Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Poszukuję kremu matującego na dzień i takiego ,który dotleni i nawilży skórę w nocy..
Mam cerę mieszaną z rozszerzonymi porami na nosie (To moja zmora://) . Aktualnie używam Normaderm Global, gdy wypróbowałam go w próbce wydawał mi się super, po kupieniu pełnowartościowego kosmetyku okazało się, że praktycznie nic nie robi na mojej skórze :(

Proszę o radę w szczególności osoby,które mają taką skórę jak ja;) będę Wam bardzo wdzięczna. W dzień zależy mi aby był mat ( podkład używam True Match lub Stay Matte , więc dobrze by krem się wpasowywał w ten klimat :P a na wieczór przydałoby się nawilżenie , bo wiem od kosmetyczki, że cera jest mieszana,ale w głębszych warstwach sucha.
Dodam, ze mam 26 lat:) z góry dziękuję Wam za pomoc;)

Jeśli mogłybyście mi polecić również dobry tonik ściągający pory :) (lub jakąś serię ,która sprawdza się przy tego typu problemach )dziękuję!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-22 20:54 przez Emka06.

Polecam serie DERMAACNE z Farmony z kwasami AHA, wszystkie kosmetyki sprawdzily sie u mnie super, a cere mam baardzo tlusta z rozszerzonymi porami i trądzikiem. Poza tym urzekł mnie piękny gruszkowy zapach :D

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

bardzo Ci dziękuję za radę! jeśli działa na Twoją cerę to pewno wypróbuję:)

Na dzień pod makijaż polecam krem do cery tłustej i mieszanej base matt. Polecił mi go dermatolog i na prawdę nie miałam lepszego kremu pod makijaż. Skóra cały dzień po nim jest świeża i matowa. Polecam też, używać kremy z filtrem jeśli chcesz zachować dobry stan skóry na długo. Tu wyjątkowo dobrze się sprawdzi krem również do skóry tłustej i mieszanej Uriage spf 30 lub 50, albo opcjonalnie Vichy.
Do oczyszczania twarzy polecam płyny mineralne, które będą delikatnie ale dokładnie oczyszczać skórę. Szczególnie polecam płyn firmy Avene ale jeśli chcesz coś tańszego to może być z Loreala lub ten nowy z Garniera. Jesteś w takim wieku, że powinnaś zacząć myśleć o ochronie przeciwzmarszczkowej. Polecam tu kwasy które dość że,pomogą Ci z problem z porami (ale pamiętaj że skoro masz rozszerzone pory to taka jest po prostu budowa Twojej skóry i tu cudów nie zdziałasz) i pomogą zachować młody wygląd skóry. Polecam krem z avene elauage oraz na cześć buzi z rozszerzonymi porami- avene triacneal. Zajrzyj też na stronę biochemia urody. Tam każdy kosmetyk jest opisany do jakiej skóry najlepiej go stosować. Ale są to kosmetyki naturalne ze składnikami, które na prawdę mogą Ci pomóc.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-22 22:11 przez Marteczka91.

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

mam 26 lat:) skóra jest gruba,nie wrażliwa- nie przeszkadzają jej "ostrzejsze" kremy i zabiegi. Niestety sa rozszerzone pory na nosie , problem ze strefą T (świecenie i drobne blizny potrądzikowe) .
Właśnie zamówiłam sobie glinkę zieloną illite, która podobno świetnie działa na oczyszczanie takiej skóry..może coś mi doradzisz jeszcze:)

Barwa Siarkowa Moc. Genialny.
Natomiast nie wiem czy kosmetyki z kwasami są odpowiednie na wiosnę/lato. Moim zdaniem nie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-22 22:02 przez corkachaosu.

Doczytałam i zmieniłam post poprzedni :) mówisz że Twoja skóra nie jest wrażliwa i masz blizny po trądziku więc tylko mnie utwierdzasz, że przydały by Ci się kwasy. Wybierz się do kosmetyczki/dermatologa na zabieg z kwasem glikolowym lub delikatniejszym migdałowym. Kwasy oczyszczają buzie, likwidują blizny i w dodatku działają przeciwzmarszczkowo. Na rynku są też kosmetyki z kwasami do zakupienia właśnie na stronie biochemia urody lub np firma bioderma ma produkt sebium serum - który ma az w sobie 15% stężenie kwasu glikolowego. Ale z kwasami trzeba ostrożnie więc odsyłam do filmików na Youtube Kasi D. która robiła filmiki na temat stosowania kwasów.

Cytat
corkachaosu
nie wiem czy kosmetyki z kwasami są odpowiednie na wiosnę/lato. Moim zdaniem nie.
Słuszna uwaga.
Jednak kwas migdałowy jak najbardziej nadaje się na wiosnę do tego autorko jeśli zdecydujesz się na kwas pamiętaj o filarze na dzień :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-22 22:13 przez Marteczka91.

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

oo to koniecznie muszę obejrzeć filmiki kochana:) wiem, ze kwasy na lato to trzeba uważać - tzn. stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną..myślę nad zakupem kwasów na allegro - widziałam glikolowy lub migdałowy w stężeniu 50 % do rozcieńczania ( do kremów, na tonik lub w większym stężeniu na twarz). Raz byłam na kwasie glikolowym u dermatologa,ale nie dość, ze zapłaciłam 150 zł, to straszliwie piekło twarz , tak jakby była podpalona..a wiadomo, że jeden zabieg nie da efektu ,tzreba serii..dopiero później doczytałam, ze powinien być przy wysokim stężeniu wentylator :( niestety nie stać mnie na serię zabiegów ale nie boję się domowych zabiegów więc może bym spróbowała:)... czy macie jakieś doświadczenie z nimi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-22 22:13 przez Emka06.

Kochana, nie polecalabym tak wysokiego stężenia, dla laika i skóry nie przyzwyczajonej do kwasów, bo możesz sobie zrobić krzywdę. Idź do kosmetyczki/dermatologa, ale już o tej porze roku to Ci tylko raczej migdałowy zrobią a na mocniejsze zabiegi zaczekaj do lata.

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Oki dziewczynki! Bardzo dziękuje Wam wszystkim za rady, wszystkie polecane produkty zanotowałam i będe testować :-) pozdrawiam !!!

Essentiale care różany-jaką ja miałam cudowną cerę po nim i choć matujący nie jest to mi świetnie matowił na cały dzień moją bardzo tłustą cerę.Jednocześnie była bardzo gładka,nawilżona, o ładnym kolorycie.Jest bardzo wydajny,choć cena troszkę duża,jakieś 90 zł za 50 ml.

ja od jakiegoś czasu stosuję krem nivea aqua effect do cery tłustej i mieszanej. nigdy nie miałam lepszego kremu, a naprawdę wiele ich testowałam ;-) jest taki, jakby to powiedzieć, lekki, dość wodnisty. obawiałam się tego, jak się rozprowadzi na skórze, ale jest super :-)
i moim zdaniem matuje na tyle na ile krem może matować :P

do tego zakupiłam też tonik i żel z tej samej serii i jestem bardzo zadowolona :)

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

oo , bardzo dziękuję za informacje:) skorzystam:)

Krem matujący - dermika meritum. Działa bosko, bo nawilża i naprawdę bardzo dobrze matuje cerę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kremy, toniki, demakijaż a cera naczyniowa