Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Aktywne użytkowniczki

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 08:46:00

Hej Wszystkim!

Mam ogromny problem. Moja cera strasznie się przetłuszcza. Jak mam gdzieś wyjść to jestem chora, bo nałożę makijaż i 30 minut później już cała się świecę;/ i to nie tak wiecie delikatnie tylko na całej twarzy i to bardzo widać, wyglądam jakby ktoś olej na mnie wylał;/ i co chwilę tylko chodzę z chusteczkę i się wycieram co powoduje,że cały makijaż mi schodzi i wyglądam kosmicznie. Uzywałam tej maseczki i kremu z Barwy Siarkowa moc ;/ macie jakiś dobry sposób na to albo jakiś krem?

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 08:54:02

Boże, ja mam tak samo... Nie wiem co z tym robić, ja po prostu się pudruje co 10 minut, ale to uporczywe. :/

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 08:55:20

może bibułki matujące ? poza tym skoro masz tak tłustą cerę to może warto wybrać się do dermatologa , zrobić odpowiednie badania i znaleźć przyczynę wtedy można temu pewnie jakoś zapobiec ;)

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 08:59:12

w rossmanie bibułki matujące 5,50 kosztują. Wypróbuj, przykłada się je do buzi a nie wyciera i one wchlaniaja te sebum.
A tak ogólnie to polecam ci miec przy sobie zawsze puder transparenty,
on wygląda jak mąka i jest bez koloru wiec mozesz go używac 50 razy dziennie i nie bedziesz mieć 'tapety' na twarzy. Mozesz go kupić w Naturze za 14,99 chyba.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 09:00 przez ouuuu.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:00:45

używałam i pudru i bibułek i nic;/ cały czas to samo ;/

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:03:12

polecam olejowanie twarzy( jest filmik na youtubie)
wysuszajac twarz robisz jeszcze gorzej, bo produkue ona jeszcze więcej łoju.
ja uzywam cetaphil emulsję do twarzy i jest ok;)

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:04:23

Ja też mam tłustą cerę... no i jakoś sobie radzę, ale też nie na 100%. Używam bibułek matujących z Douglasa lub Sephory - są bardzo dobre, nie to co te z Rossmanna. Takie bibułki "zjedzą" sebum, a podkład zostawią na buzi :)
Najtrwalszy podkład jaki do tej pory miałam to słynny Revlon Color Stay ;) Trzyma się bardzo długo w porównaniu do innych.
No i moja ulubiona maseczka z drożdży i cytryny:) Stosowana regularnie daje efekty - cera mniej mi się przetłuszcza no i syfów nie widziałam u siebie już kilka miesięcy ;)
Ponoć dobre też są maski z truskawek i ubitego białka, ale nie używałam, bo za dużo roboty jak dla mnie :D

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:06:37

Cytat
kachuuuuu
Ja też mam tłustą cerę... no i jakoś sobie radzę, ale też nie na 100%. Używam bibułek matujących z Douglasa lub Sephory - są bardzo dobre, nie to co te z Rossmanna. Takie bibułki "zjedzą" sebum, a podkład zostawią na buzi :)
Najtrwalszy podkład jaki do tej pory miałam to słynny Revlon Color Stay ;) Trzyma się bardzo długo w porównaniu do innych.
No i moja ulubiona maseczka z drożdży i cytryny:) Stosowana regularnie daje efekty - cera mniej mi się przetłuszcza no i syfów nie widziałam u siebie już kilka miesięcy ;)
Ponoć dobre też są maski z truskawek i ubitego białka, ale nie używałam, bo za dużo roboty jak dla mnie :D


z drożdzy i cytryny? jak ta miksturę sporządzasz?:)

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:07:48

A może to wina podkładu?
Czy używasz samego pudru?
Podkład to nie jest dobra alternatywa dla tłustej cery.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:09:11

U mnie skóra stała się mniej tłusta gdy zaczęłam używać kremów nawilżających.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:09:17

krem matujący z la roche- posay

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:11:15

Dowiedziałam się od pani dermatolog że powinno się zmienic dietę.
Ograniczyc słodycze, odstawic słodkie i gazowane napoje, a pic więcej wody oraz unikac mocno przyprawionych potraw.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 09:14 przez meggi92.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:11:21

Spróbuj może np. przed snem przetrzeć twarz spirytusem salicylowym. Wg mnie też najlepiej byłoby się wybrać do dermatologa, może przyczyna tkwi gdzie indziej :)

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:13:49

Hah też mam tłustą cerę, cały czas się wycieram, dlatego podkładu po prostu nie nakładam. Mój narzeczony ma ze mnie ubaw i jak mu okulary się wytrą i trzeba je natłuścić to pociera o moje czoło :D zawsze skutecznie :D Faktycznie dobre kremy nawilżające trochę ograniczają to tłuszczenie, ale mi to aż tak bardzo nie przeszkadza.

niezweryfikowana
Posty: 810
Ostrzeżenia: 1/5

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:18:39

Cytat
Doris2001
Spróbuj może np. przed snem przetrzeć twarz spirytusem salicylowym. Wg mnie też najlepiej byłoby się wybrać do dermatologa, może przyczyna tkwi gdzie indziej :)

spirytus salicylowy wysuszy cerę przez co będzie się bardziej przetłuszczać :/ spróbuj na dzień używać kremów w postaci żelu a nie kremu, rozumiesz o co chodzi :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szamponetka marion- joanna