Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 13:42:02

Cytat
angelo
Powinnaś zacząć od dobrej strony internetowej, dalej spróbować się wypozycjonować, ewentualnie prowadzić własny profil na Facebooku i w ten sposób być może uda się wam polepszyć sytuację. Promocja w sieci jest stosunkowo najtańsza. Jeśli chcesz to znam agencję która takie tematy załatwia naprawę tanio.
Buaahahahaha!!! Konsultantce Avonu, która zarobi na tym grosze, polecasz szeroko zakrojoną kampanię reklamową i pozycjonowanie strony. pacnij się w głowę. Hallo tu ziemia!!!!!!!!!!!!!

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 13:42:39

ja już 9 lat jestem konsultantką, kiedyś było nas mniej dlatego i łatwiej było o zamówienia. Teraz konsutantek jest na pęczki:) Każda marka/firma ma swoich zwolenników i przeciwników to normalne. Ja zachęcając klientki do składania zamówień daję im gratisy. Nie daję zniżek bo tego tak się nie odczuje. Ale często jest tak że mam coś w atrakcyjnej cenia i klientce która złoży zamówienie na około 170zł daję perfumy lub zamawiam dodatkowo coś co jej się przyda (kremy do rąk, balsamy, żele pod prysznic). W ten sposób klientka jest bardzo zadowolona a ja mam zamówinie jeszcze wyższe. Zostawianie katalogu po sklepach itd jest trochę ryzykowne, bo co zrobisz jak ktoś dla żartów złoży zamówienie a potem go nie będzie chciał. Nikogo nie zmusisz żeby Ci zapłacił. Ty jesteś stratna bo trzeba to uregulować. Tak miałam niestety kiedyś.

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 13:55:15

Ja robię,jak koleżanka wyżej,też jestem parę lat konsultantką. Często daję próbki nowym osobom,jeśli zdecydują się na zamówienie zawsze coś dorzucam, 'starym' klientką zazwyczaj daję gratisy, prezenty na święta czy urodziny,bo zazwyczaj wiem o każdej ważnej dacie. Katalogi też zostawiam tylko,gdzie się da,ale to zazwyczaj dlatego,że ktoś mnie poprosi o to albo sam zaproponuję:)

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:01:30

nie lubię konsultantek avonu bo każda z nich mi wcisna te katalogi. A kosmetyki straszne, no poza zapachami

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:04:56

hmm nie wiem jak pozyskiwać klientów w dość humanitarny sposób- nie lubię jak ktoś mi coś wciska na spotkaniach z koleżankami...
osobiście nie przepadam za Avonem czy oriflame-
ale możesz spróbować dawać jakieś upusty dziewczynom lub stosować wiele produktów na sobie i pokazywać efekty? mozesz tez spróbowac zorganizowac babskie spotkanie na którym będziecie testować jakieś kosmetyki ?

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:07:16

Cytat
claudyn
nie lubię konsultantek avonu bo każda z nich mi wcisna te katalogi. A kosmetyki straszne, no poza zapachami

widocznie trafialaś na same nachalne:) wierz mi ja pomimo tego że tyle lat już się w to bawię, nie wciskałam nikomu katalogu:) kwestia charakteru, dla mnie Avon nie jest całym światem i nie zależy mi na dużych zamówieniach. Jakoś samo wychodzi:)

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:09:38

Cytat
Petitka84
Cytat
claudyn
nie lubię konsultantek avonu bo każda z nich mi wcisna te katalogi. A kosmetyki straszne, no poza zapachami

widocznie trafialaś na same nachalne:) wierz mi ja pomimo tego że tyle lat już się w to bawię, nie wciskałam nikomu katalogu:) kwestia charakteru, dla mnie Avon nie jest całym światem i nie zależy mi na dużych zamówieniach. Jakoś samo wychodzi:)

Być może ;) ja w liceum w klasie miałam chyba 3 i co drugi dzień latały za mną z tymi katalogami więc jakoś się zniechęciłam ;) a zapachy kupuję mimo wszystko przez allegro i przyznam, niektóre są świetne

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:10:30

z avonu raz w życiu zamawiałam nawet nie pamiętam co, za namową koleżanki.. jakos nie ciągnie mnie do tej firmy

zweryfikowana
Posty: 834
Ostrzeżenia: 4/5

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:16:31

zapytaj sie czy moglabys zasotawic katalogi w jakis sklepach odziezowych np jakims fajnym lumpeksie markowym,w sredniego kalibru salonach fryzjerskich,ale bez czesci kosmetologicznej, bo tam raczej nikt nie bedzie promowal kosmetykow avonu. Rob sobie tez spacerki po bazarku i wreczaj katalogi paniom osobiscie do reki.

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:25:10

moze przejdz sie na silownie jak masz w swoim miescie zaproponuj czy bys niemogla zostawic katalogu...
jak dla mnei jednak bawienie sie w avon to strata zcasu i nerwow martwienia sie o pozyskiwanie klientow a obecnie takich konultantek jest od gromaaa a wiem ze wiekszosc osob woli kupowac produkty 'namacalne' bynajmniej ja tak mam chyba ze naprawde mam cos sprawdzonego z avonu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 14:26 przez aliszszka.

Zdobywanie klientów

08 lis 2012 - 14:28:34

Bylam kiedys konsultantka i tez mi nie szlo. Teraz jest taki wybor kosmetykow dobrej jakosci i wsuper cenach w sklepach, ze avon nie jest taka sensacja jak kiedys.

Zdobywanie klientów

09 lis 2012 - 13:05:24

aniuchat - właśnie osoby mające takie podejście jak ty sprawiają, że ludzie gadają jak w Polsce jest źle. Moja koleżanka w ten sam sposób wyciąga 7 koła miesięcznie. Wierzysz? Wiadomo, że nie, no bo jak? Przecież nic się nie da. A wiesz jak to zrobiła? Ciężką pracą i promocją - tego również nie zrozumiesz, bo przecież... się nie da!

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Zdobywanie klientów

13 lis 2012 - 10:33:47

Ludzie - trochę ambicji - na wszystkim można legalnie zarabiać dobre pieniądze, trzeba tylko się starać. Wiadomo, że promocja kosztuje, ale dobrze zaplanowana po prostu daje zarobić. To przecież takie podstawy...

Zdobywanie klientów

13 lis 2012 - 10:37:30

Nie wiem, ja byłam konsultantkom Avon i Oriflame, ale zamawiałam dla siebie, dla rodziny, koleżanek.
Ale wtedy to 1/4 Polski była konsultantkami.

Zdobywanie klientów

13 lis 2012 - 13:03:26

Syndrom się nie da, Polska jest zła i tutaj nie można nic osiągnąć jest typowy dla Polaków. Lubimy narzekać, ale nic nie robimy by było lepiej. Jeśli myślicie na poważnie o promowaniu działalności to sugeruję agencję Funkymedia. Jeśli kasa zostanie rozsądnie wykorzystana to na pewno dobrze na tym wyjdziecie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

olejek rycynowy nie tylko na rzesy czy wlosy