Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

transportery taśmowe

28 minut temu

sklep detailingowy

55 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:37:06

Cytat
Iwona240
Skóra tłusta potrzebuje odpowiedniego nawilżenie. Dermatolog Ci pomoże.

Przeczytaj cały watek.

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:40:51

nie używaj żadnych maści, płynów itp z alkoholem. Jeżeli dermatolog ci takie przepisze, to nie kupuj :). Zresztą nic nie wspomniałaś o trądziku czy krostkach, więc chyba nawet nie ma czego "suszyć". Polecam mycie twarzy szarym mydłem - jest to naturalne mydło bez żadnych dodatków zapachowych czy też innych mogących podrażniać cerę.

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:42:58

ja bym poszła do dermatologa, a jak nie chcesz to spróbuj kremu-siarkowa moc. nie jest drogi, bo chyba 15zł, zależy jak trafisz.

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:43:28

ogranicz fastfoody i słodycze, pij duzo wody mineralnej najlepiej z dodatkiem soku z cytryny. z kosmetyków mogę polecić ci serię visage pure effect z nivea, osobiście stosuję żel-krem i żel-peeling-maska. buzia jest matowa, nie mam żadnych krostek. myślę, że jeszcze tydzień/dwa i pozbędę się wszystkich niedoskonałości. :)

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:43:57

Po pierwsze nie powinnaś myć twarzy tyle razy! Używaj mleczka, żelów, toników ja polecam normaderm, woda max 1 dziennie.

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:47:42

Cerę tłustą to najwyżej dwa razy się myje.Mam takową przez cały rok,u mnie świetnie cerę na cały dzień(co mnie mocno zdziwiło)zmatowił krem Lirene matujący.

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:52:42

bibułki matujące ?:)

Tłusta cera - pomocy !

19 sie 2012 - 23:23:06

wow nie wiedziałam że fast foody mają wpływ na cere..

Tłusta cera - pomocy !

19 sie 2012 - 23:29:01

Ja używam

Soraya, Beauty Therapy Kuracja Matująca, Zielona maseczka liftingująco-matująca z glinką mineralną, koszt to około 12 zł i na mnie działa świetnie. załączam zdjęcie



Tłusta cera - pomocy !

19 sie 2012 - 23:40:04

Dermatolog powinien pomóc najskuteczniej, skoro to stało się dla Ciebie tak uciążliwe. Ważne jest, abyś swoją cerę mocno nawilżała i nie myj tak często twarzy. Zaznaczyłaś, że nie chcesz używać pudrów, jednak ja bym Ci poleciła puder bambusowy z jedwabiem, który można kupić na stronie http://www.biochemiaurody.com/. To puder transparentny, także niewidoczny i skutecznie chroni twarz przed świeceniem, matuje itp. Sama go sobie kupiłam i sprawdza się świetnie w upalne dni. Powodzenia ;)

Tłusta cera - pomocy !

19 sie 2012 - 23:42:50

Jak dermatolog nie pomógł to polecam iść do kosmetyczki :) I zmienić produkty drogeryjne na te z apteki. Nie myj tak często twarzy, to tylko pogorszy sprawę, skóra będzie wydzielać jeszcze więcej sebum wtedy. I nawilżaj skórę wbrew pozorom skóra tłusta potrzebuje nawilżania. :)

Cytat
Tally91
wow nie wiedziałam że fast foody mają wpływ na cere..

Mają, mają :) Także ostre przyprawy mogą powodować świecenie się twarzy i "niespodzianki". :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-19 23:44 przez Evans18.

Omg, porażka!

19 sie 2012 - 23:49:53

dziewczyny, ona pisze,ze ma problemy z tlusta cera a nie tradzikowa itp. nie wysylajcie jej od razu do dermatologa, ktory zapisze jej zaraz kuracje na ktoa wyda majatek... a nikt nie chce takiego wydatku pod koniec wakacji ;D

Drogie kosemtyki tez nie zawsze daja oczekiwane skutki, sama wydawalam kupe kasy swego czasu by ulepszac swoja cere - i bywalo roznie...

Wybierz sie do zielarskiego sklepu po herbate z szalwii badz tez inne specyfiki, ogranicza wydalanie gruczolow lojowych :) po 2 nie katuj swojej buzki ciaglym myciem! zmywasz naturalna flore i wtedy gruczory pracuja na zdwojonych obrotach! Gdzies czytalam, ze kremy z siarka z rosmana sa dobre do cery tlustej, poszukaj na blogach o kosmetykach to zapewne znajdziesz. I pamietaj, ze obciazanie buzki kremami i innymi specyfikami moze dac efekt odwrotny od oczekiwanego ;/

Tłusta cera - pomocy !

19 sie 2012 - 23:58:06

ziaja sopot spa krem ochronny aktywnie nawilżający mi pomaga

zweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 6/5

Tłusta cera - pomocy !

20 sie 2012 - 00:03:57

wiele dziewczyn ma taki problem jest on zwiazany z dojrzewaniem i trądzikiem :)
Najlepiej udac sie do dermatologa on Ci pomoze i doradzi co robic by cera byla normalna :)

Tłusta cera - pomocy !

20 sie 2012 - 00:10:00

Polecam Silicosan - ok 20zł, dostepny w aptekach na zamówienie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CO POLECACIE? :)