Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 20:06:40

nie słyszałam nigdy o nim.. gdzie to mozna kupic ?

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 20:10:11

Wiem czym jest ten płyn, używam go codziennie do dezynfekcji rąk przed zabiegami, i skórę rąk mi wysuszył, a wiadomo, że jest ona grubsza niż na twarzy. Ryzyk fizyk. ;D

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 20:14:41

ja octenisept używałam na ranę po cięciu cesarskim i do przemywania pępka noworodka :)

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 20:44:04

Cytat
aanetaa21
nie słyszałam nigdy o nim.. gdzie to mozna kupic ?

w aptece

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 20:47:03

Octenisept używany jest do dezynfekcji ran, błon śluzowych, a nie do przemywania twarzy.
Może stosujmy produkty wraz z ich przeznaczeniem.

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 21:42:48

Nie pytam się czy mogę to stosować na twarz, moje pytanie było zupełnie inne także za takie wypowiedzi dziękuję.

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 21:52:21

Ten preparat jest dobry do przemywania ranek i odkażania, ale czy się nadaje do smarowania całej twarzy to nie jestem przekonana. :/

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 22:05:55

Cytat
MadziulaG
Ten preparat jest dobry do przemywania ranek i odkażania, ale czy się nadaje do smarowania całej twarzy to nie jestem przekonana. :/

uwierz mi nie pytam o to:)

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 22:09:04

Skoro jesteś najmądrzejsza to po co pytasz? Wiesz o tym preparacie wszystko, wiesz jak działa, to i powinnaś umieć go używać. ;D

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 22:11:00

Cytat
madziutex
Cytat
acynka
tylko nie stosuj zbyt obficie, octenisept po dostaniu się w większych ilosciach do jakis ranek itd może wywoływać odczyn zapalny.

Co Ty gadasz? Przemywałam kilka razy dziennie noworodkowi pępek, sobie myłam ranę po operacji i jakoś nic takiego nie miało miejsca.


Ale co do przemywania tym twarzy, to też nie sądzę, że to dobry pomysł. Choć lepszy niż spirytus.

a to gadam, czego się dowiedziałam w szpitalu na praktykach od pielęgniarki po kursie opatrywania ran. Można stosować na powierzchnię czy brzegi rany w celu odkażenia, ale stosowane na błony śluzowe w większych ilościach i nierozcieńczony może wywołać stan zapalny.
dlatego ja bym na jakieś większe, wyciskane pryszcze nie stosowała.

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 22:54:57

o boże preparat jest rowniez na rany pooperacyjne a Ty piszesz, że na wyciskane pryszcze nie można, no genialna jestes

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 23:12:37

Cytat
melinea
o boże preparat jest rowniez na rany pooperacyjne a Ty piszesz, że na wyciskane pryszcze nie można, no genialna jestes

piszę, że ja bym nie stosowała. widzisz różnicę?

wybacz, że chciałam pomóc i podzieliłam się praktyczna wiedza zdobyta w dobrym szpitalu. więcej nie będę -.-



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-26 23:13 przez acynka.

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 23:17:39

Cytat
melinea
Nie pytam się czy mogę to stosować na twarz, moje pytanie było zupełnie inne także za takie wypowiedzi dziękuję.
To po co w ogóle zadajesz to pytanie? Ja używałam tego na ranę po zabiegu na palcu, i skóra mi zaczęła schodzić, nie zaryzykowałabym aby tego używać na twarz, ale twoja twarz Twoje życie.Rób sobie co chcesz.

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 23:19:38

Octenisept do twarzy?? pierwse slysze ja go na rany uzywam . xd do twarzy to krem heheh ; )

octenisept do twarzy

26 lis 2012 - 23:26:38

ja tego używałam do dezynfekcji przekłucia po kolczyku i rany pooperacyjnej, bałabym się tak na twarz. Może po prostu na patyczek do uszu i miejscowo ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki krem