Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:34:29

Hej dziewczyny. Być może będzie mi któraś z Was w stanie coś poradzić, zanim umówię się na wizytę u dermatologa. Ostatnio zauważyłam u siebie nad powieką lewego oka taki fragment skóry, który jest strasznie suchy, spękany i widoczny. Całą twarz mam okej, tylko to jedno miejsce było przesuszone. Posmarowane kremem na chwile wracało do normy.

Nie byłoby to dla mnie problemem, gdybym dziś rano nie zauważyła, że to samo robi mi się na powiece i pod okiem, a co gorsze miejsca te przy makijażu, np. przy użyciu podkładu, zaczęły mnie boleć. Podobnie przy pocieraniu. Kurczę, nie mam Wam jak dzisiaj zrobić zdjęcia tego miejsca, ale może któraś z Was miała podobne objawy?

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:44:23

Kiedyś moja znajoma miała podobny problem i kosmetyczka kazała jej posmarować zwykłą wazeliną kosmetyczną na noc. Jej to pomogło :-) Sama jak tylko zauważę że wysychają mi kąciki oka to smaruje i na prawdę pomaga.. Ale może warto jednak sprawdzić to u dermatologa. Nie wiem czy popeknana skóra jest TYLKO oznaką "suchej skóry" może to jakaś choroba? Warto chyba sprawdzić :-)

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:48:28

moze to liszaj

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:49:56

ala - dzięki! W sumie sama na wazelinę nie wpadłam!

Liszaja sobie wygooglowałam i to nie wygląda podobnie. Kurczę, jak wazelina nie pomoże to pewnie trzeba będzie iść do lekarza :<

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:55:13

liszaj nie wyłazi od tak sobie.. ja mam go od urodzenia i raz na jakis czas sie uaktywnia na uszach..
a propo oczu. tez mialam ostatnio cos takiego, tylko na obu oczach. Kupiłam sobie bio-zel pod oczy i na powieki kojący ze świetlikiem z Ziaji. kosztował niecale 5zł. juz po pierwszym użyciu zobaczyłam różnicę :)

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:57:11

Ja tak miałam od kosmetyków, robiło mi się coraz mocniej i ogólnie oko mnie swędziało ;P Jeśli czujesz swędzenie to idź do okulisty, bo może to być reakcja alergiczna np, na któryś kosmetyk. Okulista przepisze Ci maść, która już po 1 dniu Ci pomoże ;]

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 08:59:57

Mam czasem takie suche kąciki, ponieważ moja skora oczu jest baardzo delikatna i wrazliwa. Jak mocne potre gdzies po makijazu to odrazu mam zaczerwienienia. Kremow pod oczy nie uzywam bo kazdy krem wywoluje u mnie podraznienie :/. Wazeliny nie probowalam, ale mam nadzieje ze mi tez pomoze ;d

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 09:02:37

Cytat
starletta
liszaj nie wyłazi od tak sobie.. ja mam go od urodzenia i raz na jakis czas sie uaktywnia na uszach..
a propo oczu. tez mialam ostatnio cos takiego, tylko na obu oczach. Kupiłam sobie bio-zel pod oczy i na powieki kojący ze świetlikiem z Ziaji. kosztował niecale 5zł. juz po pierwszym użyciu zobaczyłam różnicę :)

Dzięki! Tania rzecz, więc kupię razem z wazeliną.
Kurczę, używam ciągle tych samych kosmetyków już od lat, więc nie wiem czy to alergia... Wielkie dzięki dziewczyny :)

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 09:02:47

ja tak mam całą zimę, u mnie jest to alergia która ujawnia się tylko wtedy gdy organizm jest osłabiony, stąd zima :) może to być alergia na nikiel lub każdy z używanych przez Ciebie kosmetyków

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 09:05:33

podejrzewam, ze to liszaj

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 09:16:23

Ja tak mam, to samo. Okazało się że uczulenie na kosmetyki do makijażu (cień, maskara, kredka). Nawilżanie pomaga na chwilę, jak będziesz się malować to będzie niestety coraz bardziej się zaostrzać. U mnie wygląda to już niestety tak, jak na tym zdjęciu znalezionym w necie





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 09:21 przez cassia89.

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 09:19:22

OTÓŻ JEST TO ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY W TYM WYPADKU POWIEK WIEM BO SAMA MAM TĄ PRZYPADŁOŚĆ NAJLEPSZE SĄ MAŚCI NA BAZIE STERYDÓW ALE WOLNO JE KRÓTKO STOSOWAĆ I SĄ NA RECEPTĘ BEZ WIZYTY U LEKARZA SIE NIE OBEJDZIE

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 19:46:49

cassia89 aż tak na szczęście nie mam... Ale współczuje, wygląda nieciekawie...

No nic, będę próbować nawilżania przez parę dni, a jak nie pomoże to wizyta u lekarza.

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 19:49:56

Miałam to samo, dodatkowo później oko było całe zaczerwienione i swędziało, po jakimś czasie zaczęło się przenosić w okolice ust, szyję, ręce. Atopowe zapalenie skóry. Dostałam maść sterydową na receptę, pomogło.

Sucha skóra na oku

30 sty 2013 - 19:50:52

od jutra i ja wypróbuję wazelinę na moje wysuszone powieki i okolice pod oczami, może coś pomoże.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KOBO IDEAL COVER MAKE UP/ KRYJĄCY TRĄDZIK - Pomocy!!!!