Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trądzik, pryszcze.....

07 gru 2009 - 12:43:16

moniapog- zgadzam się całkowicie,mam długi czas trądzik i właściwie tylko tabletki Glamuren mi pomagają.Właściwie mam skórę tłustą i ten lek pasuje do niej idealnie,cena tez nie jest przerażająca. Pozdrawiam.

Trądzik, pryszcze.....

07 gru 2009 - 12:48:08

Ja polecam czas heh;-) kiedyś normalnie miałam okropne pryszcze i mało co na nie działało:-/ i to tak od 16stki do 19stki gdzieś, masakra normalnie:-/ ale już koło 20 roku zaczęło przechodzić, teraz mam 22 lata i choćby pojedynczego pryszcza nie miałam od pół roku:-]

Trądzik, pryszcze.....

07 gru 2009 - 12:50:01

Trzeba leczyc przyczyne a nie skutek. Trądzik nie zniknie od drogeryjnych kosmetykow. Moze jedynie załagodzic na jakis czas. Ale trzeba sie liczyc z tym ze po jakims czasie wroci z wieksza sila, wiec nie radze kupywac tego co akurat reklamuja lub co kolezanka brala i jej pomoglo. Kazdy organizm jest inny i kazdy inaczej reaguje. Dobry dermatolog i ciepliwosć.

Trądzik, pryszcze.....

07 gru 2009 - 12:56:29

Cytat
magdaaaa_
i czy moze nie wiecie czy brevoxyl jest na recepte?

tragedia jets ten brevoxyl starsznie wysusza cere a nie leczy

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 13:11:11

Na wysuszoną cerę znam Hialucell,pomaga na skórę którą "zepsuł" poprzedni lek.ładnie odbudowuje skórę twarzy,nie jednej znajomej pomogło.

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 13:15:43

ja polecam tabletki FACE OKEY są rewelacyjne

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 13:22:05

zineryt? mi pomaga bardzo dobrze ;)

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 13:29:11

Ja polecam Aknemycin 10 ale uwazam ze tylko jesli naprawde nie radzisz sobie z cera.. owszem wysusza skóre, jest drogi i na recepte ale działa obłednie :D a radze nie czytac ulotki mozna nabawic sie zawału:P

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 13:30:15

a co sądzicie o tych tabletkach inneov?

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 13:35:40

Cytat
JuStYsIa21
a ja bym ci radziła zrobic tak jak pisalam a te masci benzachne i brewoxyl to bardzo wysuszają skórę i pomagają tylko na chwile....!!!!!!!
zgadzam sie z justysia chodz nie do konca sterydy tez sa bardzo niebezpieczne , ale jak sie trafi na dobrego dermatologa to powinien pomoc , ja punktowo na pryszcze stosuje tormentiol bo wysusza .
kazdy srodek na tradzic bedzie wysuszal skore bo takie ma zadanie , ale taka skore trzeba tez nawilzac dobrymi kremami . mozna tez stosowac pantenol ta pianke na opazrenia tez dobrze lczy i nawilza:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-09 13:37 przez agata74.

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 14:41:21

hmm a ja mam prawie 30 lat i tradzik juz jakies 15 lat, niby jest lepiej niz bylo ale ciagle jest! wysuszylam sobie cere clerasilami i innymi kosmetykami cudami do cery tradz. i w tej chwili musza ja przede wszystkim nawilzac, chcialam wyprobowac vichy normaderm ale boje sie ze tez bedzie wysuszal mi skóre, odkąd przestalam myc twarz wodą a zaczełam uzywac płynow micelarnych + tonik + mleczko i kremów do cery suchej oczywiscie takich ktore nie zatykaja porów (bioderma sensibio rich - polceam) jest troche lepiej, raz na jakis czas peeling i maska oczyszczajaca. Naprawde odradzam kosmetyki do cer tradzikowych i ogolnie preparaty wysuszajace

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 14:47:08

ja tez mam wlasnie sucha skore, wiec raczej nic mocno wysuszajacego nie chce, chociaz narazie tylko takich rzeczy uzywam, skore mam strasznie sucha wiec smaruje jakimis kremami mocno nawilzajacymi z czego w sumie sie robi kolo macieja bo tluste powoduje tradzik, a tradzik leczy sie srodkami wysuszajacymi, wysuszona skore musze nawilzac, a nawilzona ma wieksze sklonnosci do tradziku i tak w kolko... bezsensu ;/

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 14:54:22

Radze ci iść do dermatologa...moja siostra tak zrobiła bo miała z tym problem...dostała liste badań które musiała zrobić jakieś pobranie krwi itd...później dermatolog przpisał jej odpowiednie dla niej tabletki (na recepte), które ma brać przez około 10 miesięcy...już po jednym tygodniu było widac duże efekty a po dwuch nie miała wcale pryszczy tylko sporadycznie jej wyskakiwały...tebletki bierze już trzy miesiące i uporała się całkowicie z tym problemem... dodam jeszcze że po takiej kuracji nie będą ci się pojawiały pryszcze już do końca życia.
Jedyny minus kuracji którą otrzymała moja siostra (były to tabletki do trądziku po którym zostają blizny) jest to że nie można zajść w ciąże dlatego trzeba brać razem z tymi tabletkami antykoncepcje :(

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 15:04:43

Cytat
Kamila_kamila
Radze ci iść do dermatologa...moja siostra tak zrobiła bo miała z tym problem...dostała liste badań które musiała zrobić jakieś pobranie krwi itd...później dermatolog przpisał jej odpowiednie dla niej tabletki (na recepte), które ma brać przez około 10 miesięcy...już po jednym tygodniu było widac duże efekty a po dwuch nie miała wcale pryszczy tylko sporadycznie jej wyskakiwały...tebletki bierze już trzy miesiące i uporała się całkowicie z tym problemem... dodam jeszcze że po takiej kuracji nie będą ci się pojawiały pryszcze już do końca życia.
Jedyny minus kuracji którą otrzymała moja siostra (były to tabletki do trądziku po którym zostają blizny) jest to że nie można zajść w ciąże dlatego trzeba brać razem z tymi tabletkami antykoncepcje :(

nie mam duzego problemu wiec wizyte u dermatologa sobie odpuszcze, a poza tabletkami przeciez sa tez inne srodki antykoncepcyjne, albo mozna sie wogole nie...
w sumie tradzik to juz tylko i wylacznie moja wina jak mi cos wyskoczy, bo mam tendencje do wyciskania, wiecznego meczenia miejsca, gdzie cos sie zaczyna dziac, wiec potem to tak wyglada... ale wiekszy problem to koloryt skory, ktora wszedzie ma inny odcien i blizny, cos na to by mi sie przydalo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-09 15:06 przez magdaaaa_.

Trądzik, pryszcze.....

09 gru 2009 - 15:09:42

ja polecę to co moja Pani dermatolog.
-mam suchą skórę:
-aknemycin plus raz na dwa dni, + taki tonik śmierdzący -zrobiony w aptece na przemian właśnie z aknemycinem (raz dziennie na noc)
- uzywałam tej kuracji 2 miesiące ale ja nie miałam pryszczy tylko zaskórniki. pamitając oczyiście o nawilżeniu! nie można wysuszać cery bo to przynosi po jakimś czasie skutek zupełnie odrotny! polecam tak ajk poprzedniczki normaderm Vichy - zgadza się ze drogi dosc ale wydajny!
-nie uzywam żadnych mydeł lub żeli które moga jescze bardziej wysuszyc mi cerę. Za to uzywam codziennie płynu micelarnego do mycia twarzy (Vichy lub ziaja) duza różnica w cenie ale jak dla mnie maja podobne działanie:) często uzywam peelingu (ostatni zakup- ogórkowy peeling Ziaja- bardzo delikatny) również fajny
uzywałam również peeleingu SVR- naturalne sładniki +mocznik co na skórę suchą jest rewelacją. -polecam cena około 50 zł mnie wystrczył na około 4 miesiące a uzywałam go czasem również do ciała- bardzo wydajny.
- polecam również zabieg kwasami - w tym momencie mozna o tym pomysleć bo skóra nie jest wystawiana na promienie słoneczne.
od czasu do czasu uzywam brevoxylu punktowo! ale nie mam pryszczy tylko tak jak mówi na jakieś drobne chrosteczki.

Cytat
magdaaaa_
ja tez mam wlasnie sucha skore, wiec raczej nic mocno wysuszajacego nie chce, chociaz narazie tylko takich rzeczy uzywam, skore mam strasznie sucha wiec smaruje jakimis kremami mocno nawilzajacymi z czego w sumie sie robi kolo macieja bo tluste powoduje tradzik, a tradzik leczy sie srodkami wysuszajacymi, wysuszona skore musze nawilzac, a nawilzona ma wieksze sklonnosci do tradziku i tak w kolko... bezsensu ;/

nie zupełnie jest tak jak piszesz nawilżenie skóry nie wywołuje trądziku- skóra tłusta oznacza to że wydziela więcej sebum ( sebum sie wydziela gdy skóra czuje sie za sucha ) a nawilżenie powoduje zmniejszenie wydzielania sebum ( składnika który w połaczeniu z jakimiś bakteriami powoduje zatykanie porów i powstawanie przyszczy) ( mówiąc kolokwialnie - gdzy jescze bardziej wysuszasz skórę po jakims czasie zwiekszy się wydzialanie sebum- i tak w kółko)
nalezy nawilżać skórę a nie natłuszczać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-09 15:17 przez ptasiek84.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

essence - gdzie w Ponaniu