Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:41:31

Witam Was kobietki. Dużo czytałam na forach o leku jakim jest EIDUO. Jest to lek na trądzi,wydawany na receptę. Jednak nie jestem przekonana do niego w 100%. Jest tu może ktoś,kto uzywał go i wypowie się na ten temat.
Na forach wszędzie piszą,że potrafi zdziałać cuda z twarzą. Ja męczę się z trądzikiem od 4 lat. Czasami są to tylko wągry,a teraz coraz częściej ogromne skupiska ropnych wyprysków,które bolą i swędzą. Nie chcę już nic robić domowymi sposobami itp,ponieważ większość z nich strasznie niszczy skórę.Najwięcej wykwitów pojawia się na czole i policzkach, a także przy kącikach ust. Aż wstydzę się pokazywać ludziom. :(
Próbowałam już dosłownie wszystkiego i na nic .. Jestem bliska poddania się ;c
Pomożecie?

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:43:30

Tego specyfiku akurat nie miałam ale używałam akneroxid l i klinadmycyna żel i to u mnie zdziałało cuda



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 15:44 przez bliszka.

niezweryfikowana
Posty: 323
Ostrzeżenia: 1/5

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:45:27

Uzywam juz drugie opakowanie ale nie moge nic powiedziec bo biore tez antybiotyk Tetralysal. Wiec nie wiem czy dobrze dziala msc i leki czy tylko leki.
Uzywam co 2 dni na przemian z bambino poniewaz epiduo wysusza

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:45:35

Cytat
bliszka
Tego specysiku akurat nie miałam ale używałam akneroxid l i klinadmycyna żel i to u mnie zdziałało cuda

mozesz powiedzieć coś więcej na ten temat? i jak rozległe miałaś wykwity? bo już nie wiem co mam z tym wszystkim robic ;c dermatolog przepisuje jakies maści apteczne,ale one nic nie dają. pogarszaja tylko sprawę i wysuszaja skórę .
Cytat
lovemakeupclothes
Uzywam juz drugie opakowanie ale nie moge nic powiedziec bo biore tez antybiotyk Tetralysal. Wiec nie wiem czy dobrze dziala msc i leki czy tylko leki.
Uzywam co 2 dni na przemian z bambino poniewaz epiduo wysusza
że wysusza to akurat wiem. chyba jak większość takich leków.
ile płacisz za opakowanie? i czy dostajesz bez recepty?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 15:46 przez obeyswag.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:47:48

Ja uzywalam dosc mala tubka jest ale u mnie akurat byl bardzo wydajny bardzo dobrze radzil sobie z wypryskami;)

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:49:02

od stycznia do konca kwietnia brałam antybiotyk TETRALYSAL styczen luty marzec tabletki 300mg kwiecien 150mg. do tego maści EPIDUO i DUAC, poza tym uzywam dermokosmetykow (płyny micelarne/kremy) etc czyli takie ktore mozna w aptece kupic, maści nie są złe, duac jest na takie wypryski ropne , wysusza, epiduo jest na takie podskórne grudki etc, mi pomoglo twarz jest duzo lepsza niz w styczniu, chodze regualnie do dermatologa :)
epiduo 30-40 zl opakowanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 15:49 przez iamsane.

niezweryfikowana
Posty: 323
Ostrzeżenia: 1/5

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:52:53

Epiduo dostaje na recepte od pani dermatolog.
Ja biore od pazdziernika TETRALYSAL i jest o wiele lepiej

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:53:30

ja miałam całe czoło,zawsze było ich około no nie wiem 10-15,jedne schodziły jedne wychodziły drugie znikały ale nigdy niczym nie mogłam tego wygoić. No i lekarka przepisała mi dwie te rzeczy najpierw nakładałam ten płyn akreroxid L (w aptece mi powiedzieli,bo chciałam dokupić sobie ostatnio że już go nie ma w hurtowniach ale wydaje mi się ża na pewno są odpowiedniki lub coś podobnego musisz zapytać lekarza lub w aptece,albo gdzieś na necie bo to z tego co pamietam bez recepty było) no i nakładałam to na góra 3 minuty,zmywałam,i punktowo ten żel. Całe czoło wygoiło się idealnie(na gładką skórę)w tydzień,po każdym użyciu na początku skóra była czerwona ale po chwili wypryski wydawały się mniejsze. Natomiast po czasie miałam straszny problem na plecach,sama zastosowałam te kuracje tymi lekami i również po problemie.



EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:53:44

no to chyba trzeba będzie spróbować. a nóż widelec może cos pomoże.
gorzej chyba już nie będzie..

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:58:17

Cytat
obeyswag
no to chyba trzeba będzie spróbować. a nóż widelec może cos pomoże.
gorzej chyba już nie będzie..

spróbuj koniecznie,byłam tak samo bezradna i byłam w szoku jak szybko mi pomogło.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 15:58:33

Używałam Epiduo na noc co 2 dzień, okropnie wysusza :( więc teraz używam tylko punktowo na większe wypryski i działa :)

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 16:01:21

dziekuję kochane za wsparcie :) mam nadzieję,że coś pomoże,bo aż w lustro patrzeć nie mogę.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 16:02:20

Hej, też zmagałam się z trądzikiem. Używałam Epiduo przez około 3 lata, i on pozwalał mojej cerze nie wyglądać jak choinka, niestety mój trądzik był nawracający, dlatego ciągle na buzi coś było, jednak wiem, że bez Epiduo byłaby totalna masakra.
Jednym zdaniem: Epiduo leczy pryszcza od zalążka, jednak nie leczy przyczyny(najczęściej na tle hormonalnym)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-08 16:02 przez waniliaWaniliowa.

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 16:12:15

leczyłam już wszystkim.maści,peelingi,kremy,tabletki i nic. są wielkie,ropne.niektóre są czaerwone i są pod skórą.a inne to czerwone 'wulkany' z białymi główkami. czasami robią się żółte,a nie wyciskam bo to zabronione. pomóżcie

EPIDUO maść na trądzik

08 maj 2013 - 18:17:23

Zbadaj hormony, bo jeżeli to ich problem to za diabła nie wyleczysz trądziku, będzie nawracał.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Eyliner a opadająca powieka