Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny.
Szukam jakiejś naturalnej maseczki dla zmęczonej skóry twarzy, która zregeneruje ją po zimie. Ogórkami już redukuje sińce pod oczami, ale zostaje mi jeszcze reszta :P
Zawsze używałam jakiś kupowanych maseczek w drogeriach, ale zaczęłam się zdrowiej odżywiać i eliminować chemię, więc również w tej sferze życia chcę wykorzystywać naturalne składniki. ;)

Na efekty trzeba czasu niestety. Jak już zaczęłaś to dalej rób dobrze swojej skórze. Nic więcej poza maseczkami, kremami regenerującymi naturalnymi i kupowanymi nie da się zrobić nic. Tylko Czekać. Powodzenia żebyś się nie wypaliła.

Cytat
Mikumomo
Na efekty trzeba czasu niestety. Jak już zaczęłaś to dalej rób dobrze swojej skórze. Nic więcej poza maseczkami, kremami regenerującymi naturalnymi i kupowanymi nie da się zrobić nic. Tylko Czekać. Powodzenia żebyś się nie wypaliła.

Moja energia i zapał trwa już kilka miesięcy :P Ale moim problemem jest to, że nie mam pomysłu na skuteczną maseczkę. Polecacie coś ;) ?

Miesięcy? :( Niestety muszę cię Wdusić w ziemię.
To co zrobiło ci choć jedną zmazę to regeneracja może trwać kilka lat nawet.
Ty masz zmęczoną mrozem twarz - czyli wyziębioną - czy tak?
Czyli w sumie coś jak lekkie odmrożenie. Nie jest to groźne tak bardzo ale ma wpływ taki: że masz zniszczone wewnątrz warstwy skóry :(

Ja np: byłam poparzona - nie jest to dokładnie to samo ale też uszkodzona skóra na całym udzie.
Powiedzieli mi że żeby nie było blizn -zero opalania przez 2 lata - okazało się że żebym miała taki sam kolor na nodze potrzebne było pomad 6 lat z czego do dziś siedzieć na słońcu nie mogę bo w tym miejscu robi się czerwona plama + bardzo uwrażliwiła mi się skóra.


Twój problem jest taki sam w pewnej części: odradzałabym opalanie bo to wpływa na to że jakieś tam przebarwienia mogą się pojawić na uszkodzonej skórze.

Polecam przejrzeć internet lub zakupić parę gazetek/książkę porządną o dbaniu o zmęczoną cerę/regeneracji po zimie.
Ćwiczenia też pomagają: lekka gimnastyka - poprawiasz ukrwienie organizmu itp. Joga, fitness, bieganie - ale bez maratonów bo się przemęczysz. Do tego masaże twarzy - filmiki na YT.

Wrzucę ci parę pomysłów za chwilę jakie spisałam z jakiejś gazety: Jak dbać o siebie po zimie i co robić żeby unikać właśnie tego stanu, do którego doszłaś.
1. Smarować się kremami tłustymi/półtłustymi rano.
2. W razie odmrożeń - naprzemiennie na twarz kompresy z rumiaku :zimny i ciepły lub maskę z ugotowanego ziemniaka i śmietanki(? nietypowy pomysł)
3. Rano i wieczorem wklepać krem nawilżający lub samowchłaniającą maseczkę regenerującą. Może być też serum nawilżające. Stosować olejki i masła do ciała.


Tyle co znalazłam - chyba takie rzeczy wiadomo. A tak to radzę w internecie jakieś fajniejsze pomysły na maseczkę znaleźć. Dużo tego na pewno :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 22:57 przez Mikumomo.

Ojojoj ! Dziękuję, ale moja cera nie jest odmrożona a zmęczona..;) Już nie tak jędrna, dodaje mi po prostu ze 2-3 lata taki wygląd. Mam tak co roku, skóra się męczy zimnem, ale odmrożona absolutnie nie jest !
Słoneczko w moim wypadku to zbawienie.
Chciałam tylko poznać przepisy na naturalne maseczki poprawiające kondycję skóry.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto pyta nie błądzi..