nie pomagała, po prostu musiałam poczekać, aż się wszystko unormuje.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 2/5

Mocno przetłuszczające się włosy

14 kwi 2017 - 11:05:56

Od zawsze mam z tym problem. Używam teraz kosmetyków Joanny i łykam spirulinę. Chyba jest lepiej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Odżywka bez Siarczanów SLS