Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Aktywne użytkowniczki

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 20:36:22

Dziewczyny.. pisze bo mam kłopot ;/

po zwykłej depilacji maszynką mam baardzo podrażnione nogi

mam czerwone krostki które na pewno z daleka widac ;/
efekt pogarsza fakt ze mam bardzo jasną karnacje i wszystko na niej widac
po za tym już na drugi dzień po depilacji musze nosić długie spodnie bo włosy mi rosnął jak głupie!

moje pytanie.. czy depilacja woskiem pomoże na te "krostki"?
słyszałam ze są specjalne rodzaje wosku do depilacji skóry wrażliwej, do depilacji poczatkowej itp...

miała któraś z Was cos takiego?

po za tym jak sie posługiwać woskiem w domu?
czy taka depilacja domowa bedzei równie efektowna jak ta w salonie?
nigdy tego nie uzywałam i nie mam pojecia jak się to robi ;)

z góry dzięki za rady :)

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 20:38:29

Ja kiedyś próbowałam, ale mam za mocne włoski i nie wyszło. Ale to było dawno, może teraz są lepsze woski. Ja używałam wszystkich dostępnych na rynku ówcześnie plastrów z woskiem.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 20:49:31

ja myslalam o wosku a nie o plastrach ;/

plastry mialam i tez były do kitu, nie złapały wszystkich włosów ;/

wydaje mi sie ze jest różnica między plastrami z woskiem a woskiem z plastrami ;/
ale moze sie myle ;/ ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 20:50 przez magduska25.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 20:55:39

Mam ten sam problem, jakkolwiek delikatnie bym nie ogoliła nóg maszynką jednorazową zawsze są podrażnione i w połowie dnia już odrastają kując... Ale kupiłam maszynkę do wosku, wkłady miodowe (ponoć dla wrażliwej skóry) i takie plasterki materiałowe, które służą do zrywania wosku. Wszystko za ok. 60-70 zł z all! Maszynka działa poprawnie:) Wkłada się do niej wkład z woskiem, podłącza do prądu, ona się nagrzewa. Później roluje się na skórę, przykłada plaster i heja. Przez noc czerwona podrażniona skóra dojdzie do siebie i rano już jest piękna i gładka przez następne ok 2 tygodnie:D Tylko należy pamiętać o pillingach, bo mocny włos często wychodząc zawija się pod skórą i tworzy stany zapalne... Taki jeden wkład starcza mi na może 3 zabiegi. Polecam bardzo taki interes:)Lepsze to niż jedna sesja woskiem w salonie kosmetycznym za ja wiem.. 20 zł? Nigdy nie byłam, ale pewnie się nie opłaca w porównaniu z własnym domowym salonem:P

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 20:58:44

Masz na myśli coś w stylu wosk w słoiczki, podgrzewasz, nakładasz, nalepiasz plaster i jazda?NIe zauważyłam za dużej różnicy między gotowym plastrem, a woskiem z plastrem. Tylko więcej roboty było, a efekt taki sam. Czyli żaden. To działa na słabe włosy. Chyba, że masz naprawdę w tym wprawę. Wtedy może.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:00:28

Ja po kilku nie bardzo udanych próbach depilacji woskiem przeprosiłam depilator. Jak masz trochę czasu, cierpliwości i nie jesteś panikara to polecam depilator. Z czasem będziesz miała słabsze włoski i będą rosnąć o wiele wolniej. Ja (w zimę) nie goiłam 3 miesiące.. TAK! 3 miesiące! A wlosków prawie nie było widać - były delikatne jak baby hair'ki :) Zresztą z paszkami też tak robię ;)

A do wosku jestem tak uprzedzona, że powiedziałam w sobie NIGDY WIĘCEJ.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:35:29

no własnie ja mam takie wrastające włoski :(
masakra!

plastry z woskiem są dla mnie za słabe
wosk z plastrami - nie wiem ;/

a depilator dla mnie to nie problem, (sama sobie depiluje brwi ;P) ale nic nie dał :(
włoski zaczeły mi odrastać po ok. tygodniu!
po za tym i tak mialam kroski!!

wypróbowałam juz wszystko po za depilatorem za min. 300zł i woskiem!
wosk jest tańszy ;P wiec postanowilam go wypróbować!

ale nie wiem czy to coś da ;/

każda skóra jest inna i chyba musze kupic i wyprówać ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 21:38 przez magduska25.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:42:30

miałam podobny problem ale wosk go nie załatwił więc wypróbowałam krem do depilacji i było ok ale teraz golę nogi zwykłą maszynką nadal lecz na odżywce do włosów i tylko po jdnej odżywce krostki mi się nie robią mam taką z joanny naturia a rodzaj to wszystko jedno mam już następne opakowanie kosztuje 4zł więc możesz wypróbować a co do szybkiego odrastania włosków to uwielbiam mieć gładkie nogi więc golę codziennie wieczorem jak biorę prysznic przywykłam już do tego więc problemu mi to nie robi :P

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:47:50

Cytat
o_ou
Mam ten sam problem, jakkolwiek delikatnie bym nie ogoliła nóg maszynką jednorazową zawsze są podrażnione i w połowie dnia już odrastają kując... Ale kupiłam maszynkę do wosku, wkłady miodowe (ponoć dla wrażliwej skóry) i takie plasterki materiałowe, które służą do zrywania wosku. Wszystko za ok. 60-70 zł z all! Maszynka działa poprawnie:) Wkłada się do niej wkład z woskiem, podłącza do prądu, ona się nagrzewa. Później roluje się na skórę, przykłada plaster i heja. Przez noc czerwona podrażniona skóra dojdzie do siebie i rano już jest piękna i gładka przez następne ok 2 tygodnie:D Tylko należy pamiętać o pillingach, bo mocny włos często wychodząc zawija się pod skórą i tworzy stany zapalne... Taki jeden wkład starcza mi na może 3 zabiegi. Polecam bardzo taki interes:)Lepsze to niż jedna sesja woskiem w salonie kosmetycznym za ja wiem.. 20 zł? Nigdy nie byłam, ale pewnie się nie opłaca w porównaniu z własnym domowym salonem:P

popieram:)

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:48:23

krem do depilacji też miałam :(
konkretnie veet!
badziewie ze hej!

teraz skończyłam pianke do golenia!
i zaczełam żel z wyciągiem z rumianku!

niestety mam tak podrażnioną skóre ze nie moge golić nóg codziennie :(

normalnie katastrofa!! :(
wszystko do kitu ;(
aisha203067 - odżywke do włosów uzywasz zamiast żelu/pianki do golenia?
czy smarujesz sie po goleniu? ;/ ;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 21:54 przez magduska25.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:51:18

jak nie WOSK to depilator ...
np. ja teraz go sprzedaje wiec jak chcesz to wpadnij i zobacz :)

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:52:10

A dla mnie róznica w wosku ze słoiczka była ogromna - włoski wychodziły mi praktycznie wsyztskie, a tez mam grube i ciemne:( plus jasna karnacja:)

Plastry, używałam x lat temu potem kupiłam veet w słoiczku ale teraz już nie jest tak dobry, zresztą nie wiem bo ja albo depiluję depilatorem albo gole bo nie chce mi się albo nie mam czasu:P

Kremy cóż, po kremach włoski sa grubsze więc szczerze odradzam chyba że miałabyś słabe włoski a z tego co piszesz wynika że nie masz, do nóg używałam tez kremu joanny był ok - robiłam nim uda czego żąłuję do dziś bo miałam bardzo jasne włoski i dzisiaj już ich nie depiluję wcale:P do łydek nie zawsze dawał radę, a do bikini żaden nigdy mi się nie sprawdził i nigdy nie usunął mi owłosienia:D

za to używam depilatora do nóg, bikini i do pach też - to mały fragment zaciskam zęby a fakt że włosy nie rosną długo dodaje mi odwagi :D Przy częstej depilacji depilatorem włoski sa dużo słabsze i rzadsze:)
A wosk w salonie nie musi być lepszy, wystarczy mieć wprawę^^

Dobra jest też pasta cukrowa choć dla mnie to za dużo babrania bo ja robiłam sama a efekty gorsze od wosku ale ponoć po tym włoski mniej wrastają...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 21:57 przez aga104.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 21:54:02

ja używam depilatora od paru lat i jest super, wosk tylko do brwi
Depiluje nogi i cale bikini i mnie to nie boli już wcale.a wosku do nóg np. się boję użwyać odkąd raz oderwał mi się z naskórkiem i miałam 2 wielkie płaty czerwonej skóry na piszczelach jakby ktoś oskalpował



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 21:56 przez agaann19.

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 22:00:51

Ja tez mam domowy zestaw do depilacji woskiem z Veet. Podgrzewacz, pudełeczko wosku w środku i plastry. Sama wydepilowalam sobie nogi lepiej, niż zrobila to kiedys kosmetyczka ta samą metodą. Jestem bardzo zadowolona, trochę bolało, ale warto,włoski zaczęły odrastac dopiero po 1,5 tygodnia, ale rzadkie. Zapłaciłam za niego 15 funtów i nie żaluję ani pensa. Nie mialam kłopotów z krostkami, wrastanie włosow, bo robię regularny peeling. Jednym słowem, wosk- TAK!!

depilacja woskiem ;/

08 lip 2012 - 22:01:27

oj ja miałam problem z depilacją...
po maszynce zapalenie mieszków włoskowych,
po depilatorze wrastające włoski.
Wosk na gorąco okazał się zbawienny. Zaznaczę, że jestem brunetką, a to zdecydowanie inna bajka z depilacją niż u blondynek ;)

Na początku chodziłam do kosmetyczki na depilację woskiem żeby zobaczyć jak podejść do tematu ;)
Teraz działam sama. Spokój z depilacją na 3 tyg ;)
Kup sobie wosk w kasetkach z rolką, paski fizelinowe, podgrzewacz, oliwkę do zmywania i działaj :)
Ponoć rewelacyjna jest też pasta cukrowa, ale nie próbowałam.
Pamiętaj tylko o tym, że w depilacji woskiem bardzo ważna jest długość włosa. Jak za krótki to depilacja nie ma sensu, bo się nie wyrwie. Jak za długi to boli.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opalenizna - piecze