Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

45 minut temu

sprawdzony stomatolog

49 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:22:45

A spróbuj AKNEMYCIN jest droga bo kosztuje ok. 38 zł ale to maść z antybiotykiem ale naprawdę skuteczna:)

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:24:08

a na mnie nie działa wcale o.O

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:24:56

epiduo .
Maść naprawde czyni cuda !
Dermatolog jednak przepisała mi go tylko raz i nigdy wiecej nie chciała.
Niestety po tym jak przestałąm stosować dostałąm jeszcze gorszego trądziku.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:39:41

Cytat
waniliaWaniliowa
Zbadaj hormony, bo jeżeli to ich problem to za diabła nie wyleczysz trądziku, będzie nawracał.

a co z nimi może być nie tak?

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:44:06

używałam - strasznie wysuszało mi skórę...czasami aż do bolesnych ran. finalnie - nie pomogło, nie polecam. stosuję Aknenormin i tylko ten lek mi pomaga.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:47:49

Używałam go przez jakiś czas,ale tak wysuszał skórę,że odstawiłam, bo nie mogłam wytrzymać. Okazało się,że to przez hormony i jak biorę lekarstwa to już teraz nie mam takich problemów.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:47:57

używałam epiduo i polecam :) oczywiście, że na początku bardzo podrażnia skórę, ale takie jego zadanie. skóra musi się oczyścić, złuszczyć i pojawi się świeży naskórek. trzeba bardzo dbać o nawilżenie skóry podczas kuracji. najlepiej poczytać o retinoidach i o dbaniu o cerę podczas leczenia. miałam trądzik najprawdopodobniej po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. pojawiły mi się okropne zaskórniki i czerwone bardzo bolące gule. epiduo używałam ok 4 miesiące, później duac, dodatkowo na dzien miałam się smarować klindacinem t ale wg mnie ten lek nie pomaga, jedynie troszke łagodzi stany zapalne. w razie pytań można napisać do mnie na priv :)

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:55:31

a badałaś hormony? tarczyca i hormony męskie?

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:56:28

Rozumiem, że jesteś pod opieką dobrego dermatologa?
Mój chłopak używał na ciężki trądzik Zineryt. Zużył chyba dwie butelki i pomogło.
Osobiście nie mam mocnego trądziku, ale czasem wysypuje mnie i Epiduo jest bardzo słabe. Lekko wysusza, nic więcej. Jak juz mówiłam, mój chłopak miał większy problem z trądzikiem i epiduo nie dawało mu kompletnie nic.
Szczerze mówiąc, ja wolę Benzacne. Jest mocniejsze i bardziej wysusza.
Epiduo jest malutkie, nie opłaca się i nic nie daje.

Ktoś wyżej wspominał o Aknemycinie, to krem chyba z antybiotykiem, mi dobrze zalecza ropne pryszcze. Duże pryszcze zaleczam Aknemycinem, bo on wyciąga i leczy, natomiast zasuszam Benzacne.

Epiduo to wyrzucenie pieniędzy w błoto... Niestety. Są lepsze rzeczy, tańsze i bardziej opłacalne, bo epiduo to mini tubeczka, mało wydajna. I na pewno nie na mocny trądzik.


A poza tym, znajdz lepszego dermatologa, skoro Twój pozwala leczyć Ci sie samej.
I zrób wymaz z twarzy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 18:57 przez MrOwl.

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:57:15

Cytat
obeyswag
Cytat
waniliaWaniliowa
Zbadaj hormony, bo jeżeli to ich problem to za diabła nie wyleczysz trądziku, będzie nawracał.

a co z nimi może być nie tak?
hormony męskie oddziałują na gruczoły łojowe i często to właśnie one powodują trądzik u obu płci

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 19:04:31

Używałam latami. Fakt, że dobrze wysuszał istniejące już pryszcze ale nie usuwał przyczyny, w każdym razie tak było w moim przypadku. Jak się go za dużo nałoży, to spali Ci skórę więc jeśli masz wrażliwą, to nakładaj cienką warstwę i dobrze nawilżaj np. Cetaphilem MD. Ja po latach smarowania twarzy w końcu wkurzyłam się i wzięłam izotretynoinę doustnie, dopiero to pomogło. Teraz jak w czasie miesiączki wyskoczy mi pryszcz (ale to już nie to samo co wcześniej, bez ropnego czopa tylko z jakąś wodnistą substancją wewnątrz) wystarczy mi, że posmaruję Klindakcinem T w żelu i fajnie wysusza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 19:06 przez AminaEwa.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 19:06:02

Pani Dermatolog mi przepisała Epiduo, Daję radę nawet :) Ale kazała mi tylko na noc smarować trądzik.. Maść jest mocna i do tego mam też CETAPHIL do nawilżenia rano bo skóra jest po tym Epiduo sucha.. Ale rano nawilzyć kremem i jest ok :) I po tym epiduo jest mniej tego trądziku, a nawet wcale..:) :)

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 19:07:39

używałam epiduo, w dodoatku razem z antybiotykiem i niestety nic nie pomogło. zużyłam dwie tubki

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 19:08:39

Ja go używam. I tak, zdziała cuda, gdy używasz go codziennie rano i wieczorem, ale do tego myj twarz żelem przeznaczonym właśnie do cery z trądzikiem.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 19:24:50

Klindamicin T (antybiotyk- klindamycyna) + Differin.
Zawsze mialam problemy z cerą, ale od wakacji było nie do wytrzymania. Skupiska ropnych wyprysków, aż nie miałam ochoty nigdzie wychodzić. Po prostu jakaś tragedia. Już myślałam o załatwieniu izoteku, bo czytałam ze działa cuda. Ponadto zrobiłam wymaz, brałam antybiotyk na bakterie, które tam wyszły Aż poszłam do dermatologa (starsza pani), pomyślałam, że przepisze mi to co reszta, czyli nic nie pomoże. A ona powiedziałą, że wymaz tu nie ma nic do rzeczy i jest to po prostu TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY, przepisała te 2 maści. Mam trochę plam i blizn i niestety trudno będzie to usunąć, ale pryszcze już mi nie doskwierają. Owszem-wyskakują, ale małe i szybko się goją. Wągry mnie męczą- to fakt, ale muszę chyba to zaakceptować, że idealnej twarzy nie będę miała.
PS: Pocieszyła mnie, że do 30 roku życia powinno się wszystko uspokoić :P:P
a i polecam CETAPHIL. Emulsja do twarzy- kosztuje ok 40 zł, ale bardzo wydajna i po prostu sama działa CUDA. jest łagodna, nie podrażnia i mam wrażenie, że ona sama dużooooo działa. Również polecana przez dermatologa.

Cytat
coocox33
epiduo .
Maść naprawde czyni cuda !
Dermatolog jednak przepisała mi go tylko raz i nigdy wiecej nie chciała.
Niestety po tym jak przestałąm stosować dostałąm jeszcze gorszego trądziku.
tak najczęściej jest z tymi maściami. stosujesz- pomaga, przestajesz- nawrót. Działa tylko doraźnie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 19:28 przez honesty.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

farba nabyszczająca jaka?