Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Sposób na PRYSZCZE! :)

09 kwi 2015 - 08:31:09

Dziewczyny jak czytam niektóre komentarze.. to mam wrażenie jakby ktoś przedstawiał moją 'pielęgnację' (a raczej powinnam nazwać to pseudopielęgnacją). A mianowicie będąc jeszcze nastolatką nie miałam jakiś wybitnych problemów skórnych, zdarzały się wypryski, przetłuszczona skóra i wągry ale bez jakiejś wielkiej rozpaczy... Jedyne co wtedy stosowałam to jakieś kremy to mycia twarzy 3 w 1, czyli typowe ścieracze, jakieś punktowe kremy i wszystko to z dużą ilością alkoholu w składzie (potrafiłam nawet przecierać twarz alkoholem salicylowym! o Panie!)... i do tego ZERO! nawilżenia, no bo po co nawilżać skoro ma się cerę tłustą (wtedy uważałam, że właśnie taką mam)... Potem poszłam na studia i zaczęłam trochę więcej interesować się kosmetykami a przy tym też i pielęgnacją... Dokupiłam więc jakiś drogeryjny krem nawilżający (w końcu!) i tonik do twarzy... Przy tym zaczęły mi się robić poważne problemy na twarzy... Okazało się później, że jest to po prostu trądzik pospolity... Wyglądało to jak uczuleniowe grudki na czole i żuchwie (taka kaszka, drobne, upierdliwe i podskórne) i do tego gdzieniegdzie wyskakiwały prawdziwe bomby. Wtedy pierwszy raz poszłam do p. dermatolog... dała maści i nic to nie dało... załamana i obrażona stwierdziłam, że "poradzę sobie sama". Pogrzebałam w necie, kupiłam wewnętrznie olej lniany i to było jedno z moich wybawień do tego zewnętrznie stosowałam krem do cery wrażliwej i uczuleniowej Alantan Dermoline i Tonik z Nivea do cery tłustej i mieszanej... Udało się! Zeszło! Ale że jestem kombinator to przeszłam na OCM... nie wiem czy to wina oleju czy tego, że moja skóra jest wybitnie wrażliwa (co okazało się dopiero teraz) ale na twarzy zrobił mi się istny armagedon i wszystko wróciło... Ponad pół roku bujałam się dalej z tymi wypryskami (tym razem w okolicy ust i policzka i tylko po jednej stronie!) i w końcu zrezygnowana poszłam drugi raz do dermatolog (tym razem innej) i ona przepisała mi Epiduo (ponownie, raz go już stosowałam i sie nie sprawdził, ale dałam mu drugą szansę i na razie jest ok) i krem robiony w aptece...
Teraz moja pielęgnacja opiera się na tych dwóch kosmetykach, toniku do skóry wrażliwej i wewnętrznie oleju lnianym.. krostek prawie już nie ma (zostały jakieś pojedyncze)... Do czego zmierzam... Nigdy, przenigdy nie wysuszajcie skóry bo ona się naturalnie broni i wydziela jeszcze więcej sebum niż normalnie... To jeszcze bardziej podrażnia i robi się na twarzy tragedia... I nie zawsze skóra z wypryskami jest skórą tłustą i mieszaną! Ja jestem najlepszym przykładem. Czasami lepiej udać się do specjalisty żeby nam coś doradził niż leczyć się tym drogeryjnym gównem, które pomaga tylko "na chwilę". :) Eh :D Napisałam epopeję, ale jak komuś ma pomóc moja historia to było warto :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-09 09:16 przez PaniMalinkowa.

Sposób na PRYSZCZE! :)

14 kwi 2015 - 11:35:44

Juz od czasow gimnazjum mialam strasznie problemy tradzikowe, wizyty u dermatologa, kremy cud co chwile inne, tabletki dzialajace "zabojczo", domowe sposoby... soda itp. Juz uslyszalam, ze jesli nic mi nie pomoglo to regularne oczyszczanie jelit za pomoca lewatywy. Na szczescie, calkiem przypadkiem trafilam na polska firme kosmetyczna Mariza, ktorej jestem teraz konsultantka. Maja swietna linie antybakteryjna na bazie naturalnych skladnikow, ale przede wszystkim tonik i KREM NORMALIZUJACY, zdjecie dodaje ponizej i link dla zainteresowanych tą marką:
https://www.facebook.com/marizaostrow



Sposób na PRYSZCZE! :)

01 cze 2015 - 15:52:48

Jeżeli chodzi o pryszcze to ostatnio spróbowałam Alaclarin. Wcześniej o tych kosmetykach nic nie słyszałam, ale czasami warto zaryzykować i spróbować. W dodatku krem kosztuje około 25 zł. Oczywiście na początku efekt był jedynie taki, że cera stała się bardzo przyjemna w dotuku. Później zauwazyłam że buzia błyszczy mniej, bo krem jest bardzo nawilżający i pomaga z tłustą i cuchą cerą jednocześnie. Po tygodniu stosowania pryszcze przestały być tak czerwone i zaczęły po woli się zmniejszać. Po miesiącu już nie miałam żadnych przyszczy i w ogóle zauważyłam, że stan cery się zmienił na lepsze. Wczesniej była dość delikatna i po każdym dłuższym dotyku pojawiały mi sie jakieś czerowny plamy bądź pryszcze. Teraz na szczescie juz nie mam tego problemu. Ale oczywiście samo stosowanie kremów czy żeli nie jest wystarczające. Zawsze trzeba zadbać o higienę i zdrowe odżywianie się.

Sposób na PRYSZCZE! :)

06 cze 2015 - 10:32:33

słyszałam o róznośiach już na trądzik. Stosowałam wiele produktów, ale najbardziej pomógł mi żel Alaclarin, bo on nie wysuszał, nawilżał, oduczyłam sie tez wyciskać,a to jest bardzo ważne. Trzeba być zdeterminowanym, bo da się zlikwidować trądzik,a le wymaga to odpowiedniej pielęgnacji.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-13 12:13 przez malgorzata_krzy.

zweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 6/5

Sposób na PRYSZCZE! :)

29 cze 2015 - 20:00:04

Niedawno opisałam na swoim blogu moje przygody z trądzikiem... po dwóch latach jestem szczęśliwa! :) Brałam izotretynoinę. Pomogła!
[Moderacja - niepłacona reklama]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-08 12:06 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 125
Ostrzeżenia: 7/5

Sposób na PRYSZCZE! :)

03 sie 2015 - 14:14:23

Polecam stosowanie do cery trądzikowej serum z FM do kupienia u mnie w szafie zapraszam. Sprzedałam bezpośrednio wielu młodym dziewczynom i wszystkie były zadowolone.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-04 11:19 przez annafm.

Sposób na PRYSZCZE! :)

11 sie 2015 - 09:58:34

Benzacne serce

Sposób na PRYSZCZE! :)

17 wrz 2015 - 13:42:10

Z mojego doswiadczenia pamietam kiedy zaczal sie moj tradzik - wprawdzie nieduzy, ale zawsze. Wtedy kiedy moja mama, pokazala mi jak sie uzywa kosmetykow. Peelingi, toniki, kremy itp. Zaczelam uzywac i od tamtego momentu zaczely mi sie skorne problemy, oczywiscie doszla dieta slaba raczej i alkohol co jakis czas. To wszystko spowodowalo ze mialam lekkie problemy z cera. Odkad odrzucilam wiekszosc kosmetykow, cere mam ladna. Tak ze chyba trzeba wrocic do korzeni ;)

Sposób na PRYSZCZE! :)

17 lis 2015 - 13:57:44

Ja polecam Izotek. Tylko trzeba iść do dobrego dermatologa i być pod stałą opieką podczas kuracji. No i trzeba się pilnować żeby w ciążę nie zajść.

Sposób na PRYSZCZE! :)

22 gru 2015 - 21:31:46

Często pryszcze pojawią się od niewłaściwej diety. Nadmiar czekolady działa bardzo niekorzystnie na naszą cerę. Warto więc też popatrzeć szerzej na problemy z cerą.

Sposób na PRYSZCZE! :)

19 sty 2016 - 18:05:38

Dziewczyny, ja przez długi czas miałam problemy z cerą (prawie przez 10 lat po 20stce), co chwilę wyskakiwał jakiś pryszcz, a potem jak już zniknął to bardzo długo miałam takie blizny potrądzikowe na twarzach (goiły się czasami przez 1-2 miesiace) i bardzo mnie to szpeciło, dlatego często zakrywałam twarz pudrem. Eksperymentowałam się różnymi preparatami, klepałam twarz sudocremem i innymi cudami, oczywiście dermatologa też odwiedziłam, ale bez skutku. Dopiero po 30stce zmieniłam dietę, zaczęłam pić wodę mineralną (a wcześniej nie cierpiałam smaku samej wody), wiele potraw odstawiłam, ograniczam słodycze, fast food (owszem od czasu do czasu popełniam małe grzeszki), alkohole też odstawiłam. I wtedy pryszcze znikły jak rękę odjął i od 3 lat mam cerę idealną.

Także dziewczyny, jeśli kosmetyki, preparaty nie pomagają to zastanówcie się, czy macie odpowiednią dietę. Jeśli pryszcze są spowodowane hormonami to w tym przypadku niewiele możemy zrobić.

Warto też się zbadać pod kątem gronkowca, bo on może powodować tradzik.

Sposób na PRYSZCZE! :)

03 lut 2016 - 09:30:11

duzo zalezy tez od diety, jak się je syfiaste jedzenie to i syfy wyłażą..
polecam czystek do picia :)

Sposób na PRYSZCZE! :)

15 lut 2016 - 21:32:33

Cytat
Clem83
Benzacne serce
Używałam tego wcześniej i jakoś szału nie było. Teraz korzystam z Niszcz Pryszcz, efekty w postaci bardzo nawilżonej skóry praktycznie od razu, kolejne wypryski powoli się nie pojawiają, a to co mam na buzi ładnie się goi. Mam nadzieje, że tendencja się utrzyma i zniknie wszystko, póki co polecam.

Aha, korzystam również z płynu do mycia twarzy, również firmy DLA. Kosmetyki dostępne w Rossmanie :).

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Sposób na PRYSZCZE! :)

29 lut 2016 - 11:55:22

Gdzies juz o tym pisąłam ale wielu dermatologów poleca używanie płynów do higieny intymnej do mycia twarzy. Maja odpowiedni skład do utrzymania ph i radza sobie podobno genialnie z tym problemem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Znalazłam pomadki ochronne NIVEA za 4,50 w dodatku 6 gratis.