Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 18:42:28

czy któraś z was ma lub miała strasznie od tego wypadają mi włosy i mam łuski na skórze nic mi nie pomaga piszcie bo jestem załamana

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 20:54:33

Ja też mam to zdiagnozowane. Byłam u dermatologa. Przepisał mi szampon Dermena Plus, i do tego dwa leki do wcierania: Diprosalic i Clotrimazolum Madana.

Muszę przyznać, że mi to bardzo pomogło. Nie wypadaja mi tak strasznie włosy, jak przed leczeniem. Zniknęły te łuski/ krosty. I co najważniejsze, nie mam już tego świądu, przez który nie mogłam normalnie funkcjonować.

Jeśli jesteś z Warszawy mogę Ci podać namiar na mojego lekarza :)

Pozdrawiam.

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 21:06:18

O pomoc zwróć się raczej do dermatologa, a nie do nas. My tu możemy tylko spekulować co Ci dolega. ŁZS ma związek z kolonizacją drożdżaków itp., więc recepty na leki raczej tutaj nie dostaniesz :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-12 21:06 przez C6H8O6.

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 21:11:13

ale ja byłam u dermatologa i miałam różne leki tyle ze nie pomagają a ten clotrimazolum jak często wcierałaś

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 21:12:44

A byłaś już u dermatologa? Tak doraźnie to mogę polecić clotrimazolum maść (moje zwierzątko miało taki problem, ciężko było wcierać, więc zrobiłam roztwór z tej maści w wodzie i przelałam do buteleczki z 'psikaczem';). Regularnie stosowanie naprawdę pomogło. Aczkolwiek i tak radzę wybrać się do dermatologa.

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 21:47:01

przez 5 dni codziennie, rano. Ale ja nie mówię o maści. Ja miałam przepisany Clotrimazolum w płynie.

łzs głowy pomocy

12 wrz 2013 - 22:03:43

Leki nie działały, bo pewnie były źle dobrane. Dobrze by było pobrać próbkę do badania mikrobiologicznego i wtedy dobierać leki.

łzs głowy pomocy

30 wrz 2021 - 21:47:18

Bardzo dobra jest odżywka Healpsorin, która doskonale zmiękcza łuskę i strupy na skórze głowy, więc na twoim miejscu bym ją wybrała. Stosowałam ją i jak dla mnie to sprawdziła się naprawdę dobrze, szybko odczułam po niej ulgę

łzs głowy pomocy

11 sty 2022 - 12:45:20

A próbowałaś naturalnych szamponów na łzs? Jest teraz nawet taka fajna linia kosmetyków do pielegnacji zkory z łzs że jest szampon i jakieś odżywki i płyny chyba, ale wypadla mi z głowy nazwa...

łzs głowy pomocy

12 sty 2022 - 11:21:24

Polecam na łupież, na bardzo suchą skórę głowy, łuszczyce głowy i nie tylko maseczkę na włosy przed myciem : żółtko, kilka kropel oleju konopnego , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. umyj czeskim szamponem Capillus saborea nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca ...szampon jak i olejek znajdziecie tu https://konopnapoznan.pl/masci-i-kremy-konopne/312-olejek-konopny-do-pielegnacji-ciala-i-wlosow-30-ml.html na łuszczycę skóry nie tylko głowy pomoże maść konopna retter za 36,90 zł tylko szukajcie tą z hologramem oryginalna receptura bo ta bez jest jakaś inna ... od środka ( bo tak na prawdę to co się dzieje na skórze to jest efekt co się dzieje w organizmie ) 3 x 5 kropel dzienie pod język i do maści dodawać olej cbd 5 % decarboxylated firmy essenz ......mam wszystko sprawdzone polecam !!!

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 2/5

łzs głowy pomocy

28 lut 2022 - 16:45:42

Wiele osób próbuje w takiej sytuacji domowych sposobów. Radzę jednak odejść od domowych metod, udać się do apteki i kupić odpowiedni szampon. W ten sposób zdecydowanie szybciej uporasz się z łzs i na pewno nie zrobisz sobie krzywdy ;) Szczególnie polecam Ducray Kelual DS, który nie tylko pomógł wyleczyć mój łzs, ale też zadbał o moją skórę głowy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zel na wypryski punktowe