Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Aktywne użytkowniczki

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:38:17

Witam was szafiarki :)

Niestety zmagam się z dosy popularnym problemem, jakim jest łupież skórny, w moim przypadku jest on pstry. ( dla niezorientowanych, są to białe plamki na ciele, szczególnie na klatce piersiowej, plecach, ramionach i brzuchu, ale szyja to tez miejsce gdzie lubią wsytępowac. można sie zarazic praktycznie wszędzie, nawet w solarium!) ... przeczytałam różne fora, w związku z walką z tym grzybem , i zakuipiłam dziś Versic-emulsję, pono jest skuteczny, ale kuracja trwa. jest ktoś, kto rpzeszedł podobny problem? ile trwała kuracja i przy jakich medykamentach... ? proszę o pomoc, lato niebawem, a ja wyglądma dalamtyńczyk :/ .. dziękuje za opowiedzi!
halo podbijam, nikt nie pomoże? ALE TU TŁOK NA TEJ SZAFIE!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 13:40 przez sylwucza.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:40:28

Nie mam takiego problemu i obym nie miała, ale podbijam może ktoś pomoże!:) Powodzenia w walce i w leczeniu!

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:46:49

dziewczyny, gdzie jestescie?!

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:50:06

ja niestety nic o tym nie wiem.. poszperaj w internecie napewno cos znajdziesz na ten tamat

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:54:27

szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej chorobie, szukaj na jakichś forach medycznych, może tam ktoś pomoże



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 13:55 przez fajnakropka.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:56:40

Oj.. Ja miałam łupież różowy Gilberta czy jakoś tak..
Koszmar! Największy wysyp miałam na szyi. Koszmarnie swędziało.
Byłam z tym u lekarza rodzinnego. Nie pamiętam już dokładnie co mi przepisał, bo było to ponad 2 lata temu. Wiem że smarowałam się jakimiś tłustymi maściami i do kąpania miałam taką specjalną emulsję (chjyba tak się to nazywało), kilka kropel wlewałam i to nawilżało..
Z tymi medykamentami trwało to niecały tydzień, więc śmigaj szybko do lekarzA:)

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:57:54

Też pierwsze słysze o tej chorobie, ale jest ich jeszcze setki o których istnieniu nie mamy pojęcia, niestety.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:58:56

Mój brat i mąż mieli łupież pstry
Dermatolog powiedziała, że to przez zbyt częste mycie, w związku, że są to chłopaki aktywni fizycznie to tak mąż myje się przez cały rok średnio 2-3 razy w tygodniu po 2-3 razy a latem zdarza się częściej a brat też ze 4 razy w tygodniu myje się po 2 razy. Nie chodzi o to, że są jakimiś pięknisiami ;) tylko wiadomo po treningu nie umyć się??? Dodatkowo wystarczy, że ktoś dotknie Twój ręcznik i już możesz to załapać, po prostu Twoja skóra jest podatna. Mąż miał clotrimazolum jak dobrze pamiętam nazwę w kremie a brat szampon selsun blue. Pomaga ale niestety trochę czasu to zajmuje a i tak nawraca. No a ja jestem pewna, że mąż na solarium załapał, wiadomo butelkę mogą mieć z napisem, że to jakiś płyn ale czym tak na prawdę czyszczą... Powodzenia w walce z grzybem ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:04 przez lusia86.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 13:59:38

Przede wszystkim łupież pstry jest niestety chorobą zakazną. Musi byc prawidłowo leczony, najlepiej przez dermatologa. Zarazic można się wszędzie: basen, solarium itp. Trzeba wyprac wszystkie rzeczy w szafie ( nawet czyste) i pościel. Wiem, że stosuje się kąpiele, versic to dobra emulsja, ale najepiej dodatkowo przyjmowac coś doustnie, ponieważ łupież pstry nieleczony prawidłowo i do końca bardzo często lubi się wracac. Nie lekceważ.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 14:00:03

internet juz rpzeszukałam, ale kazdy pisze inaczej... a mnie juz trafia na widok mojej skóry :/ ;d
nie mam raczej zaawansowanego stadium, jest na brzuchu, i troszke na plecach minimalnie na ramionach..., a są jakies doustne preparaty bez recepty?, nie mam narazie czasi isc do dermatologa :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:04 przez sylwucza.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 14:16:23

Jak każdy inaczej pisze jak ja i karmelowa piszemy o tym samym, dermatolog to podstawa chyba, że chcesz być CAŁA W CIAPKI. ONE NIE MAJA LITOŚCI BĘDZIESZ CAŁA ŁACIATA!!! Bez recepty czy coś jest idź się dowiedz do apteki, chyba, że za ciężko. Rozwalasz mnie, pytasz co masz odpowiadamy, że to nie przelewki a Ty 'nie masz czasu na lekarza" ... ogarnij się
A no i jak znajdziesz czas i zaczniesz kurację to to co można wygotuj a resztę wyprasuj bardzo ciepłym żelazkiem przez jakąś ścierkę. Trzeba grzyba wyparzyć ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:19 przez lusia86.

do chorych i cierpiących-VERSIC

24 kwi 2012 - 14:25:35

lepiej znalezc teraz czas na lekarza (przeciez wizyta to niecała godzina nawet) niz potem walczyc z zaawansowanym stadium, internet cie nie wyleczy - lekarz wiec co przepisac mogłabys juz walczyc od srodka i od zewnatrz z tym -
no ale sama sie prosisz by sie pogorszyło bo tak ciezko wyłuskac godzine jednego dnia , fakt lepiej siedziec na szafie i czekac na odpowiedzi.
Sorry, z takim podejsciem to życze powodzenia - tylko potem nie płacz i nie lamentuj jak się będzie pogarszało i bedzie trudniej z tym walczyc ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:26 przez kimiko321.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Podkład z SORYA