Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:48:03

Poczytaj o OMC (olejowym oczyszczaniu skóry), ponoć to pomaga na wszelkie problemy skórne, oczyszcza i naprawia.

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 1/5

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:48:35

moim zdaniem przesadziłaś z tymi wszystkimi kosmetykami które wysuszają skórę i teraz ona zrobiła się jeszcze bardziej tłusta.

Dermatolog, moim zdaniem tylko on dobierze coś odpowiedniego.

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:49:21

ja myję twarz 2 razy dziennie. Zmieniłam wszystkie kosmetyki do pielęgnacji na serię AA. Fakt krosty nie utrzymują się długo- góra jeden dzień (widzę różnicę, naprawdę. ) ,ale niestety moja skóra nadal się świeci.


Stosowałam maści -duperele od lekarza, nic to nie dało. Czas zmienić dermatologa, bo ta ewidentnie doi ze mnie kasę.

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:50:43

ja nie wierzę w dermatologa.to to samo jakbym poszła do apteki i by mi kobitki doradziły. Pytam Was, bo myślałam że macie coś sprawdzonego.

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:52:43

Moja koleżanka też była u dermatologa, ale przepisał jakieś tabletki i co? Nic, naciągacz i tyle i chyba rzadko można trafić na takiego który coś pomoże.

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:53:55

im wiecej sie myje, tym bardziej naruszasz barierę ochronną i skóra bardziej produkuje warstwę tłuszczu, który chroni naskórek przed wyschnięciem. Skoro cera po umyciu jest świecąca to źle interpretujesz problem, bo nie jest tłusta. Od Twoich zabiegów szorowania, starłaś naskórek i go na tyle 'ujednoliciłaś' tworząc płaską warstwę, która jest jak szkło, i odbija światło, zacznij twarz dobrze nawilżać.

Tłusta cera - pomocy !

03 lip 2012 - 23:58:13

też mam ten problem,polecam krem z vichy - normaderm

Tłusta cera - pomocy !

04 lip 2012 - 00:00:43

nie szoruj i nie myj często, bo będzie tylko gorzej. kup sobie chusteczki matujące, będą usuwały nadmiar sebum, albo usuwaj go zwykłymi chusteczkami - mi pomaga delikatne "oklepanie" twarzy zwykłą papierową chusteczką, wystarczy ją delikatnie przytknąć do czoła czy nosa i po kłopocie.

dobrze nawilżaj skórę (krem nawilżająco-matujący), sam krem matujący nic nie da, bo wysusza skórę i w efekcie cera znów się świeci. nie jedz słodyczy, i spróbuj podkładu, który nawilża skórę twarzy - on ogranicza świecenie.

Tłusta cera - pomocy !

05 lip 2012 - 20:34:41

nie wiem jak ci pomoc - polecilabym dermatologa. i jedna wazna rada , pamietaj ze tlustej skory nie nalezy zbyt mocno przesuszac, bo robi sie gorzej. musisz pamietac o jej nawilzaniu !!

Tłusta cera - pomocy !

09 lip 2012 - 20:47:30

masakra , zrobiłam to co polecałyście. wydałam na darmo kasę, byłam u dermatologa . Porażka - dała mi lek któryjeszcze gorzej działa :]

Tłusta cera - pomocy !

09 lip 2012 - 20:52:30

wystarczy wizyta u kosmetyczki Dermatolog niekoniecznie jesli chodzi tylko o problem swiecenia cery to nie zadna choroba skory tylko defekt ktory kosmetyczka powinna pomoc ci zniwelowac
polecam ci zel silicosan ktory stosuje sie jako maseczke a takze maseczki z zielonej glinki oraz w ciagu dnia bibulki matujace a takze krem siarkowa moc Barwa Swietnie matuje Znajdziesz w rossmanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-09 20:53 przez homopogaevkilo.

Tłusta cera - pomocy !

09 lip 2012 - 20:57:45

Kup mydło siarkowe i myj 2x dziennie oraz pamiętaj o kremie nawilżającym. Zobaczysz poprawę :)

Ponad to zapomnij o : ostrych daniach, czekoladzie, ff ( w nadmiarze odc)

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:29:11

jeszcze ktoś?

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:31:42

Nie można za często myć tłustej skóry,bo wtedy jeszcze bardziej się świeci

Tłusta cera - pomocy !

16 lip 2012 - 14:35:30

Skóra tłusta potrzebuje odpowiedniego nawilżenie. Dermatolog Ci pomoże.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaką czerwona pomadke polecacie?