Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

3 minuty temu

sprawdzony stomatolog

7 minut temu

sklep detailingowy

31 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 8 9 10 -->

Sposób na PRYSZCZE! :)

17 wrz 2013 - 14:56:57

Ja przetestowałam już niemal wszystko ;) i teraz nie wyobrażam sobie myc twarzy zwykłą "kranówką", do zmywania makijażu używam żelu do mycia i spłukuję go NAŁĘCZOWIANKĄ! Mam jeszcze wiele innych sposobów na swoje dolegliwości, ale podstawa to nałęczowianka do mycia a do osuszania twarzy z problemami ręczniczek papierowy (nigdy ręcznik, bo to największe skupisko bakterii) i przede wszystkim jeżeli macie trądzik to nie trzyjcie buzi tym ręczniczkiem tylko delikatnie przykładajcie. Poza tym zawsze po myciu używam wody termalnej z LRP, ale słyszałam, że z Avene też jest dobra :)

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/5

Sposób na PRYSZCZE! :)

09 lut 2014 - 16:47:21

ja szybciej radze myć twarz samą wodą... a chusteczki do twarzy nie są za dobre, ranią ją i sory ale takie dla bobasów są do pupy a nie do twarzy... codziennie przemywanie spirytusem... łał nic dziwnego, że masz pryszcze... musisz mieć strasznie przesuszoną cerę...polecam mycie jakimś delikatnym żelem, kilka fajnych jest na acnegone.pl , i oczywiście spłukanie wodą !!

Sposób na PRYSZCZE! :)

10 lut 2014 - 12:50:01

Żeby naprawdę pozbyć się trądziku nie możemy tylko wysuszyć skóry żeby te pryszcze zniknęły. Najlepiej kupić jakieś dobre kosmetyki typowo aby pozbyć się tego problemu. Trzeba zwrócić dużą uwagę na składniki takich kosmetyków, czy zawierają witaminę A, kwas salicylowy i inne.

Sposób na PRYSZCZE! :)

10 lut 2014 - 22:21:55

Dziewczyny, zgadzam się z Wami. @Beatamarysia ma rację, przesuszona skóra potrzebuje nawilżenia. @vernis, Ty również masz rację, zwracając uwagę na składniki. Tylko proszę, powiedzcie, jakie kosmetyki sobie z tym poradzą?

Sposób na PRYSZCZE! :)

11 lut 2014 - 23:00:10

A jakie kosmetyki stosowałaś do tej pory?

Sposób na PRYSZCZE! :)

12 lut 2014 - 01:11:28

już pisałam to w innym temacie na tym forum ale czasem sam kosmetyk to nie wszystko! ważne jak jak dbamy o skóre, co jemy na co dzień... dieta tez pełni ważną rolę. jednak nie zapomnijcie o oczyszczaniu - używaniu tonika! leczeniu i nawilżaniu, czyli tak naprawdę o ochronie skóry

Sposób na PRYSZCZE! :)

12 lut 2014 - 06:57:50

Ja też używam tych plastrów jak czasem coś mi wyskoczy i naprawdę dają radę :) tylko nie polecam przyklejać ich na dekolt.

Sposób na PRYSZCZE! :)

17 lut 2014 - 22:13:51

Cytat
vernis
A jakie kosmetyki stosowałaś do tej pory?

Może będzie prościej jak napiszę czego nie stosowałam ;D
Jestem otwarta na wszelkie propozycje, ale nienawidzę jak kosmetyki wysuszają i tak podrażnioną skórę. :/

Sposób na PRYSZCZE! :)

20 lut 2014 - 17:25:45

Maxxi na pewno masz rację. Najlepiej jest kiedy stosujemy kilka kroków: oczyszczanie, leczenie i nawilżanie. Basinkaban musisz próbować ;-)

Sposób na PRYSZCZE! :)

20 lut 2014 - 17:38:19

Cytat
magodzianka
Wyrywa się pryszcza? To to samo, co wyciśnięcie go.
Ja na sobie zauważyłam coś innego.
Przez cały sierpień byłam zagranicą, w Blegii. problem z cerą mam od dawien dawna, jednak po przyjeździe tam, znacznie się pogorszyła. Była to wina zmiany wody. Tam też przestałam myć twarz, a zamiast tego, dokładnie oczyszczałam ją mleczkiem do demakijażu +chusteczki nawilżane, takie dla bobasów. Oczywiście nie jakieś alkoholowe, czy typowe "tanie chustki z Biedry", bo takie do twarzy się nie nadają!
Słuchajcie.
Przez cały sierpień nie myłam twarzy wodą. Po powrocie do domu, zmyłam makijaż i tak jak kiedyś, umyłam twarz mydełkiem glicerynowym i wodą. Wspaniałe uczucie. :D
Po kilku dniach od powrotu moja twarz zaczynała wyglądać tak jak wtedy, gdy przyjechałam do Belgii. A zaznaczę, że do domu wróciłam z całkiem ładnie zaleczoną cerą, w ogóle dużo osób zauważyło, że się poprawiła.
Dwa dni temu postanowiłam, że przestanę myć twarz wodą, bo mimo przemywania spirytusami, nakładania punktowo żeli i innych mazideł, pryszcze wcale nie chciały schodzić, a jeszcze się rozprzestrzeniały.
Zaznaczę, że nie wyciskam. Nie robię tego, ale czasem, gdy taki "biały pryszcz" siedzi mi do jasnej cholery na twarzy już tydzień czy dwa, to wtedy niestety jestem zmuszona pozbyć się go mechanicznie, bo ileż można czekać, aż sam zniknie? Taki biały, typowy pryszcz..?

Rezultaty przyszły szybko. Jeszcze tego samego wieczora, gdy zamiast umycia twarzy, zrobiłam dokładny demakijaż i starannie wytarłam całą twarz nawilżaną chusteczką (kupiłam Kindii do skóry wrażliwej, 3pak w Rossmannie za 14zł).
Po oczyszczeniu twarzy przemywam ją spirytusem lawendowym Lawenol, lub Acnosan (robię co kilka dni zmianę, żeby skóra się nie przyzwyczaiła), a po tym czasem jeszcze coś punktowo nałożę.
Już na drugi dzień rano, wypryski się pomniejszyły, te bolesne, już nie bolały, zrobiły się płaskie.

Proponuję spróbować każdej z Was, która zmaga się z podskórnymi wypryskami. Dajcie sobie szansę, warto. :)
PS. Jeśli nie macie pewności co do chusteczek dla bobasów (niektórych mogą uczulić, nie wiem...), to wystarczą typowe chustki do demakijażu.
zgadzam się z powyższą wypowiedzią. U nie nadmierne mycie , wysuszanie paradoksalnie też pogłębiło problem. Też uwielbiałam uczucie świeżo umytej twarzy , moja skóra jednak tego nie lubiła. Też już twarzy nie myję wodą i żelami.

Sposób na PRYSZCZE! :)

20 lut 2014 - 17:43:33

To jak wyskoczy mi coś to spróbuję. :p Co do wągrów (bo któraś pisała), nie znalazłam na nie sposobu. Jedynie to raz na miesiąc chodzę na kawitację do kosmetyczki i tyle. Robiłam i próbowałam wszystkiego. Niestety taka uroda, trzeba te wągruchy zaakceptować. ;)

niezweryfikowana
Posty: 193
Ostrzeżenia: 4/5

Sposób na PRYSZCZE! :)

21 lut 2014 - 10:15:23

na pewno odpowiednie kosmetyki są ważne jeśli się ma problem z cerą, ale myślę też, że każdy z nas jest inny więc trzeba je dobierać w sposób indywidualny, a jak się ma problem z cerą i z pryszczami to najlepiej jest się wybrać do specjalisty po poradę, żeby powiedział, co dla nas będzie najlepsze, żeby się pozbyć kłopotu. Ja z kolei byłam w dermedzie na zabiegach laserem i teraz nie mam żadnych problemów z cerą.

Sposób na PRYSZCZE! :)

21 lut 2014 - 17:41:52

To na pewno, ja zadzwoniłam na infolinię i rozmawiałam z kosmetyczką. Zadawała mi takie pytania, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o mojej skórze i problemach, jakie mam. Na podstawie takiego wywiadu dobrała mi odpowiednie kosmetyki.

Sposób na PRYSZCZE! :)

21 lut 2014 - 21:12:08

a jaka infolinia? coś godnego polecenia? mi tak naprawdę źle kojarzą się wszystkie infolinie.. bo nie raz już miałam wrażenie że wiem więcej niż osoby które tam siedzą:)) no ale może.. tylko źle trafiałam :P

Sposób na PRYSZCZE! :)

21 lut 2014 - 21:38:15

O to super, bez wychodzenia z domu masz konsultację. Myślę, że trzeba być profesjonalistą, żeby przez telefon dobrać kosmetyk. Napisz o efektach kuracji i co to za kosmetyki.
Vernis, no właśnie, może powiesz jaka to infolinia. Przeważnie to do mnie dzwonią z jakąś ofertą, i za bardzo tego nie lubię, ale tu z chęcią zadzwonię. Jestem bardzo ciekawa co mogą powiedzieć na temat mojej cery.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-23 18:01 przez basinkaban.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CZY KTÓRAŚ PRÓBOWAŁA FARBY