Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:16:09

Zupełnie pod wpływem impulsu podczas wymiany z inną szafowiczką wybrałam z jej szafy zestaw do depilacji woskiem, i tak oto zaczęła się moja przygoda.
Dużo poczytałam, zrobiłam pierwszą próbę na przedramionach, poza jednym małym siniakiem poszło prawie bezboleśnie :)
Szczerze jestem zachwycona tą metodą, bo po jednej próbie z depilatorem, kiedy to cały dzień musiałam sobie robić zimne okłady na spuchnięte nogi, kompletnie pożegnałam się z depilacją i zostałam przy goleniu, którego szczerze nie cierpię.

Mimo długiej lektury mam do Was parę pytań, może któraś cierpliwa, no i oczywiście doświadczona szafowiczka pomoże :D

Czy żel cukrowy faktycznie jest lepszy od zwykłego wosku? mniej podrażnia, itp? Bo niewiele można o nim przeczytać w necie..
Czy podgrzewacze do wosku czymś się właściwie różnią? Czy raczej nie ma znaczenia, czy kupię taki za 30zł, czy za 100?
I czym właściwie zmywać wosk, bo nie ukrywam, że preparaty które mam jakoś niespecjalnie sobie radzą.

(piszę oczywiście o gotowych wkładach w rolce)

Z góry dzięki :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-16 19:33 przez karolka324.

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:19:19

zmywać można zwykła oliwką

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:25:19

Zgadzam się i z własnych doświadczeń wiem, że dobrze się zmywa wosk oliwką może być dla dzieci, a najlepiej to takimi chusteczkami z VEET, ale one są tylko dostępne przy kupnie wosku. A co do podgrzewacza, to kupiłam sobie ostatnio z VEETa za 80 zł, urządzonko było w środku, wosk, chusteczki do zmywania wosku i paski do zrywania wosku. Niestety jedynym minusem jest kupno następnego wkładu bo kosztuje już prawie 30 zł. Ale generalnie jestem z niego zadowolona :-)

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:27:22

Dzięki.
Wypowie się ktoś na temat żelu cukrowego?
w sumie to mnie najbardziej ciekawi :)

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:32:15

kiedyś paski z woskiem były swietne w rossmanie, nie przeoczyły żadnego wloska... teraz wosku jest mniej, w dodatku więcej zostaje go na włoskach co sprawia chyba większy ból niż wydzierania samego włosa :/

co do zelu cukrowego to też jestem ciekawa, ale z tego co słyszałam to trzeba miec wprawę, a podstawą jest odpowiednie podgrzanie - żeby się nie poparzyć, a jednoczesnie zeby nie był zbyt zbity...

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:35:43

Cytat
claudyn
kiedyś paski z woskiem były swietne w rossmanie, nie przeoczyły żadnego wloska... teraz wosku jest mniej, w dodatku więcej zostaje go na włoskach co sprawia chyba większy ból niż wydzierania samego włosa :/

co do zelu cukrowego to też jestem ciekawa, ale z tego co słyszałam to trzeba miec wprawę, a podstawą jest odpowiednie podgrzanie - żeby się nie poparzyć, a jednoczesnie zeby nie był zbyt zbity...

tylko właśnie podgrzewacze mają tą zaletę, że same podgrzewają do odpowiedniej temperatury, i jeśli dobrze rozumuję, to nie da się poparzyć tym.
Gdzieś wyczytałam, że te pasty/żele cukrowe (znów piszę o gotowych, w rolkach) nie kleją się do skóry, tylko do włosa, przez co mniej podrażniają. ale wiadomo, reklama dźwignią handlu - dlatego pytam, czy któraś używała i ma własne refleksje :)

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:39:20

Cytat
manka65
Zgadzam się i z własnych doświadczeń wiem, że dobrze się zmywa wosk oliwką może być dla dzieci, a najlepiej to takimi chusteczkami z VEET, ale one są tylko dostępne przy kupnie wosku. A co do podgrzewacza, to kupiłam sobie ostatnio z VEETa za 80 zł, urządzonko było w środku, wosk, chusteczki do zmywania wosku i paski do zrywania wosku. Niestety jedynym minusem jest kupno następnego wkładu bo kosztuje już prawie 30 zł. Ale generalnie jestem z niego zadowolona :-)

Może niepotrzebnie wydajesz tyle pieniędzy na wkład, bo taki normalny można kupić do 10 zł? Chyba.., że wymiar woskownicy jest jakiś niespotykany :p

już doczytałam, że te wkłady w VEET mają o połowę mniejszą pojemność, niż te tańsze. Także producent wiedział co robi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-16 19:46 przez lenkovv.

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:42:17

ja kupiłam kiedyś gotową pastę cukrową i nie mogłam sobie z nią poradzić więc wyrzuciałam. Niedawno byłam na takim krótkim kursie kosmetycznym więc podpytałam kosmetyczki i od niej dowiedziałam się że trzeba sporo wprawy aby jej używać. Co do podgrzewaczy z woskiem, fajna i wygodna sprawa, ale mnie np. na przedramionach jeszcze 2 tygodnie po depilacji tą metoda wychodziły swędzące krostki, ale podobnie było po użyciu depilatora. Podobno skóra na rękach jest bardziej wrażliwa niż np na nogach

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:44:05

co do cukru nie wiem, słyszałam, że jest mniej bolesna i tyle. Wosk schodzi jeśli nasmarujesz się oliwką:)

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 19:53:15

Oliwka najlepsza do zmycia :) jedna koleżanka pisała o krostkach swedzących, to nic innego jak wrastające włoski, sama 2 tygodnie temu miałam wykonaną depilację woskiem i już po tygodniu nie mogłam opanować się od drapania... mówią że po wosku nie wrastają, to nieprawda.. a co do pasty cukrowej to koleżanka sobie sama robi i nie zamieniłaby jej na nic innego, bardzo chwali.

Depilacja woskiem

16 lis 2013 - 20:05:36

Cytat
kachna2805
Oliwka najlepsza do zmycia :) jedna koleżanka pisała o krostkach swedzących, to nic innego jak wrastające włoski, sama 2 tygodnie temu miałam wykonaną depilację woskiem i już po tygodniu nie mogłam opanować się od drapania... mówią że po wosku nie wrastają, to nieprawda.. a co do pasty cukrowej to koleżanka sobie sama robi i nie zamieniłaby jej na nic innego, bardzo chwali.
a koleżanka używa pasty takiej gotowej, do podgrzewacza?:)

Depilacja woskiem

17 lis 2013 - 15:40:57

No, ale u mnie np te swędzące krostki pojawiły się na następny dzień po depilacji i utrzymywały się przez 2 tygodnie, potem zniknęły więc to raczej nie od wrastających włosków a od podrażnienia skóry. Miałam kiedyś wrastające włoski na nogach po użyciu depilatora i nic mnie nie swędziało...

Depilacja woskiem

17 lis 2013 - 15:53:12

na te wszystkie pasty cukrowe radzę uważać.
U mnie skończyło się okropnym oparzeniem prawie całej wewnętrznej strony dłoni- nawet nie wiem jak do tego doszło ;/ Pogotowie, ogromny bąbel, potem odcinanie martwej skóry..ogromny ból, miesiąc na L4, bardzo długi proces gojenia. Dopiero teraz po pół roku dłoń doszła do siebie i całe szczęście, że nie zostały blizny.
Radzę zostać przy plastrach z woskiem.

Depilacja woskiem

17 lis 2013 - 19:23:12

Ano wiedział co robi producent VEET'a :-) byłam głupia i kupiłam, ale i tak lepsze to z podgrzewaczem niż same plastry do depilacji :-) A na wrastające włoski potrzebne jest dużo peelingu, balsam, żeby skóra się robiła miększa i fajny środek też mam po którym włosku fajnie wychodzą wystarczyło delikatnie podważyć paznokciem. Nie pamiętam nazwy, ale jak będę w posiadaniu buteleczki to podam nazwę. :-)

Depilacja woskiem

18 lis 2013 - 12:32:17

Cytat
manka65
Ano wiedział co robi producent VEET'a :-) byłam głupia i kupiłam, ale i tak lepsze to z podgrzewaczem niż same plastry do depilacji :-) A na wrastające włoski potrzebne jest dużo peelingu, balsam, żeby skóra się robiła miększa i fajny środek też mam po którym włosku fajnie wychodzą wystarczyło delikatnie podważyć paznokciem. Nie pamiętam nazwy, ale jak będę w posiadaniu buteleczki to podam nazwę. :-)

potwierdzam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krem na jesień/zimę