Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ALERGIA ale na co?

11 gru 2013 - 08:05:16

Witam Dziewczyny!

Wiem, że to trochę pytanie w ciemno i szukanie igły w stogu siana ale może któraś z Was posiada jakaś wiedzę na temat składników kosmetyków, które uczulają.

Jestem alergikiem - od niedawna. Nie mniej odkryłam już, ktory krem mnie uczula, a co za tym idzie - któryś składnik w tym kremie. Nie znam się jednak na tym, dlatego może ktoraś z Was ma doświadczenie i wiedzę i będzie w stanie mi pomóc i odpowiedzieć, który z tych składników może mieć działanie uczulające.

krem to AA Technologia Wieku Cera Wrażliwa krem nawilżająco - ochronny do każdego rodzaju cery


Składniki:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Triisononanoin, Glyceryl Stearate Citrate, Allantoin, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Borago Officinalis Seed Oil, Squalane, Hydrogenated Palm Oil, Ceramide NP, Cholesterol, Glyceryl Behenate, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Phenoxyethanol.

Z gór dzięki!

ALERGIA ale na co?

11 gru 2013 - 08:10:17

ja się nie znam za bardzo, ale wg mnie każdy chyba składnik może uczulać?
ja też mam uczulenie na kosmetyki, byłam u alergologa i jestem umówiona na testy kosmetyczne, myślę, że Tobie też się to przyda, dowiesz się jakiego składnika musisz unikać :)

ALERGIA ale na co?

11 gru 2013 - 08:10:52

kochana ,tego ci nikt nie powie na forum na co konkretnie na jaki składnik:) od tego sa kliniki alergologiczne gdzie robia specjalne testy:) tutaj sie nie dowiesz ,:) ja mam alergie lekowe ,na niesterydowe przecizapalne oraz salicylady ,nie mogę brac ,zadnych apapów gripexów pol;opiryn itd. ,zadnych przeciwbólowych ,z apteki bez recepty ,to dopiero przesrane jest :)każdy z tych składnikow ,które wymieniłaś może uczolac ,i po to sa t akie testy aby to wykryc:)a za takie testy często się płąci duze pieniądze :) wiec ,tego się tutaj nie dowiesz na pewno:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-11 08:16 przez brunetka71.

ALERGIA ale na co?

11 gru 2013 - 08:22:23

Jeżeli byłby jeszcze jeden krem, który by Cię uczulał to mogłabyś wtedy porównać składy obu z nich i zobaczyć jakie składniki się powtarzają. W tym wypadku może być ciężko

ALERGIA ale na co?

11 gru 2013 - 08:35:11

Ja bym porównała skład kilku kosmetyków i wyeliminowałabym na tej podstawie parę nieuczulających składników. Ale najlepiej zrobić testy alergologiczne, bo to w końcu chodzi o Twoją skórę (moja babcia leczyła się z powodu alergii przez parę miesięcy, bo zaczęła jej się czerwienić i brzydko łuszczyć skóra na twarzy). Tak naprawdę można być na wszystko uczulonym.

ALERGIA ale na co?

12 gru 2013 - 21:10:25

już kombinuje jak mogę. mam skierowanie do alergologa, ale moja lekarka powiedziała mi wprost, że te testy wychodzą często mylnie... no ale cóż pozostaje mi się bawić w detektywa :)

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

ALERGIA ale na co?

12 gru 2013 - 21:14:16

parabeny??

ALERGIA ale na co?

12 gru 2013 - 21:20:18

właśnie nie wydaje mi się, bo parabeny są chyba wszędzie... paradoksalnie podkład z aa mnie nie uczula.

ALERGIA ale na co?

12 gru 2013 - 21:20:44

Prawdopodobnie parabeny, możliwe też, że jakaś substancja zapachowa, bądź barwnik, ale chyba lepiej będzie jak wybierzesz się do dermatologa, a on poleci Ci kosmetyki bez parabenów.

ALERGIA ale na co?

12 gru 2013 - 21:26:56

A jak objawia się u Ciebie ta alergia?

ALERGIA ale na co?

12 gru 2013 - 21:28:08

byłoby łatwiej jakbyś podała skład jeszcze jakiegoś kosmetyku który ci nie pasuje...
nie jestem ekspertem ale w tym kremie nie ma parabenów, więc raczej to nie one.

ALERGIA ale na co?

27 gru 2013 - 15:10:37

Witam serdecznie, tak na prawdę każdy kosmetyk może uczulać, powodować podrażnienia, alergię skórne. Mogą to być zawarte w nim substancję zapachowe, barwniki...itd. Jeśli powstaje jakieś uczulenie najlepiej odstawić kosmetyk na jakiś czas i odczekać czy to faktycznie była wina danego kosmetyku. Czasem reakcję alergiczną może wywołać zła dieta, stres, zanieczyszczenia środowiska. W okresie zimowym, gdy nasza skóra często jest przesuszona przez ogrzewanie, narażona jest na podrażnienia, zaczerwienienia. Polecam blog na temat kosmetyków naturalnych:
http://www.rosiegreen-blog.pl/

Pozdrawiam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Próbki kosmetyków- SKĄD?